Die Besten – czyli Asy DSD II

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2019-2020 » Die Besten – czyli Asy DSD II

10 grudnia 2019r. odbył się ustny egzamin uczniów grupy DSD 3a oraz uczących się w grupie międzyszkolnej prowadzonej przez germanistkę, Agnieszkę Iwanow-Marudę w naszej szkole.

Komisja w składzie: pani Susanne Lindemann, przewodnicząca, koordynator Centrali Szkolnictwa Zagranicznego we Wrocławiu, egzaminatorki, panie Agnieszka Szymańska-Pawelec i Agnieszka Iwanow-Maruda, oceniły wypowiedzi 10 uczniów. Wszyscy zdali egzamin ustny z bardzo dobrymi wynikami, aż dwoje uzyskało sto procent możliwych punktów.

Uczniowie pracowali od września w grupie międzyszkolnej po swoich zajęciach, sami przygotowali prezentacje na kontrowersyjny, dyskusyjny temat, uczestniczyli w intensywnym trzydniowym obozie językowym we Wrocławiu sponsorowanym przez Centralę Szkolnictwa Zagranicznego, konsultowali swoje wątpliwości z nauczycielką prowadzącą zarówno osobiście, jak i elektronicznie. Wysiłki jak widać przyniosły pożądany efekt. W kwietniu dowiemy się, czy równie dobrze napisali egzamin pisemny.

Do grupy międzyszkolnej należeli uczniowie z innych liceów kaliskich, w tym roku zdawali Piotr Goździewicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Hubert Sieradzki z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.