Tego nie było od lat...

Aktualności » Tego nie było od lat...

 

Minęło około 40 lat odkąd uczniowie pani Marii Wasilewskiej-Antczak Marek Drenowski i Sylwia Batlak zostali laureatami  Olimpiady Języka Niemieckiego, prawie 40 od tytułu laureatki Jolanty Rudy, uczennicy pani Marii Gajzler, ponad 15 lat odkąd kolejny uczeń  Adam Domke przygotowany przez panią Jolantę Rudy został laureatem tejże olimpiady. 

I mamy po latach kolejny sukces: Larissa Josephine Biernacki, uczennica klasy 3f, po dwukrotnym zdobyciu tytułów Finalistki 42. i 43. Olimpiady w tym roku wywalczyła najwyższy tytuł – Laureatki 44. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Jej opiekunka, Agnieszka Iwanow-Maruda, jest bardzo dumna ze swej podopiecznej, na taki wynik warto było pracować, choć nie było łatwo, ponieważ Josie musiała połączyć literackie zmagania z dziełami Hessego, Dürrenmata, Goethego, Grassa i Ende z zagadnieniami historyczno-kulturowo-realioznawczymi nie zaniedbując przygotowania do matury.

Jak wyglądały przygotowania? Co teraz czuje? Najlepiej opisze to sama Laureatka:

Zdobycie tytułu laureata to spełnienie mojego małego marzenia. Nagroda za wiele godzin pracy spędzonych na wyszukiwaniu informacji oraz ich przyswajaniu. Jednak każdy dzień ciężkiej pracy, zbliżał mnie do osiągnięcia wymarzonego celu. Dzięki zawziętości, determinacji i pozytywnemu nastawieniu udało mi się osiągnąć swoich możliwości i zdobyć tytuł laureata.To wszystko jednak nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony mojej rodziny. Najbardziej jednak chciałabym podziękować Pani Agnieszce Iwanow-Marudzie. Wspólnie przeszłyśmy przez trzy lata olimpiad, egzaminy DSD I i II. Przez cały ten czas zawsze mogłam liczyć na wsparcie i zastrzyki wiedzy - nieważne czy z literatury, czy z gramatyki. Dwukrotne zdobycie finalisty, a teraz laureata nie byłoby bez niej możliwe. 

Obu Paniom gratulujemy sukcesu!