Aktualności

Biblioteka » Aktualności

Tu znajdziesz informacje dotyczące czytelnictwa.

 

 

 • wyzwanie biblioteczne.jpg

  WYZWANIE BIBLIOTEKI

  Pandemia zmusza część nas do ograniczenia swojej przestrzeni życiowej do czterech ścian własnego mieszkania. I choć robimy to dla bezpieczeństwa swojego i innych, to sytuacja jest naprawdę ekstremalna.

  W związku z tym, trochę dla zabicia czasu, trochę dla rozrywki, trochę dla wzruszeń, trochę dla wyjścia do innego świata bez wychodzenia z domu rzucamy wyzwanie czytelnicze wszystkim pozostającym w domowej kwarantannie. czytaj dalej

 • 0009AEGO4B72RMT9-C123-F4.jpg

  Literacki nobel - Olga Tokarczuk 2018, Peter Handke 2019

  Literacka Nagroda Nobla - przypadła dwójce kandydatów. Olga Tokarczuk dostała nagrodę za 2018, a Peter Handke za 2019 rok.

  Olga Tokarczuk otrzymała Nobla (za 2018 r.) za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”. Komitet Noblowski docenił polską pisarkę za ogląd spraw lokalnych, ale i umiejętność spojrzenia na rzeczywistość z szerszej perspektywy, „z lotu ptaka”. Za połączenie sprytu i dowcipu. Drugiego Nobla (za 2019 r.) w dziedzinie literatury przyznano Peterowi Handkemu, austriackiemu pisarzowi i tłumaczowi.

 • image001[1].jpg

  MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH, czyli imieniny biblioteki

  Let's Imagine... - WYOBRAŹMY SOBIE ŻE...to hasło obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2019 roku

  Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
  Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

  W ramach uczczenia tego święta odbywać się będzie w bibliotece szereg imprez. Celem tej akcji jest wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole. Zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów.

 • bibliotekarka.gif

  Zaproponuj książkę do biblioteki!

  Czytelniku, możesz mieć swój udział w gromadzeniu zbiorów do naszej biblioteki.Złóż dezyderat na publikacje, których nie posiadamy w księgozbiorze. Zgłoszenia będą brane pod uwagę przy zakupach nowości.

   

   

 • ksiazka1[1].gif

  WYBIERAMY KSIĄŻKĘ MIESIĄCA

  PLEBISCYT NA NAJCIEKAWSZĄ KSIĄŻKĘ, którą warto przeczytać i polecić innym.

   

 • Internet1.jpg

  Pomocne linki