2019-2020

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2019-2020

 • uwaga-wazne.jpg

  Informacja dla kandydatów klas pierwszych

  Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w holu głównym szkoły 12 sierpnia 2020 roku o godzinie 12.00.

  Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: przysłonięcie twarzy maseczką oraz dezynfekcję rąk przed wejściem do budynku szkoły.

 • UWAGA_800x400-730x300.jpg

  Drodzy Absolwenci

  We wtorek 11 sierpnia 2020 roku w godzinach 11:00 - 12:00 zapraszamy Was do szkoły po odbiór świadectw maturalnych. Będziecie również mogli spotkać się z Waszymi wychowawcami.

  Klasa III A - sala 07 - wejście główne

  Klasa III B - sala 11 - wejście główne

  Klasa III C - gabinet geograficzny - wejście od ulicy Parczewskiego

  Klasa III D - gabinet historyczny - wejście od ulicy Parczewskiego

  Klasa III E - sala 2 - wejście przy schodach do hadesu

  Klasa III F - gabinet biologiczny - wejście przy schodach do hadesu.

  Absolwenci z ubiegłych lat odbierają świadectwa w sekretariacie na parterze.

  Laury Asnykowskie oraz inne wyróżnienia wręczone zostaną przez Panią Dyrektor Urszulę Janczar w auli w godzinach 11:00 - 11:30.

  Ze względu na panującą pandemię, prosimy pamiętać o zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego i bezpiecznego dystansu. Do szkoły proszę wchodzić pojedynczo i nie gromadzić się w grupy. Przed wejściem należy zdezynfekować dłonie przygotowanym przez szkołę płynem dezynfekującym oraz mieć założoną maseczkę lub przyłbicę. Należy zabrać ze sobą długopis oraz dowód tożsamości.

  Absolwenci, którzy nie oddali jeszcze kluczyków do szafek szkolnych proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu na parterze. Prosimy również o odebranie od wychowawców dokumentów, które składaliście w szkole przy przyjęciu do klasy pierwszej.

 • sailing-boat-1841376_640[1].jpg

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

   Drodzy Uczniowie,

   

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 życzę Wam wspaniałych wakacji i dużo odpoczynku. W dniu dzisiejszym otrzymacie świadectwa, które są pełne wspaniałych ocen. Chociaż ostatnie tygodnie uczyliście się w nieco inny sposób niż dotychczas to Wasze wyniki pokazują, że radzicie sobie naprawdę rewelacyjnie. W roku szkolnym 2019/2020 byliście aktywni w pracy na rzecz szkoły, w akcjach wolontariuszy, działaliście w Samorządzie Szkolnym organizując przeróżne działania na terenie szkoły i poza nią. Wasz wkład w pracę na rzecz projektów szkolnych takich jak Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020, Erasmus + jest nieoceniony. Osiągaliście też sukcesy olimpijskie podczas Olimpiady z Chemii czy z Języka Niemieckiego. Przez cały rok szkolny angażowaliście się w obchody 200.rocznicy wzniesienia gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Za to wszystko dzisiaj Wam serdecznie dziękuję. Życzę Wam pięknych i bezpiecznych wakacji. Tęsknię za Wami, do zobaczenia we wrześniu.

   

  Dyrektor

  Urszula Janczar

 • Karta Dobrego Ucznia

  Drodzy Uczniowie,

  ponownie uruchamiany zostaje projekt Karty Dobrego Ucznia.

  Karty będą wydawane na miesiące lipiec-sierpień 2020 roku (8 godzin na basenie wewnętrznym zamienne na 8 dni na basenie zewnętrznym).

  Regulamin korzystania z karnetów

  Informujemy Was o możliwości składania wniosków drogą elektroniczną w terminie do 24.06 br. wysyłając je na adres: loasnyk@gmail.com

  Wzór wnosku oraz klauzulę informacyjną przesyłam Rodzicom drogą mailową przez Librusa oraz są do pobrania poniżej.

  Wniosek_KDU

  Klauzula informacyjnarodo.kdu

  Karty nie będą tym razem ze względów epidemiologicznych wydawane w szkołach, o sposobach korzystania z KDU poinformujemy w terminie późniejszym.

  Do przyznania Karty Dobrego Ucznia należy stosować średnie ocen zgodnie z Regulaminem przyznawania Stypendium Miasta Kalisz im. Św. Jana Pawła II, tj. szkoły ponadpodstawowe 5,00 za pierwszy okres roku szkolnego 2019/2020.

 • kangur1[1].png

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - wyniki

  W tym roku szkolnym KANGUR MATEMATYCZNY musiał zmienić formę, odbył się zdalnie. Z naszej szkoły 10 uczniów wzięło w nim udział i dwie z nich uzyskały wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy Milenie Ozimek z klasy 1EN oraz Maksymilianowi Laskowi z klasy 2F :) Warto pochwalić także Jakuba Mrowickiego z 1AN, któremu do wyróżnienia zabrakło zaledwie 2,5 pkt.
   
  Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej. Pamiętajcie: Matematyka jest piękna :)
   
  Koordynatorem konkursu w szkole była pani Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz.
   
 • Stypendium Miasta Kalisz im. Św. Jana Pawła II na I semestr roku szkolnego 2020/2021 r.

  Informujemy, że termin składania wniosków mija 26 czerwca 2020 r. Wnioski do pobrania ze strony internetowej szkoły lub w szkole.

  Regulamin przyznawania stypendiów oraz wnioski w załączeniu.

  Wnioski z załącznikami należy dostarczyć do sekretariatu na 1 piętrze do dnia 26.06.2020 r.

  Do wniosku należy dołączyć „ Oświadczenie wnioskodawcy o numerze konta, na który należy przekazać wypłatę stypendium”.

   

  Pliki do pobrania:

  Wniosek na I sem 2020-2021 r. (DRUKOWAĆ DWUSTRONNIE).pdf

  Regulamin obowiązujący od IX 2019.pdf

 • matura_zegar.jpg

  UWAGA MATURZYŚCI - WYTYCZNE EGZAMINU MATURALNEGO 2020

  Drodzy Maturzyści,
   
  Proszę o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi egzaminu maturalnego 2020, listy zdających wraz z salami egzaminacyjnymi oraz sposobem wejścia w dniu egzaminu zostały Wam przesłane Librusem. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad podanych w wytycznych.
   
   
   
  Dyrektor.
   
   
 • wytyczne na matury 2020.jpg

  UWAGA MATURZYŚCI

  Na załączonym rysunku, przedstawiamy szczegółowe wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa w trakcie tegorocznych matur.

   

   

   

 • fot. Elżbieta Tomczyk

  Rekrutacja 2020/2021

  Drodzy absolwenci szkół podstawowych, poniżej przedstawiamy informację związane z zapisami i harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

  Rekrutacja "on-line" - https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

  Szczegółowy harmonogram rekrutacji w linku

   

 • dziendziecka003.gif

  Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam wszystkim szczęścia, zdrowia i uśmiechu oraz samych radosnych dni.
   
  Dyrektor:)
   
   
   
 • zdjęcie źródło: www.kangur-mat.pl

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  W tym roku szkolnym z powodu zawieszenia zajęć szkolnych oraz wprowadzenia zdalnego nauczania dwukrotnie przesuwano termin organizacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, który wstępnie miał odbyć się 19 marca. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie go w sposób internetowy. Nasi uczestnicy otrzymali już loginy i hasła do przygotowanej strony internetowej oraz z powodzeniem zalogowali się. W piątek 22 maja w godzinach popołudniowych zaplanowany jest próbny konkurs, by każdy uczestnik zobaczył jak działa przygotowany serwis, w jaki sposób należy zaznaczać odpowiedzi i przesyłać test bez "konkursowego stresu". KANGUR 2020 odbędzie się w czwartek 28 maja (kategoria student - klasy drugie i trzecie LO) oraz piątek 29 maja (kategoria junior - klasy pierwsze LO) w godzinach popołudniowych. Nad wszystkim czuwa pani Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz, koordynator konkursu w szkole.
   
  Trzymamy kciuki!
   
 • Giełda pracy dla nauczycieli

  Miasto Kalisz uruchomiło nową usługę dostępną pod adresem https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy

  Za jej pomocą dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych mogą umieszczać ogłoszenia o wolnych stanowiskach pedagogicznych. Nauczyciele szukający pracy mogą umieszczać swoje oferty z załącznikami (CV, list motywacyjny, rekomendacje) lub aplikować na oferty zgłaszane przez dyrektorów. W obecnej sytuacji epidemicznej oferty pracy przyjmowane są jedynie w wersji elektronicznej.

 • Rekrutacja 2020/2021 - Terminy

   Szanowni Państwo,

  W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie stosuje się harmonogramu rekrutacji ogłoszonego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Zarządzeniem nr 110.1.8.2020 z dnia 30 stycznia 2020 r.

  Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i klas wstępnych, zostaną określone przez Ministra Edukacji Narodowej i podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej ministerstwa.

  Informacje te podamy również na naszej stronie internetowej.

   

  Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka

  Urszula Janczar

 • Wojniakowski_Passing_of_the_3rd_of_May_Constitution.jpg

  229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W tym roku przypada 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Została ona uchwalona w 1791 roku i przyjmuje się, że była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Powstała w efekcie obrad Sejmu Czteroletniego w celu uzdrowienia osłabionej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była niezwykle postępowa, gdyż między innymi zmieniała ustrój państwa na monarchię dziedziczną, znosiła liberum veto, ograniczając w ten sposób demokrację szlachecką, wprowadzała częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty oraz brała w obronę chłopów pańszczyźnianych. Mimo że była niezwykle nowoczesna jak na czasy, w których powstała, nie obowiązywała zbyt długo, budziła bowiem sprzeciw znacznej części szlachty, która utraciła swe wpływy. Formalnie przestała być obowiązującym aktem prawnym 23 listopada 1793 roku, ale w praktyce straciła znaczenie w chwili przystąpienia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do konfederacji targowickiej w 1792 roku.

  Choć nie przyniosła spodziewanych przez ustawodawcę efektów, dla nas, Polaków jest niezwykle ważna, gdyż przez długie lata niewoli pozwalała podtrzymywać dążenia niepodległościowe oraz utrwalać marzenia o sprawiedliwym społeczeństwie. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku ustanowiono święto narodowe w dniu jej uchwalenia. Po wojnie komunistyczne władze zdelegalizowały je i dopiero w 1990 roku ówczesny Sejm święto przywrócił. Na skutek tej decyzji dziś obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja i choć pandemia uniemożliwiła nam zorganizowanie uroczystej akademii, nie zapominamy o uroczystym charakterze rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.

 • matura_zegar.jpg

  Harmonogram egzaminów maturalnych 2020

  Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. wsprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraze egzaminu maturalnego w 2020 roku.

  W poniższym załączniku znajdziecie aktualne terminy matur.

 • studenci44.gif

  Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

  Drodzy Maturzyści, Nasi Absolwenci,
   
  Dnia 24 kwietnia 2020 żegnacie się ze szkołą. To w niej przez ostatnie 3 lata spędzaliście dużo czasu zgłębiając tajniki wiedzy potrzebnej Wam do zdobycia świadectw ukończenia liceum, by później zdać tej najważniejszy egzamin- egzamin dojrzałości. Chociaż przez ostatnie tygodnie podczas nauki zdalnej trochę oddaliliście się od szkoły w fizycznym wymiarze, musicie pamiętać, że szkołę stanowicie Wy uczniowie i my Nauczyciele, bez względu na warunki. Wszystkim Wam chciałam pogratulować wyników  w nauce, podziękować tym, którzy na rzecz szkoły przez ten cały okres działali i starali się sławić jej dobre imię. Życzę Wam połamania długopisów podczas Matury, zdania jej na najwyższym poziomie, dostania się na Wasze wymarzone kierunki. Pamiętajcie zawsze o Asnyku, wracajcie do nas, odwiedzajcie nas. W dniu 24 kwietnia 2020 spotkajmy się wspólnie w Teams. Wiem, że taki kontakt nie zastąpi prawdziwego zakończenia roku, kiedy mogłabym Wam osobiście wręczyć świadectwa, Laury Asnykowskie, nagrody i wyróżnienia, ale trzeba się cieszyć tym, że możemy spotkać się zdalnie i się usłyszeć. Jeszcze raz wszystkim gratuluję i życzę powodzenia podczas egzaminu maturalnego.
   
  Wasza Pani Dyrektor.
   
 • rabbit-2174679_640.jpg

  Życzenia Wielkanocne

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

  Wesołych Świąt życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka.

 • Próbny egzamin maturalny 2019/20 – informacja MEN i CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.

  Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz w linku: https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-maturalny

  Zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy  w ramach treningu przed Maturą.

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

  Dyrektor ILO informuje, że zgodnie z decyzjami podjętymi przez Rząd zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone na okres od 12 marca do 25 marca 2020 roku. Kontaktujemy się w tych dniach w sprawach dydaktyczno-wychowawczych przez dziennik elektroniczny.

  Uczniu:

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
   

  Urszula Janczar
  dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
  im. Adama Asnyka w Kaliszu

 • rence.jpg

  Profilaktyka zdrowotna - jak skutecznie myć ręce

  Dyrektor ILO przekazuje informacje na temat profilaktyki zdrowotnej.
  Dziękuję,
   
   
    • konf medyczna.jpg

  Medyczny Asnyk

  Dnia 06 marca 2020 r w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyła się konferencja medyczno-przyrodnicza Medyczny Asnyk. Konferencja związana była z obchodami 200. rocznicy wzniesienia gmachu naszej Szkoły. Wykłady wygłosili znakomici absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego, którzy zechcieli podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym, wiedzą z młodym pokoleniem Asnykowców. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie będzie z pewnością inspiracją dla naszych uczniów do poszerzenia wiedzy z zakresu nauk medyczno-przyrodniczych. Wśród zaproszonych gości byli:

  -prof. nadzw. dr hab. n.med . Andrzej Wojtyła

  Dieta a nowotwory

  - prof. zw. dr hab. n.med. Agnieszka Kołacińska-Voytkuv

  Kobiecość i pierś na 4 kontynentach- okiem chirurga piersi

  -prof. dr hab. n.med. Andrzej Sikorski

  „Pod nóż”. Od anatomii do chirurgii

  -lek med. Eryk Matuszkiewicz- internista, toksykolog, biolog

  Toksykologia na co dzień- czy tatuowanie może być niebezpieczne?

  -dr med. Paweł Szyld- genetyk kliniczny

  Postępy w genetyce człowieka i medycznej

  -lek. med. Łukasz Durajski- pediatra

  Zdrowie dziecka. Fakty i mity

  -lek. med. Agnieszka Trawczyńska- internista, kardiolog

  Trzy słowa o kardiologii

  -lek. med. Artur Zagwojski- ortopeda

  Komórki macierzyste

  - mgr farmacji Kalina Łongiewska-Michalska

   Chronofarmakologia oraz interakcje leków z pokarmem

  -lekarz weterynarii Joanna Kokot-Ciszewska

  ASF i HPAI największe wyzwania współczesnej medycyny weterynaryjnej

  -mgr Zofia Bydałek

  Zrób to jak Japonka, czyli sekrety urody mieszkanek Azji

 • IMG_20200306_100920.jpg

  Asnyk w półfinałach Kaliskiego Turnieju Debat!

  6 marca w auli naszej szkoły odbyły się ćwierćfinałowe rozgrywki Kaliskiego Turnieju Debat, organizowane od kilku lat przez stowarzyszenie Koliber. Gościliśmy w murach naszej szkoły drużyny z II LO, "Ekonomika", ZST przy ulicy Częstochowskiej i V LO. Niestety, los zarządził, że dwie nasze dwie drużyny musiały konkurować ze sobą o miejsce w półfinale. Różnicą jednego punktu (walka była bardzo wyrównana i o wyniku zadecydował jeden punkt!) Zuzanna Wypych i Aleksandra Kobiela z 3 d pokonały Eliasza Kasołkę z 1d oraz Jakuba Ubychę z 1a. W jury zasiedli kaliscy radni: pani Karolina Sadowska i pan Eskan Darwich oraz wiceprezes wspomnianego stowarzyszenia, Maciej Antczak. Słodki poczęstunek dla naszych gości przygotowali uczniowie z klas 2b i 1dn.
   
  Zuzanno i Aleksandro - trzymamy kciuki za wasz występ za dwa tygodnie! 
  Eliaszu i Jakubie - byliście świetni!!! 
   

  Dziękujemy za dostarczenie nam wielu emocji:)

 • image2[1].jpg

  Koronawirus - niebezpieczny wirus

  2 marca 2020r  młodzież z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu na temat koronawirusa.
  Nauczyciel biologii p. Krystyna Kucińska przedstawiła uczniom drogi przenoszenia wirusa,  objawy jakie powoduje a także zapoznała z podstawowymi środkami ochronnymi, które należy stosować przeciwko koronawirusowi.
  Katarzyna Zgarda i Weronika Wawrzyniak, uczennice z klasy 1en o profilu biologiczno-chemicznym, przedstawiły prezentację dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie, liczbę zarażonych i ofiar wirusa.

  Pamiętajmy, unikanie kontaktu z osobami zarażonymi, dbałość o higienę, są ważnymi elementami w zapobieganiu rozprzestrzeniania się tego wirusa.

