3 czerwca odbył się V Turniej Badmintona o Mistrzostwo Szkoły w grach singlowych dziewcząt i chłopców, w którym wzięło udział 18 uczniów: 10 dziewcząt: Martyna Banach, Aleksandra Dolata, Wiktoria Fiechowska, Zofia Fryś, Weronika Kantczak, Natalia Krymarys, Maria Łączyńska, Aleksandra Nowak, Laura Przepiórka, Amelia Sobczak oraz 8 chłopców: Marcel Banaszkiewicz, Maciej Bonikowski, Karol Kaźmierczak, Dawid Kosakowski, Marcel Kuźma, Szymon Niegowski, Jakub Zimny, Bartosz Zydorczyk.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” (2 grupy dziewcząt oraz 2 grupy chłopców) oraz mecze finałowe.

Wśród dziewcząt rozegrano półfinały. Do najlepszej czwórki awansowały kolejno: Gr. A (Natalia Krymarys, Zofia Fryś), Gr. B (Aleksandra Dolata, Maria Łączyńska) po meczach półfinałowych pomiędzy Natalią Krymarys a Marią Łączyńską 2:0 oraz Aleksandrą Dolatą a Zofią Fryś 2:0, do finału awansowały: Natalia Krymarys i Aleksandra Dolata. Po bardzo zaciętym meczu o 3 miejsce Zofia Fryś pokonała Marię Łączyńską 2:1, natomiast w wielkim finale Aleksandra Dolata zwyciężyła Natalię Krymarys 2:0, zdobywając tym samym Mistrzostwo Szkoły. 5 miejsce zdobyła Amelia Sobczak, 6 – Aleksandra Nowak, 7 – Weronika Kantczak, 8 – Laura Przepiórka, 9 – Wiktoria Fiechowska, a 10 miejsce zajęła Martyna Banach.

Wśród chłopców rozegrano również półfinały. Do najlepszej czwórki awansowali kolejno: Gr. A (Bartosz Zydorczyk, Szymon Niegowski), Gr. B (Karol Kaźmierczak, Marcel Kuźma) po meczach półfinałowych pomiędzy Bartoszem Zydorczykiem a Marcelem Kuźma 2:0 oraz Karolem Kaźmierczakiem, a Szymonem Niegowskim 2:0, do finału awansowali: Karol Kaźmierczak i Bartosz Zydorczyk. W meczu o 3 miejsce Marcel Kuźma pokonał Szymona Niegowskiego 2:0, natomiast w wielkim finale Karol Kaźmierczak zwyciężył Bartosza Zydorczyka 2:0, zdobywając tym samym Mistrzostwo Szkoły. 5 był Jakub Zimny, 6 – Maciej Bonikowski, 7 – Marcel Banaszkiewicz a 8 – Dawid Kosakowski.

Za organizację turnieju odpowiadał p. Marcin Paszyn, który chciałby serdecznie podziękować Marcie Panfil i Adamowi Bartosikowi za pomoc przy uzupełnianiu wyników, sędziowaniu oraz fotorelację.

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.