Jak Asnyk obchodzi Mikołajki?

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2019-2020 » Jak Asnyk obchodzi Mikołajki?

6 grudnia obchodziliśmy w Asnyku Mikołajki, lecz tym razem udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż postanowiliśmy wesprzeć szczeniaki z kaliskiego schroniska dla zwierząt, kupując im specjalistyczną karmę. Część funduszy pozyskaliśmy ze sprzedanych wśród uczniów biletów na koncert pt.: "granie na szczekanie", na którym muzycy z Asnyka zaprezentowali kolegom ze szkoły specjalnie na ten dzień przygotowane utwory, a drugą część ze sprzedaży ciast oraz gorącej czekolady, które przygotowali nauczyciele.

Ponieważ dzień ten połączyliśmy z Dniem Czekolady w naszej szkole, nie mogło zabraknąć konkursu o czekoladzie oraz szukania skarbu w szkole. Nagrodami były oczywiście gadżety z "czekoladowym logo". Suma, którą udało nam się zebrać to ponad 1000 zł. oraz ok.30 czekolad, które przekażemy do kaliskiego Domu Dziecka.

Za organizację koncertu odpowiedzialna była nauczycielką j.polskiego pani Joanna Przywara a za "Dzień Czekolady" nauczyciel j.niemieckiego pani Anna Cichorek z klasą 2 B.