 • medyczny asnyk.jpg

  Medyczny Asnyk

  Zapraszamy na konferencję medyczno-przyrodniczą, która odbędzie się 6 marca w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowi im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, ul. Kaszubska 13.

   

   

 • 1280,0,1,dsc08850.jpg

  Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej członków młodzieżowych organizacji antykomunistycznych: „Hufce Wolnej Słowiańszczyzny” i „Młodzieżowa Organizacja Podziemna – Orzeł”

 • IMG_20200228_095154.jpg

  Kaliski Turniej Debat - dziś świętujemy, od jutra pracujemy!

  W piątek 28 lutego, dwa zespoły z naszej szkoły wzięły udział w Kaliskim Turnieju Debat. Nasi reprezentanci wyglosili przemowy na temat zakazu posiadania broni atomowej oraz finansowania sportu przez rząd. Obie drużyny w składzie Zuzanna Wypych (3d), Mateusz Jarek (3d), Eliasz Kasołka (1d) i Jakub Ubycha (1a) zaprezentowały się rewelacyjnie i pokonały przeciwników z II Liceum i Zespołu Szkół przy ulice Złotej, gdzie Turniej się odbywał. 
  O wyniku debaty decyduje niezależne jury, w którego skład wchodzą osoby publiczne z naszego regionu. Kolejny etap odbędzie się 6 marca w Asnyku:)
   
 • ipn.jpg

  Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej antykomunistyczne organizacje młodzieżowe

  Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Urząd Miasta Kalisza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu zapraszają 28 lutego 2020 r. (piątek) na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej członków młodzieżowych organizacji antykomunistycznych: Hufce Wolnej Słowiańszczyzny” i Młodzieżowa Organizacja Podziemna – Orzeł”, działających na terenie Kalisza od lutego do lipca 1948 r. oraz od września do listopada 1952 r. czytaj dalej

 • IMG_20200225_152935.jpg

  Reading is better than watching - Debata Oksfordzka w II LO

  We wtorek 25 lutego w zaprzyjaźnionym II Liceum odbyła się kolejna debata oksfordzka w języku angielskim. Uczniowie debatowali nad tym czy czytanie jest lepsze niż oglądanie. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Wypych, Martyna Borowiec, Mateusz Jarek (3d) i Gabriel Krysiak (1dn)- debiutant w debatach. W roli obserwatorów wystąpili nasi przyjaciele z południowych Włoch, nauczyciele angielskiego przebywający w Asnyku w ramach tzw. job shadowing: Lucia Lazetera i Nicola Stifano. Opiekunami wydarzenia były p. Arleta Durward i p. Agnieszka Pietrzykowska. Ponieważ znaczna większość naszych debatujących to maturzyści, wtorkowa debata była ostatnią w tym roku szkolnym. Szukamy chętnych do nowych drużyn:)

 • IMG_20200221_132221.jpg

  Kaliski Turniej Debat - było blisko!

  21 lutego w V Liceum Ogólnokształcącym odbyły się rozgrywki w ramach Kaliskiego Turnieju Debat. Naszą szkołę reprezentowały Dagmara Koniak i Natalia Gnerowicz. Dziewczyny debatowały z przeciwnikami z V Liceum nad tym czy państwo powinno przyznawać zasiłki bezrobotnym. Liczba punktów przyznanych przez jury była równa, jednak ponieważ w tego typu debatach nie może być remisu, ostatecznie to nasz przeciwnik przeszedł dalej. Ocieramy łzy i przygotowujemy kolejne dwa zespoły do debat. Kolejne rozgrywki już za tydzień:)

 • 3219AF42-0117-47C7-92F3-FF2F605D65F7[1].jpg

  VII DNI AKADEMICKIE na UAM w Poznaniu

  13 lutego 2020r. uczniowie Asnyka kolejny raz uczestniczyli w Dniach Akademickich organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu -Wydział Biologii. Tym razem uczniowie klasy 1en biologiczno – chemicznej mieli okazję wziąć aktywny udział w laboratoriach i w wykładzie prowadzonym przez prof. Władysława Polcyna nt. podziemnego życia drzew.

  Młodzież samodzielnie przeprowadziła elektroforezę DNA i określiła wpływ rozkładu liści drzew na właściwości fizykochemiczne wody. Wielu emocji dostarczyły zajęcia laboratoryjne na których uczniowie samodzielnie preparowali serce owada.

  Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka biologii Krystyna Kucińska.

 • final Josie.jpg

  Josie nie zawiodła

  Z radością informujemy, że uczennica klasy 2f naszego liceum, Larissa Josephine Biernacki, zakwalifikowała się do etapu centralnego 43 Olimpiady Języka Niemieckiego.

  Zawody centralne składają się z części pisemnej i ustnej. Egzaminy pisemne polegają na odpowiedzi na pytania problemowe dotyczące załączonego tekstu literackiego, wyjaśnianiu pojęć w konkretnym kontekście oraz przekształcaniu struktur gramatycznych. Właśnie takiego typu zadaniami Josie zajmuje się teraz z opiekunką, Agnieszką Iwanow-Marudą. Ponadto prowadzą rozmowy na podstawie przeczytanych już utworów Johanna Wolfganga von Goethego, Hermana Hessego, Friedricha Dürrenmata i Günthera Grassa. Nie zabraknie również przypomnienia wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego (historia, geografia, kultura).

  Życzymy wytrwałości w przygotowaniach i powodzenia w kwietniu w Poznaniu.

 • szkola atenska.jpg

  Myślę, więc …. Działam

  Miło nam poinformować, że uczniowie klas humanistycznych biorą udział w VII interdyscyplinarnych warsztatach filozoficznych dla młodzieży organizowanych przez Wydział Filozofii na krakowskim Uniwersytecie Papieskim. Uczestnik rozwiązuje zadania załączone do trzech wybranych przez siebie zagadnień, zamieszczonych na platformie, w czasie trwania warsztatów tj. od 16 II do 9 III 2020 r. Osoby, które otrzymają za wykonane zadania najwięcej punktów, zostaną zaproszone na finał do Krakowa. Koordynatorem projektu jest pani J. Montelatic.

 • IMG_20200123_113252.jpg

  4 edycja Szkolnego Konkursu Czytania Prozy w Języku Angielskim

  23 stycznia w naszej szkole odbyła się 4 edycja Szkolnego Konkursu Czytania Prozy w Języku Angielskim. Pierwsze miejsce zajęła  Zuzanna Wypych z kl. 3d, drugie miejsce Natalia Karolak z klasy 1dn, a trzecie miejsce Zuzanna Kruszyk z klasy 1bn.
   
   
  Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie czytają w języku angielskim i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu!
   
 • IMG_2058.jpg

  Ćwiczenia z WOKAJ na UAM

  W środę 22 stycznia w Zakładzie Filologii Angielskiej przy ul. Nowy Świat w Kaliszu odbyło się kolejne spotkanie w ramach współpracy I LO i UAM, WP-A w Kaliszu. W ćwiczeniach dotyczących wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych wzięli udział uczniowie kl.3a o profilu Lingua pod opieką p.Magdaleny Wisniewskiej. Zajęcia poprowadził wykładowca p.Tomasz Kulka. Tematem była wielokulturowość Wielkiej Brytanii. Uczniowie z zaangażowaniem słuchali, oglądali krótkie filmiki a następnie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania przygotowane przez wykładowcę. Spotkanie na pewno przyczyniło się do pogłębienia ich wiedzy na temat historii i kultury UK.

 • olimpijka okregowa Josie.jpg

  Nasza Olimpijka

  Z radością informujemy, że uczennica klasy 2f, Josie Biernacki zakwalifikowała się do etapu ustnego 43 Olimpiady Języka Niemieckiego. Etap okręgowy odbędzie się 8 lutego 2020 r. w Poznaniu, dokąd uczennica pojedzie z nauczycielem prowadzącym przygotowania, Agnieszką Iwanow-Marudą.

  Przed Josie więc pracowite ferie, ponieważ zakres wymagań obejmuje znajomość pięciu wybranych utworów literackich oraz szczegółowe informacje z zakresu historii, polityki, geografii, kultury, demografii i życia codziennego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na etapie okręgowym i zakwalifikowanie się do finału.

 • IMG_0721.jpg

  Spotkanie z przedstawicielami uczelni wyższych

  14 stycznia odbyło się w auli naszej szkoły spotkanie z przedstawicielami uczelni z Poznania, Warszawy, Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. Każda uczelnia zaprezentowała krotki film z życia uczelni oraz zapoznała naszych uczniów z ofertą proponowanych kierunków. W rozmowach indywidualnych można było dopytać o szczegóły i otrzymać ulotkę informacyjną. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich, przed którymi trudny wybór uczelni.

