Maraton Pisania Listów

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2019-2020 » Maraton Pisania Listów

W dniu 10 grudnia 2019 r.  w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Akcja odbyła się po raz pierwszy i trwała od godziny 12:00 do 13:30. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podejmiemy akcje w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka.

W naszej szkole w akcji wzięło ponad 200 uczniów. Napisano łącznie aż 290 listów! Zostaną one wysłane do ambasad w: Polsce. W czasie Maratonu młodzież podzieliła się refleksją na temat niesprawiedliwości społecznej i karania ludzi, którzy tak naprawdę walczą o lepszy świat. Listy zostały napisane w języku angielskim i polskim.

Podczas Maratonu uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę z praw człowieka, i wziąć udział w konkursie z okazji „Prawa człowieka w Asnyku”. Rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny na plakat –pt: Prawa człowieka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę, za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę, za poświęcony dla drugiego człowieka swój.

Całe przedsięwzięcie koordynowali: p. R. Przybył, p. E. Majewska- Kędzia, p. A. Jaroszkiewicz, p. A. Pietrzykowska, p. E. Tomczyk.