Archiwum

Biblioteka » Archiwum

 • Klub Ksiazki[1].jpg

  DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

  Pierwsze spotkanie Koła Dyskusyjnego Książki odbyło się we wtorek 20.09.2016 r. Uczestnicy dyskutowali o tekście Waris Dirie "Kwiat pustyni". Bardzo ciekawe spostrzeżenia uczniów dotyczyły tematu kobiet i feminizmu. Warto było się spotkać! Zapraszamy do uczestnictwa w klubie. O spotkaniach będziemy informować na bieżąco.
   
   
   
 • grudzien ksiazka[1].jpg

  KLUB FANTASTYKI

  Klub dyskutuje co czwartek o godz: 14:20 w bibliotece szkolnej. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali, a pragną uciec w świat fantazji.

  Popularność fantastyki spowodowała, że klub „Srebrne Drzewo”, który działa w naszej szkole ma coraz więcej miłośników. Ostatnie spotkanie było tego dowodem. Tematem przewodnim były Adaptacje filmowe fantastyki.

 • tysiac-wspanialych-slonc-u-iext43262762[1].jpg

  Zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym

  Zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym. Na następnym spotkaniu porozmawiamy o książce Hosseini Khaleda „Tysiąc wspaniałych słońc  . Do zobaczenia. Anna Jaroszkiewicz i Joanna Balcerzyk.

   

   

 • stsk.jpg

  Pierwsze spotkanie Koła Dyskusyjnego Książki

  Pierwsze spotkanie Koła Dyskusyjnego Książki odbyło się we wtorek 20.09.2016 r. Pierwsza książką o jakiej dyskutowałyśmy była Waris Dirie "Kwiat pustyni". No i takie tam że bardzo fajnie było i dyskusja na temat kobiet i feminizmu. Zapraszamy jeszcze innych do uczestnictwa w klubie. Czy możesz to pięknie opisać. Jak się da...
  Pozdrawiam Ania. Dziękuję.
 • 425328-352x500[2].jpg

  Dyskusyjny Klub Książki

  Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać i dyskutować o książkach, na spotkanie klubu we wtorek 24 stycznia 2017 r. na 8 godzinie lekcyjnej (13:35 do 14:20).

  Ksiażka, którą będziemy omawiać to Wyznania Gejszy A. Goldena. Zapraszamy serdecznie – p. A. Jaroszkiewicz i p. J. Balcerzyk.

   

 • Video.jpg

  DKF - zapraszamy

  Jeśli interesuje Cię sztuka filmowa... Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś o specyficznym języku filmu… To właśnie do Ciebie skierowane są spotkania naszego szkolnego DKF-u.

  Zapraszamy w każdy wtorek o 14:20 w sali 011.

   

   

 • 425328-352x500.jpg

  Klub dyskusyjny zaprasza

  Zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym. Na następnym spotkaniu porozmawiamy o książce  „Wyznania gejszy" Arthura Goldena .

  Do zobaczenia. Anna Jaroszkiewicz i Joanna Balcerzyk.

   

   

 • tysiac-wspanialych-slonc-u-iext43262762.jpg

  Klub dyskusyjny zaprasza

  Zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym. Na następnym spotkaniu porozmawiamy o książce Hosseini Khaleda „Tysiąc wspaniałych słońc". To kronika trzydziestu lat historii Afganistanu i głęboko poruszająca opowieść o rodzinie, przyjaźni, nadziei i ocaleniu dzięki miłości. Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są dzieje dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda (lubimyczytac.pl).

  Do zobaczenia, Anna Jaroszkiewicz i Joanna Balcerzyk

 • KLISZA3.jpg

  DKF w Asnyku

  Zapraszamy miłośników kina do przygody z filmem. Spotkania są organizowane raz w miesiącu we wtorek o 14:20 w sali 011.Jeśli chcesz poznać historię kina. Jeśli interesuje Cię film jako sztuka. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś o specyficznym języku filmu.

  To właśnie do Ciebie skierowane są spotkania naszego szkolnego DKF-u.

   

   

 • oscary-rekordy-1180x785 (1).jpg

  Spotkanie DKF

  Zapraszamy na spotkanie DKF-u, które odbędzie się we wtorek 18.12.2018 r. o 14:20 w sali 011. Na spotkaniu będziemy dyskutować na temat : Gali Nagród Akademii Filmowej, znanej jako Oscar corocznej nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w dziedzinie filmu.

  Pierwsza gala rozdania nagród odbyła się w 1929 roku.

   

 • MASAJKA.jpg

  Zapraszamy na spotkanie klubu dyskusyjnego!

  Spotkanie klubu odbędzie się we wtorek 25.10.2016 r. na 8 godzinie lekcyjnej o 13:35. Książkę, którą będziemy omawiać to C. Hofmann "Biała Masajka". 

  Zapraszamy serdecznie, Anna Jaroszkiewicz i Joanna Balcerzyk.

   

   

   

 • DSCF5023.JPG

  Klub Srebrne Drzewo

  Popularność fantastyki spowodowała, że klub „Srebrne Drzewo”, który działa w naszej szkole ma coraz więcej miłośników. Ostatnie spotkanie było tego dowodem. Tematem przewodnim były Adaptacje filmowe fantastyki. Klub dyskutuje w każdy czwartek o godz. 14:20 w bibliotece szkolnej. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali, a pragną uciec w świat fantazji.

   

 • czytajpl-przystanek.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Akcja Czytaj PL 2019

  Już 1 listopada startuje Czytaj PL – największa akcja czytelnicza w Polsce! Projekt „Upoluj swoją książkę” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Kampania będzie miała charakter ogólnopolski i potrwa od 2 do 30 listopada. Została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach akcji do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 bestsellerowych tytułów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

  Więcej informacji na tej stronie: https://www.facebook.com/czytajpl/

  Udział w akcji jest bezpłatny.

 • Dalida.jpeg

  DKF - zaproszenie na spotkanie

  Drodzy Uczniowie!

  Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego we wtorek 20.11.2018 r. o godzinie 14:20. Prosimy obejrzeć film "Dalida - Skazana na miłość".

  Mamy nadzieję, że rozmowa będzie interesująca.

   

   

 • DSCF4954.JPG

  Klub Fantastyki

  Fantastyka polega na kreowaniu istot, które są wytworem wyobraźni, części świata lub całej rzeczywistości zupełnie odmiennej od tej, którą znamy z życia. Ogromna popularność fantastyki spowodowała, że zwiększyło się zainteresowanie nią coraz większej liczby młodzieży.

  Wychodząc naprzeciw temu , również w naszej szkole powstał Klub Fantastyki. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu, na którym dyskutowaliśmy o popularnych bohaterach fantastyki.  Zapraszamy wszystkich, którzy pragną uciec w świat fantazji w każdy czwartek o godz: 14:20 do biblioteki szkolnej.Mile widziane łakocie. Anna Jaroszkiewicz

 • Bialamasajka.jpg

  Poczytajmy, pogadajmy...

  Zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym. Na następnym spotkaniu porozmawiamy o książce Corinne Hofmann "Biała Masajka". Do zobaczenia. Anna Jaroszkiewicz i Joanna Balcerzyk

   

   

 • Klub Ksiazki.jpg

  Dyskusyjny Klub Książki

  Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać i dyskutować o książkach. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 12.09.2016 r. (poniedziałek) na długiej przerwie czyli o 10:35 w Bibliotece szkolnej. Celem klubu jest ożywienie środowiska czytelniczego oraz aktywne promowanie mody na czytanie.