 • 82024081_626483478090513_4071426360050974720_n.jpg

  Asnykowcy na warsztatach z prawa karnego

  W grudniu , klasy humanistyczne uczestniczyły w wykładzie i warsztatach z zakresu prawa karnego na wydziale Prawa UAM w Poznaniu.

  Podczas zajęć uczniowie mogli ugruntować swoją wiedzę z postępowania karnego. Przypomnieli sobie jakie są etapy procesu karnego, na czym polega postępowanie przygotowawcze, czym jest dochodzenie, śledztwo, jakie są przesłanki prawne zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Mogli również uzupełnić swoją wiedzę na temat środków odwoławczych od wyroku. Następnie młodzież rozwiązała kazusy prawne w oparcie o wskazane przepisy prawne z kodeksu karnego. Dziękujemy wszystkim klasom za aktywny udział w w/w warsztatach.

  Koordynatorem przedsięwzięcia byli : p. Ewelina Majewska – Kędzia, p. Remigiusz Przybył, p. Anna Jaroszkiewicz, p. Weronika Zalewska.

 • happy-new-year-4682825_640.png

  Życzenia świąteczne i noworoczne 2020

  Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu pragnie złożyć wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji oraz rodzicom najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 • santa-claus-christmas-beard-celebration-41963[1].jpeg

  Akcja mikołajkowa

  20 grudnia 2019 r. została sfinalizowana akcja charytatywna pod hasłem: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” zorganizowana na rzecz wychowanków z kaliskiego Domu Dziecka. Włączyli się do niej nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.

  Zebrane podarunki trafiły do dzieci jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Opiekunem przedsięwzięcia była pani Agnieszka Potoczny.

 • 80110222_3628745627143054_8286941884970958848_n.jpg

  Kurs na sędziego piłki siatkowej

  Szczegółowe informacje u p. Łukasza Zająca.

   

   

   

 • IMG_20191217_130142.jpg

  Amerykańskie słodkości

  Na wtorkową lekcję angielskiego, uczennice 2e: Paulina Barczyńska, Zuzanna Kozyra oraz Zofia Frąszczak przygotowały świąteczne słodkości w amerykańskim stylu. Uczniowie mieli okazję posmakować pysznego brownie, puszystych pancakes z masłem orzechowym i bananem oraz kruchych ciasteczek. Świąteczny akcent lekcji został podkreślony fragmentami filmów o Griswoldach, Kevinie i Grinchu. 
   
  Lekcja odbyła się pod opieką p. Agnieszki Pietrzykowskiej.
   
 • 20191210_111958.jpg

  Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Biologii UAM im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  We wtorek 10 grudnia uczniowie klasy 1en biologiczno- chemicznej z nauczycielem biologii Krystyną Kucińską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z genetyki i fizjologii roślin w ramach podpisanej umowy współpracy.

  Na zakończenie zajęć prof. Michał Rurka zabrał nas w podróż do niezwykłego świata organellowego.

  Dziękujemy Panu Profesorowi za ciekawy wykład i miłą atmosferę.

 • IMG_20191216_094406.jpg

  Konkurs Świąteczny

  W Asnyku już iście świąteczna atmosfera, a to za sprawą Konkursu Świątecznego, który od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku w konkursie wzięło udział 11 szkół z Kalisza i okolic. Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch części: plastycznej i wokalnej. W pierwszej konkurencji zadaniem uczniów było stworzenie kartki świątecznej. Nagrodzono następujące osoby:
  I miejsce ex aequo Maja Gnerowicz (SP w Moskurni) i Maja Paszek (SP nr 6)
  II miejsce ex aequo Antoni Szymkowiak (SP w Chełmcach) i Katarzyna Warszewska (SP w Koźminku)
  III miejsce ex aequo Milena Gruszka (SP w Nakwasinie) i Kinga Kamzol (SP w Gostyczynie)
  Wyróżnienie specjalne: Krzysztof Andrzejak (SP w Rajsku)
   
  W konkursie wokalnym uczniowie śpiewali kolędy i utwory świąteczne w języku angielskim i niemieckim. Jury (pan dr Krzysztof Niegowski, pani Magdalena Wiśniewska, pani Anna Cichorek, oraz nasza uczennica Michalina Przybyłowska) przyznało następujące miejsca:
   
  I miejsce ex aequo Marcel Tułacz, Tymoteusz Drytkiewicz (SP Chełmce)
  Anna Shkirman- Zimny (SP w Szczytnikach)
  II miejsce ex aequo Maja Kasprzak (SP w Koźminku)
  Maja Paszek (SP nr 6 w Kaliszu)
  III  miejsce ex aequo Aleksandra Łańduch (SP w Marchwaczu)
  Gabriela Garbowska-Bąkowska (SP nr 16 w Kaliszu)
   
  Konkurs prowadziły uczennicy z klasy 1bn: Antonina Stefaniak, Olga Odziemek, Weronika Łubkowska, Zuzanna Janas, a za sprzęt odpowiedzialni byli Adam Bartosik (1bn) i Kacper Marciniak (1en).
   
  Wszystkim serdecznie dziękujemy!
   
   
 • DSCF8296.JPG

  Maraton Pisania Listów

  W dniu 10 grudnia 2019 r.  w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Akcja odbyła się po raz pierwszy i trwała od godziny 12:00 do 13:30. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podejmiemy akcje w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka.

  W naszej szkole w akcji wzięło ponad 200 uczniów. Napisano łącznie aż 290 listów! Zostaną one wysłane do ambasad w: Polsce. W czasie Maratonu młodzież podzieliła się refleksją na temat niesprawiedliwości społecznej i karania ludzi, którzy tak naprawdę walczą o lepszy świat. Listy zostały napisane w języku angielskim i polskim.

  Podczas Maratonu uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę z praw człowieka, i wziąć udział w konkursie z okazji „Prawa człowieka w Asnyku”. Rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny na plakat –pt: Prawa człowieka.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę, za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę, za poświęcony dla drugiego człowieka swój.

  Całe przedsięwzięcie koordynowali: p. R. Przybył, p. E. Majewska- Kędzia, p. A. Jaroszkiewicz, p. A. Pietrzykowska, p. E. Tomczyk.

 • IMG_6953.JPG

  XXXII Mecz Koszykówki o Puchar im. Kazimierza Paszyna

  W piątek 13. grudnia rozegrany został XXXII mecz koszykówki o Puchar im. Kazimierza Paszyna.

  Głównym organizatorem meczu była Kaliska Fundacja im. Kazimierza Paszyna, współorganizatorami: Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Dwojga Imion Anny Jagiellonki i Mikołaja Kopernika, a także Dyrekcje szkół - I i III Liceum Ogólnokształcącego. Na hali gościliśmy m.in.: Wiceprezydenta Kalisza - Grzegorza Kulawinka, Naczelnika Wydziału Edukacji: Mariusza Witczaka, Prezesa Stowarzyszenia „Asnykowców” - Piotra Kościelnego, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Dwojga Imion Anny Jagiellonki i Mikołaja Kopernika – Annę Kucharską-Utecht, Wicedyrektor I LO – Emilię Wojtulewicz, Dyrektor III LO - Annę Narewską, Przewodniczącego Rady Fundacji - Jarosława Paszyna oraz Prezesa Fundacji, piszącego te słowa - Marcina Paszyna. czytaj dalej

 • IMG_1894.jpg

  Ćwiczenia gramatyczne na UAM

  W środę 11 grudnia uczniowie klasy 3a Lingua pod opieka p.Magdaleny Wisniewskiej uczestniczyli w zajęciach z gramatyki j. angielskiego na WP-A w Kaliszu, na kierunku filologia angielska z pedagogiką. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, dotyczyły zastosowania czasów przeszłych; uczniowie naszej szkoły pracowali razem ze studentami I roku w.w. kierunku. Wyjście zorganizowano w ramach współpracy I LO z WP-A w Kaliszu.

 • IMG_1870.jpg

  Zajęcia w języku angielskim ze studentką Erasmus+

  W poniedziałek 9 grudnia uczniowie klas 1An, 1Bn, 2f oraz 3a, pod opieką p. Magdaleny Wisniewskiej oraz A.Pietrzykowskiej mieli okazję wziąć udział w spotkaniu ze studentka z Turcji. Musseref Özhan, w ramach programu Erasmus +, przyjechała na semestr zimowy do Polski, studiuje filologię angielską na UAM w Poznaniu, WP-A w Kaliszu, i w ramach zajęć z metodyki nauczania języka obcego odbywa praktyki w naszej szkole. Studentka przekazała nam najważniejsze informacje o swoim kraju, jego historii, kulturze, systemie edukacji oraz pysznej kuchni. Podzieliła się również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi studiowania w naszym kraju. Po prezentacji uczniowie mieli doskonałą okazje do zadawania pytań i ćwiczenia swoich umiejętności językowych.

