Najlepsi z języka niemieckiego

Aktualności » Archiwum » 2017/2018 » Najlepsi z języka niemieckiego

Grupa dziewięciorga uczniów klasy 3a DSD może być z siebie dumna. Znaleźli się bowiem w tym roku w gronie trzech szkół z najlepszymi wynikami egzaminu DSD II obok Raciborza i Opola. To wielki sukces naszych absolwentów: Natalii Stępniak, Darii Symenko, Sary Zając, Wiktorii Spychały, Aleksandry Kwiatkowskiej, Laury Rzeńcy, Małgorzat Gałęzkiej, Piotra Salomona i Nikolasa Dal Cantona. Potwierdzenie wyników DSD otrzymali w Konsulacie Generalnym we Wrocławiu z rąk pani Konsul Generalnej Ulrike Knotz. Otrzymali też gratulacje od koordynatorki do spraw języka niemieckiego ZFA Wroclaw, pani Susanne Lindemann.

„Opłacało się cotygodniowe pisanie rozprawek, nauka zwrotów podnoszących jakość wypowiedzi oraz pisanie niezliczonych testów z czytania i słuchania ze zrozumieniem” powiedziała w konsulacie Laura Rzeńca, dziękując za wyróżnienie naszej szkoły.Uczniom w konsulacie towarzyszyły dyrektor szkoły, pani Urszula Janczar oraz ich nauczycielka niemieckiego - pani Agnieszka Iwanow-Maruda.

Wręczenie dyplomów DSD odbędzie się w naszej szkole w czasie święta miasta Kalisza i połączone będzie z wręczeniem nagrody Burmistrza Hamm.