Depresja - porozmawiajmy o tym

Aktualności » Archiwum » 2016/2017 » Depresja - porozmawiajmy o tym

W czwartek 25 maja odbyła się w naszej szkole debata pt. "Depresja - porozmawiajmy o tym". Udział w niej wzięli uczniowie Asnyka z klas pierwszych i drugich. Podczas spotkania uczestnicy mogli porozmawiać z zaproszonym gościem – Ireną Nowacką - doświadczonym psychologiem i Panią Dyrektor – Jadwigą Bartoszek.

Inicjatorką spotkania była Pani Agnieszka Potoczny - pedagog naszej szkoły, która również odpowiadała na zadawane pytania. Przedstawiła także wyniki ankiety, która dotyczyła wspomnianego problemu, a w której udział wzięli uczniowie ILO. „Coraz częściej spotykamy się z problemem depresji i stanów depresyjnych u młodzieży. Postęp cywilizacyjny, ambicja, problemy osobiste – to wszystko wpływa negatywnie na młodego człowieka, który nierzadko nie posiada umiejętności radzenia sobie ze stresem. Stąd pomysł zorganizowania debaty na temat, który w dyskusjach młodych ludzi na co dzień raczej się nie pojawia, a z pewną niektórych z nich dotyczy” – powiedziała Pani Potoczny po spotkaniu.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane plakaty, które dotyczyły depresji. Powstały one dzięki Pani Agnieszcze Bełzowskiej-Maślak, a ich autorami byli uczniowie z naszej szkoły. 

Dziękujemy uczniom za obecność i ciekawe pytania.