 • IMG_20191206_084749.jpg

  Jak Asnyk obchodzi Mikołajki?

  6 grudnia obchodziliśmy w Asnyku Mikołajki, lecz tym razem udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż postanowiliśmy wesprzeć szczeniaki z kaliskiego schroniska dla zwierząt, kupując im specjalistyczną karmę. Część funduszy pozyskaliśmy ze sprzedanych wśród uczniów biletów na koncert pt.: "granie na szczekanie", na którym muzycy z Asnyka zaprezentowali kolegom ze szkoły specjalnie na ten dzień przygotowane utwory, a drugą część ze sprzedaży ciast oraz gorącej czekolady, które przygotowali nauczyciele.

  Ponieważ dzień ten połączyliśmy z Dniem Czekolady w naszej szkole, nie mogło zabraknąć konkursu o czekoladzie oraz szukania skarbu w szkole. Nagrodami były oczywiście gadżety z "czekoladowym logo". Suma, którą udało nam się zebrać to ponad 1000 zł. oraz ok.30 czekolad, które przekażemy do kaliskiego Domu Dziecka.

  Za organizację koncertu odpowiedzialna była nauczycielką j.polskiego pani Joanna Przywara a za "Dzień Czekolady" nauczyciel j.niemieckiego pani Anna Cichorek z klasą 2 B.

 • 9DA97BDC-DD44-4F5C-9A05-7E97D644AA9B.jpeg

  XII Powiatowy Konkurs Wiedzy pod hasłem „ HIV i AIDS nie zna granic” pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

  2 grudnia 2019r odbyła się 12 edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych m. Kalisza i powiatu kaliskiego.

  Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Kucińska, Jolanta Stefańska, Joanna Jaroma-Woźniak dokonała oceny testu wiedzy, plakatów i przygotowanych przez młodzież scenek nt. „Jak odmawiać”. W teście wiedzy:

  I miejsce uzyskała Natalia Płucienniczak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Russowie.

  II miejsce – Aleksandra Nogaj z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Russowie.

  III miejsce - Marta Wychorska z Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym i Natalia Dyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Russowie.

  Nagrodę zespołową otrzymał Zespół Szkolno - Przedszkolny w Russowie.

  Głównym sponsorem nagród był Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

   

  Sponsorowi dziękujemy a młodzieży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • IMG_20191203_151614.jpg

  Debata z II LO

  3 grudnia odbyła się kolejna w tym roku szkolnym debata oksfordzka z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Naszą Szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 3d: Aleksandra Kobiela, Martyna Borowiec, Zuzanna Wypych oraz Mateusz Jarek. Przedmiotem debaty były tym razem lekcje wychowania fizycznego- debatujący spierali się czy powinny one być obligatoryjne. Dyskusja odbyła się w języku angielskim, uczniowie zacięcie bronili swoich stanowisk, padło też wiele pytań i komentarzy. Opiekę nad wydarzeniem sprawowały p. Agnieszka Pietrzykowska i p. Arleta Durward (II LO). Kolejna debata odbędzie się za kilka tygodni, nasi uczniowie już nie mogą się doczekać konfronatcji :)
   
   
 • 20191125_105627.jpg

  Pływanie drużynowe - 4 miejsce w Wielkopolsce chłopców

  Dnia 20.11.2019 roku na poznańskich Termach Maltańskich odbył się Finał Wojewódzki XXI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym pływaniu.
  Reprezentacja Asnyka - sztafeta chłopców, zdobyła wysokie IV miejsce w województwie. Skład sztafety pozostał bez zmian jak na Mistrzostwach Miasta Kalisza. Natomiast sztafeta dziewcząt uplasował się na 20 miejscu w województwie na 38 drużyn startujących.


  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 20191119_095410.jpg

  Piłka ręczna chłopców - 4 miejsce w Kaliszu

  Dnia 19.11.2019 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w piłce ręcznej.
  Uczniowie naszej szkoły w składzie - Adam Matelski, Gerard Woźniak, Piotr Olczak, Wojciech Kubaszewski, Konrad Krygiel, Jakub Ciesielski, Michał Jackowski, Aleksander Andrzejak oraz Maxim Wieczorek, Piotr Krzyżaniak i Jakub Grześkiewicz, stoczyli zaciętą walkę o najwyższe podium. Ostatecznie zdobyli wysokie IV miejsce w Kaliszu.

   


  Serdecznie gratulujemy!!!

 • IMG_20191129_091758.jpg

  Wigilia na Kaliskim Rynku

  Rozpoczynamy Adwent, a to oznacza, ze Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkim krokiem. Klasa 2e, jak zwykle dynamiczna i aktywna, wlaczyla sie w
  te inicjatywe i podczas lekcji religii przygotowala kartki i ozdoby swiateczne, ktore beda dostepne pidczas Wigilii na Kaliskim Rynku.


  Dziekujemy za prezentowanie naszej szkoly!

   

 • IMG_20191105_191310.jpg

  Radio Rodzina

  Uczennice naszej szkoly: Michalina Przybylowska 3e i Natalia Pietrzak 2e uczestniczyly w audycji pt. Vita consecrata na temat rodzajow powolania.
  Dziekujemy im za zaangazowanie i poswiecony czas! Audycja ta inauguruje nasza wspolprace z Radiem Rodzina Diecezji Kaliskiej.

  Zpraszamy do odsluchaniania:

  https://liblink.pl/VDUE9hN9PD

 • image001[2].jpg

  Kolejny sukces naszego absolwenta

  Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie w wielkim świecie show businessu naszego absolwenta Rafała Zielińskiego.

  Tym razem projektant kapeluszy z Kalisza wygrał, razem z Miss Polonia 2004 Katarzyną Borowicz, konkurs na najlepiej ubraną parę słynnych wyścigów konnych w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Kapelusz projektu Rafała Zielińskiego który zaprojektował przy współpracy z brytyjską marką Land Roger dla kobiety Evoque w ramach kwietniowej premiery najnowszego modelu Range Rover Evoque. Wyjątkowe proporcje zapewniają dynamiczną prezentację podkreślając charakterystyczny styl Evoque. Natomiast dbałość o szczegóły była podstawą we wszystkich pojazdach tej marki. Nic więc dziwnego, że stworzone przez kaliszanina tak spektakularne nakrycie głowy
  nie pozwoliło oderwać od siebie wzroku tak jak Evoque z nowoczesną stylistyką, której cel był jeden - ma być modny. Para zebrała najwyższe noty wygrywając prestiżowy konkurs.
   
   

  Sukcesu i talentu serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach!

   

  Po więcej informacji odsyłamy na stronę Kuriera Ostrowskiego:

  https://kurierostrowski.pl/2019/11/25/katarzyna-borowicz-wygrala-konkurs-w-abu-dhabi-foto/

  zdjęcia: Kurier Ostrowski

 • esport.png

  e-sport - Play and fly - Kalisz (23-24.11.)

   

   

   

   

   

   

 • Spotkania z rodzicami

   

  27 listopada 2019 r. – środa

  Godzina 17:00

   

  SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS PIERWSZYCH

  p. Tomasz Bartoszek (za p. Paulinę Jarzębską) - kl. I An

  aula

  p. Anna Bruś - kl. I Bn

  gabinet fizyczny

  p. Piotr Jakubowski - kl. I Dn

  sala 11

  p. Krystyna Kucińska - kl. I En

  gabinet biologiczny

  p. Agnieszka Szymańska-Pawelec - I A

  gabinet geograficzny

  p. Magdalena Napruszewska - I B

  sala 01

  p. Ewelina Majewska-Kędzia - I D

  gabinet historyczny

  p. Bogusława- Walińska-Łuczak - I F

  gabinet chemiczny

   

  SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS DRUGICH

  p. Beata Witkowska - kl. II A

  sala 10

  p. Anna Cichorek - kl. II B

  sala 13

  p. Joanna Balcerzyk - kl. II D

  sala 9

  p. Agnieszka Bełzowska-Maślak - kl. II E

  sala 07

  p. Joanna Przywara (za p. Elżbietę Tomczyk) - kl. II F

  sala 3

   

  SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS TRZECICH

  p. Magdalena Wiśniewska - kl. III A

  sala 05

  p. Ewa Dyśko - kl. III B

  sala 011

  p. Anna Gabiś - kl. III C

  sala 04

  p. Remigiusz Przybył - kl. III D

  06

  p. Jadwiga Bartoszek - kl. III E

  sala 2

  p. Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz - kl. III F

  sala 1

   

   

  18:00

  SPOTKANIE DYREKTORA SZKOŁY Z RADĄ RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS - sala 07

 • 72F7303F-0FD5-4A89-8714-E6DC0B4FF344-1.jpeg

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  W środę 20.11.2019 r świętowaliśmy w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, 20 listopada 2019 to także trzydziesta rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Młodzież ubrała się w niebieski kolor, kolor organizacji walczącej o prawa dzieci na całym świecie UNICEF. Były filmy, liczne konkursy, prelekcje. Kahoot i nagrody, młodzież otrzymała wydruk z prawami dziecka. Obchody zorganizowała Kamila Majewska, nauczyciel WOS i podstaw przedsiębiorczości natomiast całą akcję wspierał, pomagał w organizacji i jej prowadzeniu Jakub Ubycha - vice przewodniczący samorządu uczniowskiego. DZIĘKUJĘ serdecznie za pomoc w organizacji.

 • IMG_20191120_140426[1].jpg

  Wizyta zagranicznych studentów w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu

  Wczoraj (20.11) młodzież I LO im Adama Asnyka wraz z panią dyrektor Urszulą Janczar gościli studentów studiujących w ramach programu Erasmus Plus w kaliskiej PWSZ, Wydziale Nauk Społecznych.

  Studenci wraz z panią Kamilą Majewską, koordynator programu Erasmus+ na powyższym wydziale przygotowali wystąpienia dla licealistów w formie prezentacji. Goście pochodzą z Czadu, Bułgarii, Azerbejdżanu, Niemiec, Rumunii i Turcji. Spotkanie pozwoliło szerzyć kompetencje językowe, dzielić się wiedzą a przez to poznać różne zakątki świata, ich kulturę, gospodarkę, najpiękniejsze miejsca, kuchnię, codziennie życie a także język 🙂

 • IMG_20191115_135456.jpg

  Katarzyna Zgarda z nagrodą GRAND PRIX

  Katarzyna Zgarda kl 1 EN wzięła udziału w konkursie na komiks/historyjkę obrazkową o schroniskowych zwierzakach pt. OPOWIEM CI MOJĄ HISTORIĘ!
  Kasia otrzymała nagrodę GRAND PRIX
  W piątek, 15 listopada o godzinie 13:00 w  IV Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu, ul. Widok 96 a odbyła się gala finałowa oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego. 
  Na nasz konkurs wpłynęło 121 przepięknych i chwytających za serce prac! Ich autorami były dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat! 
  Nagrody i dyplomy młodym artystom wręczyli wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz kierownik Biura Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Jacek Kołata

  Organizatorami konkursu byli
  Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Urząd Miasta Kalisza i Klub ZwierzoLubów z IV LO.

 • unnamed.jpg

  Lekcja z Asnykiem w TVP3

  Zachęcamy - obejrzyjcie filmik Lekcji z Asnykiem: 

  https://poznan.tvp.pl/45014835/lekcja-z-asnykiem-21102019

   

 • IMG_20191116_133712775.jpg

  Weronika Wawrzyniak wicemistrzynią Kalisza w szachach, Asnyk trzeci drużynowo

  W sobotę (16.11) rozegrane zostały Mistrzostwa Kalisza w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Wawrzyniak, Julia Przecherka, Jagoda Józefiak oraz Jakub Kaczała. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, Weronika Wawrzyniak zdobyła wicemistrzostwo Kalisza, Julia Przecherka uplasowała się na 4 miejscu, a Jagoda Józefiak na 6. Wśród chłopców, Jakub Kaczała był 7. W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Gratulujemy.

 • 20191112_101915.jpg

  Pierwsze miejsce chłopców oraz trzecie dziewcząt w pływaniu drużynowym

  We wtorek 12.11.2019 roku na kaliskim Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.
  Zawodnicy startowali w sztafeach 6×50m stylem dowolnym.
  Po zaciętej rywalizacji sztafeta chłopców z naszej szkoły, zwyciężyła i zajęła I miejsce, a sztafeta dziewcząt III miejsce.
  Tym samym obie sztafety zakwalifikowały się do Finału wojewódzkiego XXI Licealiady w pływaniu drużynowym, który odbędzie się 20.11.2019 roku w Poznaniu.
  Uczniowie naszej szkoły brali także udział w startach indywidualnych zajmując wysokie I lub II miejsca.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów😃💪

  Sztafety w składzie:
  Chłopcy:
  1. Aleksy Antczak
  2. Jurij Kava
  3. Wojciech Kubaszewski
  4. Olaf Staniszewski
  5. Szymon Świderski
  6. Cezary Wytwer

  Dziewczęta:
  1. Zuzanna Greberska
  2. Nikola Kasprzycka
  3. Gabriela Kubczyk
  4. Julia Skoczek
  5. Zofia Warszowska
  6. Łucja Żłobińska
  7. Wiktoria Kochanek

 • IMG_20191111_125130.jpg

  11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były ważne dla społeczności Asnykowców, ponieważ tego dnia został pośmiertnie awansowany do stopnia podporucznika przez prezydenta RP absolwent Gimnazjum im. Adama Asnyka Wiesław Osełkowski.

  Wiesław Osełkowski po maturze (1938) przeszkolony został w 29. Pułku Strzelców Kaniowskich, rozpoczął naukę w Szkole Podchorążych Lotnictwa Zawodowego w Dęblinie. Po wybuchu szkolił się w Wielkiej Brytanii, latał  w 8 Flaying Training School bazie lotniczej Royal Air Force Montrose AIR Station na szkockim wybrzeżu Morza Północnego. Pilot zginął w katastrofie lotniczej nad Szkocją w 1941 roku.

  Podczas uroczystych obchodów święta niepodległości w PWSZ w Kaliszu Wojtek Milewski odczytał wiersz będący hołdem dla pilotów, którzy zginęli w czasie działań wojennych, pani dyrektor I Lo im. A. Asnyka U. Janczar podziękowała rodzinie W. Osełkowskiego za starania w przywracaniu pamięci o jego zasługach dla walczącej Polski.

 • 74222806_763050587490759_5731098506018422784_n.jpg

  Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

  W piętek (08.11) świętowaliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy IDN przygotowali program artystyczny. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Był to dla nas wszystkich, uczniów, nauczycieli i pracowników, czas zadumy i radości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

 • IMG_20.jpg

  Drugie miejsce dziewcząt oraz trzecie chłopców na Mistrzostwach Kalisza w Badmintonie Drużynowym

  W sobotę (09.11) odbyły się Mistrzostwa Kalisza w Badmintonie Drużynowym. Nasze dziewczęta w składzie: Jolanta Lesień, Natalia Chwiralska, Weronika Świderek zdobyły srebrny medal, przegrywając w finałowej trójce z II LO 3:1 oraz pewnie pokonując zespół III LO 3:0. W rozgrywkach chłopców, naszą szkołę reprezentowali: Marcin Lisik i Michał Jankowski, którzy również jak dziewczęta awansowali do finałowej trójki. Po zaciętych meczach, ulegli nieznacznie ZSTE 3:2 oraz III LO 3:2, zdobywając ostatecznie brązowe medale.

  Trenerem naszych zawodniczek i zawodników jest p. Marcin Paszyn.

 • pexels-photo.jpg

  Ważne informacje od pedagoga

  Na naszej stronie w zakładce ->Dla uczniów ->Pedagog szkolny pojawiły się nowe informacje m.in. o kaliskich organizacjach udzielających pomocy oraz o ostrzeżeniu MEN i GIS dotyczącym zgubnego wpływu e-papierosów na życie ludzkie.

  Zapoznajcie się z tymi informacjami. 

 • IMG_20191028_170723.jpg

  Wycieczka integracyjna do Zakopanego

  W dniach 28-30 października odbyła się integracyjno - krajoznawcza wycieczka klasy 2B. Trasa, jaką uczestnicy wycieczki wybrali to Białka Tatrzańska (nocleg)- Zakopane-Kraków. Drugiego dnia podczas 5 godzinnej wędrówki na morskie Oko nie zabrakło wspólnych rozmów oraz krótkich przerw na odpoczynek, które również sprzyjały integracji drugoklasistów. Po długiej wędrówce mogli oni jednak zjeść pyszną pizzę czy wypić gorącą czekoladę na Krupówkach. Trzeci-ostatni dzień to zwiedzanie Krakowa czyli Wawel, Kościół Mariacki i Sukiennice. Punktem zbiorczym była oczywiście GRODZKA 1!!! przy której część osób zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.Opiekunami na wycieczce byli nauczyciel j.niemieckiego p. Anna Cichorek oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Łukasz Zając.

 • IMG_20191029_150650.jpg

  Oxford Debate: Going to work or studying?

  29 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym debata oksfordzka pomiędzy naszą szkołą a II Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie spierali się czy po szkole średniej lepiej jest iść do pracy czy może na studia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 3d: Zuzanna Wypych, Martyna Borowiec, Aleksandra Kobiela i Mateusz Jarek. W roli osoby wspierającej był Gabriel Krysiak z klasy 1dN. Ich przeciwnikami byli uczniowie z klasy 3h.Mimo iż uczniowie realizują w szkole program języka angielskiego na poziomie podstawowym, debata odbyła się w języku angielskim. Uczniowie świetnie poradzili sobie w debacie, padło wiele pytań i komentarzy. Opiekunami wydarzenią są p. Agnieszka Pietrzykowska z I LO i p. Arleta Durward z II LO. Kolejna debata już wkrótce.

 • DSCF8291.JPG

  Szkoła Kaliska i jej budynek - konferencja

  Trudno jest przypomnieć historię najstarszej kaliskiej szkoły, tym bardziej gdy do czynienia mamy z tak ważnym jubileuszem 200 – lecia wzniesienia jej gmachu. Prelegenci konferencji Szkoła kaliska i jej budynek, która odbyła się 24.10.2019 r., wspominali interesujące fakty o budynku zaprojektowanym przez cenionego w XIX w. architekta Sylwestra Szpilowskiego, zaprezentowali wybrane sylwetki wybitnych wychowanków Szkoły Realnej, ukazali wartość szkolnych symboli, wychowania, a także przywołali uwagi obecnych uczniów liceum dotyczące twórczości jego patrona.

  Organizatorem konferencji byli I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu, Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

  Serdeczne dziękujemy panu prof. dr hab. Krzysztofowi Walczakowi , szacownym prelegentom oraz p. dr Bogumile Celer oraz p. dr Joannie Montelatic za zorganizowanie konferencji ukazującej niekwestionowaną wartość oraz ważność liceum Adama Asnyka w przestrzeni miejskiej oraz historii Kalisza.

 • IMG_2882.JPG

  Pozwól się dotknąć zieleni

  18 października 2019 roku uczniowie z drugich klas biologiczno-chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu z nauczycielami p. Emilią Wojtulewicz, p. Elżbietą Tomczyk, p. Joanną Przywarą i p. Łukaszem Zającem posadzili 200 drzew na terenie Nadleśnictwa Kalisz w Lesie Winiarskim, w pobliżu znajdującego się tam miejsca pamięci. Akcja ta związana jest z obchodami 200. rocznicy wzniesienia gmachu tej najstarszej kaliskiej szkoły. Młode sadzonki lip, jarzębin, klonów, dębów i topoli były sadzone pod czujnym okiem leśników: p. Beaty Kątnej i p.Łukasza Wyrzykowskiego. Uczniowie i ich opiekunowie wzięli również udział w Centrum Edukacji Leśnej w warsztatach na temat roli lasu w życiu człowieka i zdobyli ciekawe nagrody za aktywny w nich udział. Drogę ze szkoły do miejsca nasadzeń przebyli rowerami, tym jednym z najmniej szkodzących środowisku środków komunikacji. Wspólnie spędzony czas w otoczeniu najbardziej przyjaznym człowiekowi-lesie pachnącym liśćmi, grzybami, żołędziami i praca na jego rzecz pokazały, jak ważne jest doświadczenie bliskości z naturą, bo cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa.

  Dziękujemy Nadleśnictwu Kalisz za możliwość i pomoc w zrealizowaniu tej akcji.

 • DSCF8151.JPG

  ,,200 lat minęło jak jeden dzień... Historia z Asnykiem w tle...'' - zakończenie konkursu

  Dnia 17.10.2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu odbył się pierwszy powiatowy konkurs: ,,200 lat minęło jak jeden dzień... Historia z Asnykiem w tle...''. Konkurs wpisuje się w całoroczne obchody 200. rocznicy wzniesienia murów jednej z najstarszych szkół w Polsce. Koordynatorem konkursu byli: p. Ewelina Majewska – Kędzia, p. Remigiusz Przybył, p. Anna Jaroszkiewicz.

  Zwycięzcą okazała się najmłodsza uczestniczka konkursu Aleksandra Przyłęcka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu. II m – Antonina Kozyra, III m - Maciej Bonikowski, IV – Antoni Grzelak. Konkurs Drużynowy: I m - Hanna Kujawa, Maciej Bonikowski, Antonina Kozyra; IIm – Antoni Grzelak, Agata Poziemska, Zofia Marciniak; III m – Natalia Kaczmarek, Aleksandra Nogaj, Natalia Pucienniczak.

  Wszystkim jeszcze raz Gratulujemy.

 • 1 (1).jpg

  Szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia - kontra tytoń

  W ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na terenie województwa wielkopolskiego, realizowany jest Projekt edukacyjny ph. Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra tytoń.

  16 października w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu zostało przeprowadzone szkolenie młodzieży, która 21 listopada w Światowym Dniu Rzucania Palenia będzie przeprowadzała działania dla społeczności lokalnej. 

 • IMG_20191011_101418.jpg

  Dąb w Parku Miejskim

  W dniu 11.10.2019r. z okazji 200.rocznicy wzniesienia gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka uczniowie wraz  Panią Dyrektor oraz nauczycielami wsadzili dąb w Parku Miejskim w Kaliszu.

  Niech przez następne 200 lat istnienia naszej szkoły równocześnie rośnie piękne drzewo w parku przypominające wszystkim o naszej szkole.

 • 72728431_809386079479067_3186185153114275840_n-1.jpg

  Dzień Edukacji Narodowej

  W poniedziałek 14 października 2019r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  Z tej okazji Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora.

  Uczniowie przygotowali część artystyczną, zaprezentowali swoje talenty muzyczne oraz zorganizowali Szkolną Familiadę, w której brali udział nauczyciele i uczniowie. Gościem na uroczystości był Wiceprezydent Miasta Kalisza pan Grzegorz Kulawinek. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Natalię Pietrzak i jej zastępcę Jakuba Ubycha.

 • Kalisz.png

  KONKURS HISTORYCZNY - „200 lat minęło jak jeden dzień… Historia z Asnykiem w tle”

  Zapraszamy na KONKURS HISTORYCZNY - „200 lat minęło jak jeden dzień… Historia z Asnykiem w tle”

  Poniżej niezbędne dokumenty: Regulamin konkursu Formularz zgłoszeniowy

  Historia naszej szkoły: Zarys Najstarszej Szkoły Kaliskiej - Jan Marcinkiewicz

 • pexels-photo-688689.jpeg

  Konkurs (fotograficzny): Czytanie bez granic

  W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w celu promowania czytelnictwa oraz propagowania i rozwijania aktywności artystycznej, a także rozbudzania inwencji twórczej i wdrażania nietuzinkowych pomysłów zapraszamy uczniów i nauczycieli do wykonania zdjęć osób czytających w nietypowych miejscach lub czasie.

  Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na facebookowym profilu naszej stronie oraz na stronie szkoły. Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy! Dodatkowe informacje dostępne są w naszej bibliotece.

   

 • Dzień Nauczyciela

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty
  składam najserdeczniejsze podziękowania za Waszą trudną i odpowiedzialną pracę.
  Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych,
  ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań.
  Życzę Wam drodzy Nauczyciele wiary, cierpliwości,
  niegasnącego zapału, a przede wszystkim
  satysfakcji z pracy zawodowej, oraz uznania
  i szacunku ze strony wychowanków.

   

  Dyrektor

  Urszula Janczar

 • DSC_0043.JPG

  Wizyta studyjna – podsumowanie działalności w ramach realizacji projektu Szkoły Promującej Zdrowie

  Od wielu lat w naszej szkole podejmujemy działania związane z promocją zdrowia, które na stałe wpisane zostały do Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Szkoły. Realizujemy wiele projektów i programów  promujących zdrowy styl życia. Dwa lata temu podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do projektu Szkoła Promująca Zdrowie i ubieganiu się o Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie.  Koncepcja programu narodziła się w Europie w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Według jej twórców Szkoła Promująca Zdrowie jest to siedlisko, w którym członkowie społeczności szkolnej, a więc: uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły, rodzice oraz różni przedstawiciele społeczności lokalnej, podejmują starania aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie. Młodzież uczy się jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko zachęcając ludzi, zwłaszcza rodziców do podejmowania podobnych starań. Realizacja głównych założeń szkoły promującej zdrowie wymagała zaangażowania całej społeczności szkolnej oraz współpracy z instytucjami i środowiskiem lokalnym. Polegała na wspólnym wyznaczaniu celów, tworzeniu planów działań oraz realizowaniu wyznaczonych zadań w zakresie promocji zdrowego trybu życia.

  26 września 2019 roku w szkole odbyła się uroczystość podsumowania działań w ramach dwuletniego projektu. czytaj dalej

 • Wolica 01.jpg

  Pomoc uczniów w Olimpiadzie Specjalnej na Wolicy

  17 września 2019r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu aktywnie szerzyli idee wolontariatu. Pod opieką pani Agnieszki Potoczny pomagali podczas Olimpiady Specjalnej organizowanej przez Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne Tęcza w Wolicy.

   

 • Wywiadówki

  18 września 2019 r. - środa

   

  16:00

  SPOTKANIE TRÓJEK KLASOWYCH WSZYSTKICH KLAS Z NAUCZYCIELAMI ORAZ PRZEDSTAWICIELAMI RADY RODZICÓW - AULA

   

  17:00

  SPOTKANIE DYREKTORA SZKOŁY Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS TRZECICH - AULA - informacje o egzaminie maturalnym

   

  17:00

  SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS DRUGICH

  p. Beata Witkowska - kl. II A - sala 10

  p. Łukasz Zając (za p. Annę Cichorek) - kl. II B gabinet fizyczny

  p. Joanna Balcerzyk- kl. II D - sala 9

  p. A. Bełzowska-Maślak - kl. II E - gabinet chemiczny

  p. Elżbieta Tomczyk - kl. II F - sala 3

   

  17:30

  SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS TRZECICH

  p. Magdalena Wiśniewska - kl. III A - sala 04

  p. Ewa Dyśko - kl. III B - sala 11

  p. Anna Gabiś- kl. III D - gabinet geograficzny

  p. Remigiusz Przybył- kl. III D - gabinet historyczny

  p. Jadwiga Bartoszek - kl. III E - sala 2

  p. Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz - kl. III F - sala 1

   

  18:00

  SPOTKANIE DYREKTORA SZKOŁY Z RADĄ RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS - sala 07

 • DSCF8090.JPG

  Ślubowanie klas pierwszych

  W środę, 11 września w 181 Rocznicę Urodzin Adama Asnyka odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

   

   

 • 69994638_2311824309079520_8803414897770627072_o.jpg

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i 200 rocznica wzniesienia gmachu szkoły.

  2 września 2019 r. odbyło się wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego, które zbiegło się z obchodami 200 rocznicy wzniesienia gmachu naszego liceum. Inaugurację roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła Msza Św. w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu, którą odprawił ks. biskup Edward Janiak. Homilię wygłosił absolwent naszej szkoły ksiądz Jan Sikorski.

  Po Mszy złożono kwiaty pod pomnikiem Adama Asnyka, patrona szkoły, a następnie w uroczystym pochodzie ulicą Zamkową i Śródmiejską, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przeszli ulicami Kalisza do auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

  Po powitaniu gości i krótkim wystąpieniu pani dyrektor Urszuli Janczar uczniowie Asnyka zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali pod opieką pp. Joanny Balcerzyk, Joanny Montelatic i Joanny Przywary. Przybliżyli zebranym historię szkoły oraz przenieśli ich w czasy Adama Asnyka, prezentując filmy- ilustracje jego wierszy, recytując i śpiewając liryczne utwory patrona. Ponadto wystąpił chór absolwentów i uczniów I LO prowadzony przez dra Krzysztofa Niegowskiego. W ramach uroczystości wykład wygłosił absolwent naszej szkoły dr Łukasz Durajski. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski wraz z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Kuratorium Oświaty, politycy z regionu, emerytowani nauczyciele, i absolwenci szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości.

  https://calisia.pl/asnyk-swietuje-200-lecie-istnienia-przemarsz-i-uroczyste-rozpoczecie-roku-szkolnego-zdjecia,23702

  https://zyciekalisza.pl/artykul/jubileuszowe-swietowanie/749101

  https://kalisz.naszemiasto.pl/wyjatkowe-rozpoczecie-roku-w-i-lo-im-adama-asnyka-w-kaliszu/ar/c1-7321045?fbclid=IwAR3VFDb16mwlS9aANQrezHZnsbwSaRGQDQtyi9I7MbRRr7krxxBHCjEL9ps

 • Spotkane organizacyjne dla Rodziców uczniów klas pierwszych

  Zapraszamy serdecznie Rodziców uczniów klas pierwszych na spotkane organizacyjne w środę 4 września o godzinie 17:00. Zostaną Państwo zapoznani z planem lekcji, funkcjonowaniem dziennika Librus i innymi dokumentami szkolnymi oraz otrzymają Państwo loginy do dziennika.

   

  Plan spotkania:

   

  17:00 - aula - spotkanie Dyrektora szkoły z Rodzicami uczniów licem trzyletniego.

  17:30 - przejście do sal lekcyjnych, spotkania z wychowawcami

  I A - p. Agnieszka Szymańska - Pawelec - sala 10

  I B - p. Magdalena Napruszewska - gabinet chemiczny

  I D - p. Ewelina Majewska-Kędzia - gabinet geograficzny

  I F - p. Bogusława Walińska-Łuczak - sala 11

   

  17:30 Spotkanie Dyrektora szkoły z Rodzicami uczniów liceum czteroletniego.

  18:00 - przejście do sal lekcyjnych, spotkania z wychowawcami

  I AN - p. Paulina Jarzębska - sala 9

  I BN - p. Anna Bruś - sala 2

  I DN - p. Piotr Jakubowski - gabinet historyczny

  I EN - p. Krystyna Kucińska - gabinet biologiczny

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019 - 2020

   

  INAUGURACJA OBCHODÓW 200. ROCZNICY WZNIESIENIA GMACHU

  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU

   

  2 września 2019

   

  8:30 - klasy II i III - spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz wychowawcami w sali gimnastycznej, następnie przejście do sal lekcyjnych

  II A - sala 10

  II B - sala 13

  II D - sala 9

  II E - sala 07

  II F - sala 3

  III A - sala 05

  III B - sala 11

  III C - gabinet geograficzny

  III D - gabinet historyczny

  III E - sala 2

  III F - sala 1

   

  9:00 - klasy I - spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz wychowawcami w sali gimnastycznej, następnie przejście z wychowawcami do sal lekcyjnych:

  KLASY PIERWSZE PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

  I A - p. Paulina Jarzębska- sala 3

  I B - p. Anna Bruś-sala 2

  I D - p. Piotr Jakubowski- gabinet fizyczny

  I E - p. Krystyna Kucińska-gabinet biologiczny

  KLASY PIERWSZE PO GIMNAZJUM

  I A - Agnieszka Szymańska-Pawelec - sala 01

  I B - p. Magdalena Napruszewska - gabinet chemiczny

  I D - p. Ewelina Majewska- Kędzia - gabinet historyczny

  I F - p. Bogusława Walińska-Łuczak -gabinet geograficzny

   

  9:50 - PRZEJŚCIE NA MSZĘ ŚWIĘTA W KATEDRZE ŚW. MIKOŁAJA.

  11:00 -PRZEMARSZ ULICAMI MIASTA DO POMNIKA ADAMA ASNYKA, ZŁOŻENIE KWIATÓW, I DALEJ DO AULI PWSZ NA ULICY NOWY ŚWIAT 4. UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH INAUGURACYJNYCH.

  11:45 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20 W AULI PWSZ Z UDZIAŁEM GOŚCI.

   

  Zapraszamy do szkoły.

 • Rekrutacja uzupełniająca do szkół

  Rekrutacja uzupełniająca:

   

  Absolwenci szkoły podstawowej: https://uzupelniajaca-ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/


  Absolwenci gimnazjum: https://uzupelniajaca-ponadgimnazjalne-kalisz.nabory.pl/

 • Informacja dla Rodziców absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych

  W dniach 26-30 lipca 2019 roku odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadgimnazjalnych (dla absolwentów gimnazjów) i szkół ponadpodstawowych (dla absolwentów szkół podstawowych)

  Rekrutacja odbywa się na wolne miejsca, które zostaną podane 25.07.2019, po uzupełnieniu wolnych miejsc z rekrutacji zasadniejszej o miejsca zwolnione przez kandydatów zakwalifikowanych, którzy nie potwierdzili woli uczęszczania do szkoły do 24.07.2017 r. W rekrutacji uzupełniającej udział mogą wziąć:
  - osoby niezakwalifikowane do żadnej szkoły w rekrutacji zasadniczej
  - osoby niebiorące udziału w rekrutacji zasadniczej
  - osoby zakwalifikowane w rekrutacji zasadniczej, które nie potwierdziły woli uczęszczania do szkoły do której zostali zakwalifikowani.

  W rekrutacji uzupełniającej kandydat może wybrać dowolną ilość preferencji w 6 szkołach. Obowiązują podobne zasady jak w czasie rekrutacji zasadniczej.

  Wnioski można składać od 26.07.2019 r.

  21.08.2019 wywieszenie w placówkach listy wszystkich kandydatów zakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej.