2016/2017

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2016/2017

 • gimnazjum.jpg

  Gimnazjaliści!

  Rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 ciąg dalszy :)

  Dokumenty (świadectwo ukończenia gimnazjum, zaświadczenie o wynikach, deklaracja) możecie składać w gabinecie historycznym 03 (na parterze)

  od piątku 23 czerwca  w godzinach 7:30-15:30

  do poniedziałku 26 czerwca do godziny 15:00.

  W załączniku znajduje się deklaracja, którą możecie ściągnąć i wypełnić. Zapraszamy!

 • swiadectwa.jpg

  Świadectwa maturalne

  Drodzy Absolwenci!

  Ze względu na trwający w szkole remont rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się wyjątkowo w sali gimnastycznej 30 czerwca w godz. 11:00 - 12:00. Zapraszamy :)

   

 • DSC02007a.jpg

  Wolontariat z klasą!

  14 czerwca 2017 roku wolontariusze naszej szkoły spotkali się z mieszkańcami kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. W ramach akcji "Wolontariat z klasą" przygotowali program artystyczny - uczennice grały na pianinie, odczytane były także fragmenty "Pana Tadeusza". 

  Uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Potoczny spędzili miłe chwile grając w warcaby i układając puzzle. Najbardziej ciekawe były rozmowy uczniów z podopiecznymi DPS. Wolontariusze poznali ciekawe historie z życia starszych osób, ich niezwykłe doświadczenia i refleksje dotyczące mijającego czasu.

  Spójrzcie na zdjęcia, one najlepiej pokazują, jak można wartościowo spędzić czas. Wokół nas często spotykamy osoby starsze, to nasze ciocie, babcie, dziadkowie, sąsiedzi... Dajmy im trochę naszego czasu! Dla nich najważniejsza jest nasza obecność. 

 • 18879918_10154805487411025_4325584188742791713_o.jpg

  Uwaga, konkurs!

   

  Zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji konkursu na komiks ekonomiczny. Należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów i przesłać go do 30 września2017 roku: Temat 1.: Korzyści z migracji dla gospodarki; Temat 2. „Unia możliwości” - o swobodnym przepływie dóbr, usług, osób i kapitału w Unii Europejskiej; Temat 3. „Cyberbezpieczeństwo” - jak dbać o swoje pieniądze w sieci?; Temat 4. „Prywatne czy państwowe?” - o negatywnych konsekwencjach upolitycznienia gospodarki.

  Do wygrania jest nawet 5000 zł! Link do wydarzenia na Facebooku: link. Kompleksowa informacja o konkursie znajduje się na stronie internetowej - FOR. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 • pierwsza-na-liscie-w-iext41832772.jpg

  "Pierwsza na liście" - książka miesiąca

  Książka Magdaleny Witkiewicz "Pierwsza na liście" to historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie. Opowieść o trudnych wyborach, które mogą podarować komuś życie, o przebaczeniu i zrozumieniu oraz o wielkiej sile kobiet. Czy najbliższej przyjaciółce potrafiłabyś wybaczyć wszystko? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? 

  Kolejny raz Magdalena Witkiewicz ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet.  Ta energia jest w nas, musimy ją tylko w sobie odkryć i wszystko stanie się możliwe.

   

 • 1111.jpg

  Literacka gra miejska

  8 czerwca 2017 r. po raz VII Stowarzyszenie Literackie im. Haliny Sutarzewicz wraz z  nauczycielami (panem Jakubem Pokojowczykiem, panią Anną Korniłowicz, panią Urszulą Papierską) z Zespołu Szkół nr 7 w Kaliszu zorganizowali literacką grę miejską KALISZANIE PISZĄCY. KALISKIE ZNAKI PAMIĘCI.

  Uczestnicy musieli wykonać pięć zadań związanych z postaciami piszących kaliszan, podążając wyznaczoną przez organizatorów trasą gry. Uczniowie kl. Id wraz z panią Joanną Montelatic  przygotowali punkt gry, znajdujący się przy pomniku Adama Asnyka, a grupa młodzieży pod opieką pani Anny Jaroszkiewicz wytrwale rozwiązywała zadania na poszczególnych punktach. Po wykonaniu zadań wszyscy uczestnicy wraz opiekunami spotkali się na uroczystym finale gry w Młodzieżowym Domu Kultury.

 • Mosty sztukijpg.jpg

  Mosty Sztuki

  Organizatorzy projektu Mosty Sztuki, Struktury (nie)codzienności serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej, wernisażu wystawy i koncertach towarzyszących, które będą miały miejsce na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w dniach 12-13 czerwca. Program w załączniku.

  Zdjęcie - źródło www.faktykaliskie.pl

 • 8.jpg

  Noc Kultury 2017

  Z 3 na 4 czerwca odbyła się w Kaliszu NOC KULTURY 2017. W tym czasie można było zobaczyć ponownie wystawę "Śladami Żydów w Kaliszu" przygotowaną przez klasę 3d pod opieką Pana Remigiusza Przybyła, a przetłumaczoną na język niemiecki przez Panią Agnieszkę Iwanow-Marudę. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło wyśmienitych gości m.in. Prof. Piotra Łuszczykiewicza, Pani Haliny Marcinkowskiej oraz Asnykowców. 

  Przypomnijmy, że wystawa prezentowana była w marcu 2016 r. w Kleist Forum w Hamm z okazji obchodów Tygodnia Braterstwa z Narodem Żydowskim oraz z okazji 25-lecia współpracy Kalisz-Hamm 2016.

 • plakat.jpg

  Drzwi Otwarte w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego 10.06.2017 r.

  Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza uczniów na Drzwi Otwarte, które odbędą się dnia 10 czerwca 2017 w budynku Instytutu przy ul. J. Wł. Dawida 1 we Wrocławiu.

  Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. W tym dniu będzie świetna okazja, aby przyjść i zobacz jak to jest być studentem psychologii w Instytucie Psychologii UWr. Tematyka wykładów będzie dot. m.in. uzależnienia od Internetu, nietrwałości związków, psychologii jedzenia oraz tego czy miłość w ogóle istnieje.

  Dla kandydatów uczelnia utworzyła na stronie www specjalną strefę maturzysty. Można dzięki niej zapisać się na warsztaty, zobaczyć proponowane specjalności i wiele innych. W załączeniu szczegółowy harmonogram Drzwi Otwartych oraz plakat.

 • A.jpg

  Nietypowa lekcja historii

  5 czerwca 2017 r. w naszej szkole została zorganizowana niecodzienna lekcja historii, której tematem były wydarzenia w Polsce z 13 grudnia 1981 roku. Wybrani uczniowie klas pierwszych przygotowali projekty, które zaprezentowali swoim kolegom z klasy.

  Podczas lekcji można było zobaczyć film wykonany przez klasy pierwsze, dramę i teatr kukiełkowy. Była także możliwość zagrania w gry dotyczące stanu wojennego. Lekcja była bardzo interesująca, a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością - powiedział pomysłodawca projektu - Pan Remigiusz Przybył.

 • 20170601_151137.jpg

  Obóz w Kiekrzu

  W dniach 1-2 czerwca 2017 roku odbyło się dwudniowe szkolenie w ośrodku klubu sportowego Navigare w Kiekrzu. Zajęcia zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Podczas obozu uczestnicy mieli okazję kształtować swój charakter poprzez współpracę w zespole i poświęcenie dla grupy.

  Wspólnie radzili sobie płynąc na czas w łódkach wyposażonych tylko w pagaje, ochoczo brali udział w treningu survivalowym. Kursanci byli zainteresowani wykładami i ćwiczeniami. Brali udział w różnego rodzaju pokazie kajdankowania oraz musztry. Opiekunami młodzieży byli - pani Żaneta Balcerzak, pani Małgorzata Mencel i pan Remigiusz Przybył.

 • IMG_9743.JPG

  Wycieczka edukacyjna - OSM w Kaliszu

  Uczniowie grupy geograficznej z klasy 2b uczestniczyli w kolejnej wycieczce edukacyjnej. Tym razem w ramach realizacji zajęć dotyczących przemysłu odwiedziliśmy Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kaliszu.

  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu przemysłowego z branży spożywczej, procesem produkcyjnym, a także dokonać degustacji produktów firmy.

 • ksiazki-na-wakacje-300x225.jpg

  Akcja "Wakacje z książką"

  Zbliżają się wakacje, jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów każdego roku. Czas, kiedy wreszcie możemy zwolnić, zrelaksować się i naprawdę odpocząć. To również świetny moment na to, by nadrobić zaległości i przeczytać książki, na które zabrakło czasu w trakcie roku szkolnego. Tylko osoby, które rozliczyły się z biblioteką i maja puste konto mogą wypożyczyć książkę na wakacje.
  Nie zastanawiaj się dłużej, zajrzyj do biblioteki szkolnej.

 • DSCF6068.JPG

  Jak nie czytam, jak czytam!

  W czwartek 1 czerwca uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu pod opieką Pani Anny Jaroszkiewicz oraz Pani Agnieszki Potoczny wzięli udział w akcji: "Jak nie czytam, jak czytam." 

  Akcja została przeprowadzona w miejscach symbolicznych dla Kalisza - przy pomniku patrona szkoły - Adama Asnyka, przy Baszcie Dorotce oraz przed budynkiem naszej szkoły. Było miło!

 • 2[6].jpg

  Sukces Asnyka!

  25 maja 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu odbył się Konkurs Wiedzy z Podstaw Przedsiębiorczości - III edycja.

  Konkurs otworzyła Pani Rektor prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk, która przywitała 71 uczniów kaliskich i ostrowskich szkół średnich. W tym roku uczniowie naszego liceum prezentowali bardzo wysoki poziom.

  I miejsce przypadło dla Kasi Różańskiej z klasy 1f, II miejsce zajęła Natalia Placek z klasy 1a, III miejsce ex aequo zajęły Magdalena Morawska z klasy 1c oraz Agnieszka Wielichowska z klasy 1d. Zdobyliśmy również trzy wyróżnienia, które przypadły Natalii Kasprzak z klasy 1a, Julii Laseckiej z klasy 1d, i Patrycji Borowiec z klasy 1f.

  Nagrody wręczył Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr doc. Jan Frąszczak. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 • 2[4].png

  Asnyk otoczył opieką najmłodszych - Dzień Dziecka

  27 maja nad Zalewem Szałe odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka – zorganizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu, Miasto Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Miejski Gminy Opatówek oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

  Asnykowcy czynnie uczestniczyli w imprezie opiekując się najmłodszymi jego uczestnikami. Podczas festynu dzieci mogły za darmo skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, kuli służących do chodzenia po wodzie, kolejki elektrycznej i szkółki ratownictwa przedmedycznego dla dzieci, w której najmłodsi uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Opiekę nad uczniami sprawowali Pani Żaneta Balcerzak i Pan Remigiusz Przybył.

 • IMG_2472.JPG

  Lekcja otwarta z biologii

  W środę 31 maja odbyła się otwarta lekcja z biologii, której tematem był układ krwionośny.

  Lekcję przygotowała Pani Beata Nowacka. Jej pomocnikami byli uczniowie klasy Ia - Magdalena Zdunek, Daria Górecka, Kacper Sobański. 

   

 • logo.jpg

  Mistrzostwa SUDOKU

  Jedna z najpopularniejszych rozrywek matematycznych opanowała Asnyka. 31 maja odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Sudoku. Wzięło w nich udział 49 osób. Uczestnicy mieli do rozwiązania 5 krzyżówek w ciągu 40 minut. Wyniki wkrótce! Organizatorem nietypowych zawodów jest pasjonat Sudoku - Pani Ewelina Lis-Jarnuszkiewicz.

  Dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie. 

   

 • 07[1].jpg

  Depresja - porozmawiajmy o tym

  W czwartek 25 maja odbyła się w naszej szkole debata pt. "Depresja - porozmawiajmy o tym". Udział w niej wzięli uczniowie Asnyka z klas pierwszych i drugich. Podczas spotkania uczestnicy mogli porozmawiać z zaproszonym gościem – Ireną Nowacką - doświadczonym psychologiem i Panią Dyrektor – Jadwigą Bartoszek.

  Inicjatorką spotkania była Pani Agnieszka Potoczny - pedagog naszej szkoły, która również odpowiadała na zadawane pytania. Przedstawiła także wyniki ankiety, która dotyczyła wspomnianego problemu, a w której udział wzięli uczniowie ILO. Podczas spotkania zostały zaprezentowane plakaty, które dotyczyły depresji. Powstały one dzięki Pani Agnieszcze Bełzowskiej-Maślak, a ich autorami byli uczniowie z naszej szkoły. Dziękujemy uczniom za obecność i ciekawe pytania.

 • IMG_20170503_104902.jpg

  226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Uczniowie naszego liceum wraz z Panem Remigiuszem Przybyłem uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne obchody patriotyczne odbyły się na Głównym Rynku, gdzie przemówienie okolicznościowe wygłosił prezydent Grzegorz Sapiński.

  Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował biskup kaliski Edward Janiak.

 • turniej badmintona.jpg

  Turniej badmintona

  W piątek 26 maja  w I LO rozegrany został I Turniej Badmintona. W zawodach wzięło udział 7 dziewcząt: Justyna Bednarska, Oliwia Jafra, Magdalena Maślak, Kinga Musiał, Marta Niciejewska, Gabriela Stąsiek oraz 3 chłopców: Hubert Bącler, Szymon Kazimierczak, Szymon Kowalczyk. Rozgrywki odbywały się „każdy z każdym”. Uczestnicy dawali z siebie wszystko walcząc o każdą lotkę. Gratulujemy, byliście świetni!

  Na koniec turnieju rozegrany został mecz deblowy nauczyciele kontra uczniowie. Mecz tym razem zakończył się zwycięstwem nauczycieli. Za organizację turnieju odpowiadał Pan Marcin Paszyn, który podziękował za pomoc Pani Małgorzacie Mencel oraz uczniom klas 1e i 1b.

 • 20170518_115627.jpg

  Wielkie sprzątanie

  W czwartek 18 maja uczniowie naszego liceum z klasy Ic wysprzątali teren kaliskiego cmentarza żydowskiego znajdującego się przy ulicy Podmiejskiej. Była to kontynuacja wspólnego projektu rozpoczętego rok temu wystawą naszych uczniów podczas Tygodnia Braterstwa z Narodem Żydowskim w Hamm.

  To dobra inicjatywa mówił Remigiusz Przybył – opiekun Samorządu Uczniowskiego I LO i jednocześnie jeden z uczestników akcji.

 • 20170505_100329.jpg

  Bardzo ciekawe warsztaty z udziałem naszych uczniów

  5 maja klasy humanistyczne 1d i 2d naszego liceum wzięły udział w wykładach i warsztatach na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem majowych zajęć były zagadnienia dotyczące przestępstwa, winy, a także niektóre sytuacje wyłączające odpowiedzialność karną

  Uwieńczeniem warsztatów było wspólne rozwiązywanie kazusów prawnych. Nasza młodzież wykazała się niebywałą aktywnością i zaangażowaniem. Niektórzy stwierdzili, że mogli poczuć się, jak przyszli studenci. Koordynatorami wyjazdu na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu byli: Pani Ewelina Majewska Kędzia i Pan Remigiusz Przybył.

 • Komorkomania.jpg

  Komórkomania - WAŻNE!!!

  Dzień Dawcy Szpiku już za nami. Jeśli ktoś nie miał możliwości w miniony weekend zarejestrowania się jako potencjalny dawca komórek macierzystych, to mamy dobrą wiadomość.

  Akcja będzie kontynuowana w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek 30. 05 w godzinach 9:00 - 15:00

  Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

  Zachęcamy wszystkich do pomocy! 

 • kwiecien.jpg

  Książka miesiąca - Zanim się pojawiłeś

  Książką kwietnia była niezwykła powieść Jojo Moyes "Zanim się pojawiłaś". Jeden z bohaterów - Will Traynor - przeżył wypadek motocyklowy, to doświadczenie odebrało mu chęć do życia.

  Wszystko wydaje mu się teraz błahe i pozbawione kolorów. Nie ma jednak pojęcia, że znajomość z niezwykła dziewczyną - Lou - wywróci jego świat do góry nogami i odmieni ich oboje na zawsze.

   

 • sawanna.jpg

  Spotkanie z afrykanistą

  W najbliższy piątek 26 maja o godzinie 11:00 odbędzie się w auli naszej szkoły spotkanie z afrykanistą - prof. Jackiem Łapottem.

  Zapraszamy serdecznie!

   

 • DSC_1097.jpg

  Sukces naszych uczennic!

  Z radością informujemy, że uczennice naszego liceum – Wiktoria Spychała przy akompaniamencie Sary Zając (klasa 2a) oraz Marta Kliszewska (klasa 1a) zdobyły kolejno pierwsze i drugie miejsce w konkursie recytatorskim – „Wspominasz ciągle surową Tajgę…”. Dyplom za uczestnictwo zdobyła także Aleksandra Musidlak z klasy 1a.

  Uczennice recytowały wiersze o tematyce sybirackiej i miały możliwość wysłuchania wspomnień. Konkurs odbył się 25 kwietnia 2017 roku, a organizatorem spotkania był Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

  Gratulujemy sukcesów i dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie. Paulina Litwicka-Tomczyk

 • matura_zegar.jpg

  Trzymamy Kciuki 2017 - MATURA

  Ogólnopolską akcję Trzymamy Kciuki 2017 czas zacząć! Drodzy Maturzyści - jesteśmy z Wami.

  Życzymy cierpliwości, opanowania nerwów i wytrwałości podczas zmagań na egzaminach pisemnych i ustnych. Jesteśmy pewni, że osiągniecie takie wyniki, o jakich marzyliście.

  Powodzenia!

 • 15-IMGP2083.JPG

  Drzwi Otwarte - relacja

  22 kwietnia 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym gościliśmy gimnazjalistów z Kalisza i okolic. Nasi uczniowie i nauczyciele wyjaśniali szczegóły dotyczace oferty na rok szkolny 2017/2018.

  Bardzo dziękujemy za Waszą obecność, liczne pytania i zainteresowanie! Zapraszamy do Anyka!

 • 481452558aeaec2cac7a.jpg

  Michalina Krysiak laureatką XXIX OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ

  22 kwietnia 2017 r. Michalina Krysiak broniła pracy  „Kim jesteśmy i jak się stwarzamy? Filozof wobec zagadnień człowieczeństwa” przed komisją egzaminacyjną Komitetu Głównego Olimpiady Filozoficznej, której przewodniczył dr hab. Tomasz Wiśniewski.

  Do zawodów centralnych przystąpiło 132 uczniów z całej Polski. Michalina zajęła 25. miejsce i zdobyła tytuł laureata XXIX Olimpiady Filozoficznej. Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w Pałacu Staszica w gmachu Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

  Opiekun (Joanna  Montelatic) oraz grono pedagogiczne serdecznie gratuluje sukcesu!!!

   

 • ZDJECIE5GIMNA.jpg

  Odwiedziny Asnyka

  25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole gościli gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 7 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, którzy uczestniczyli w lekcjach pokazowych przygotowanych przez p. Joannę Montelatic i Jarosława Woźniaka Dylematy współczesności (zagrożenia związane z pracami nad bronią chemiczną), p. Agnieszkę Szymańską – Pawelec warsztaty z języka włoskiego oraz  p. Magdalenę Napruszewską – Jakubowską lekcja chemii Dysocjacja jonowa.

  Uczniowie pod opieką p. Jakuba Pokojowczyka aktywnie pracowali na zajęciach, wykazując się wiedzą oraz pomysłowością. Dziękujmy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie spotkania, a przede wszystkim naszym gościom oraz ich opiekunowi. 

 • DSCF5714.JPG

  Praktyczne zajęcia z anatomii

  W czwartek 20 kwietnia 2017 roku po raz drugi w naszej szkole odbyły się praktyczne zajęcia z anatomii ssaków. Tym razem w spotkaniu udział wzięli uczniowie drugich klas biologiczno- chemicznych.

  Wspólnie z lekarzem weterynarii – Joanną Kokot- Ciszewską i nauczycielem biologii – Krystyną Kucińską preparowali język, krtań, tchawicę, płuca, serce, wątrobę i nerki krowy. Kolejna lekcja już niebawem.

 • DSCF5927.JPG

  TEMPUS FUGIT...

  W dniu 24 kwietnia Asnykowcy - matura 1966 - przybyli do zacnej Alma Mater, by spotkać się z Dyrektor Szkoły - Panią Jadwigą Bartoszek. Celem spotkania było wręczenie przez absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka zegara, który - tak jak wszystkie zegary na świecie - odmierza czas. Nie byłoby w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Asnykowcy podarowali Pani Dyrektor zaczarowany zegar, który odmierza tylko szczęśliwe godziny. 

  Zatem tegoroczni maturzyści, uważajcie na pokoleniowy czasomierz! Jeśli będziecie na niego często spoglądać - matura murowana!

 • IMG_1286.JPG

  Zakończenie roku szkolnego Maturzystów

  W piątek 28 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla naszych Maturzystów. Program artystyczny przygotowała klasa 2c z wychowawcą - Panią Beatą Witkowską.

  Pani Dyrektor - Jadwiga Bartoszek - wręczyła uczniom nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Z rąk wychowawców maturzyści odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Nie zabrakło oczywiście wzruszeń i pięknych słów.

  Dziękujemy Wam drodzy Absolwenci za minione trzy lata. Będziemy tęsknić! Powodzenia na maturze.... i nie tylko...

 • IMG_0003.JPG

  Dzień Ziemi 2017

  W tym roku szkolnym uczniowie Asnyka aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. W ramach tej akcji uczniowie klas 3b geo oraz 3c posadzili na terenie szkoły trzy drzewa liściaste: klon, buk oraz dąb. Uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali plakaty związane ze świętem naszej planety, a w klasach 2b oraz 2c odbyły się zajęcia promujące zachowania proekologiczne.

  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zdeklarowali chęć podjęcia działań na rzecz Ziemi i swoje postanowienia zawiesili na „drzewie Asnyka”. Anna Gabiś

 • plakat_Kuczy__ski_I_LO.jpg

  Spotkanie z Waldemarem Kuczyńskim - relacja

  19 kwietnia 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu odbyło się spotkanie z Waldemarem Kuczyńskim – ekonomistą i dziennikarzem, który jest naszym absolwentem. Temat spotkania brzmiał - "Unia Europejska to nie tylko pieniądze".

  Był to niezwykle ciekawy wykład, w którym usłyszeliśmy o młodości Pana Kuczyńskiego i życiowych wyborach. Dowiedzieliśmy się, że wciąż dobrze pamięta nauczycieli i klimat I Liceum Ogólnokształcącego. W swoim wykładzie Gość poświęcił sporo miejsca na opis bolesnych wydarzeń z okresu istnienia Polski Ludowej i terroru władzy komunistycznej. Waldemara Kuczyńskiego słuchacze zapamiętają jako człowieka ciekawego świata, pełnego zapału, zdeterminowanego i dążącego do celu. Na wykładzie młodzież zadawała sporo pytań związanych z PRL i dzisiejszą polityką zagraniczną.

  Dziękujemy za mądre słowa!

 • 20170407_135901.jpg

  Tradycje wielkanocne w różnych krajach

  Dnia 7 kwietnia 2017 roku grupy: włoska i hiszpańska pod opieką P. A. Szymańskiej - Pawelec i Pani A. Bełzowskiej - Maślak przygotowały lekcje na temat Wielkanocy i tradycji wielkanocnych obchodzonych w poszczególnych krajach. Zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji i wymieniliśmy się informacjami na temat obchodów Świąt Wielkanocnych we Włoszech i Hiszpanii.

  Przystąpiliśmy do Quizu, w którym sprawdziliśmy swoją wiedzę. Była to świetna forma rozrywki ale zarazem nauka. Następnie skosztowaliśmy potraw, które sami przygotowaliśmy. Wszytko było wyśmienite! Czas upłynął w miłej atmosferze i nim się zorientowaliśmy lekcja dobiegła końca. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej!! 

 • IMG_4547.JPG

  Transplantacja - masz dar uzdrawiania

  7 kwietnia 2017 roku na zakończenie prowadzonej przez cały rok szkolny kampanii, Drugie życie - Transplantacja masz dar uzdrawiania, odbyło się spotkanie z Panią dr Martą Sękowską lekarzem transplantologii oraz Panią Renatą Maternik - pacjentką po przeszczepie serca.

  Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali informacji o przebiegu transplantacji. Pani Renata Maternik, która 12 lat jest po przeszczepie serca, opowiedziała swoją historię życia. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy zaangażowali się w kampanię,  mają nadzieję, że działania przez nich podjęte przyczynią się do zwiększenia ilości składanych oświadczeń woli i w przyszłości do uratowania komuś życia.

  Koordynator - nauczyciel biologii Krystyna Kucińska

 • Hubert_Zduniak.JPG

  Warsztaty aktorskie prowadzone przez Huberta Andrzeja Zduniaka

  W czwartek 20 kwietnia 2017 roku w auli o godzinie 11:45 odbędzie się spotkanie z absolwentem szkoły – aktorem Hubertem Zduniakiem. Artysta zapozna słuchaczy ze sztuką aktorską, przedstawi etapy swojej kariery oraz spróbuje zdefiniować, czym jest dla niego sukces.

  Na co dzień aktor występuje w teatrach oraz produkcjach telewizyjnych. Prowadzi także warsztaty aktorskie z zakresu sprawności ruchowej, umiejętności wyrażania emocji poprzez ruch, słowo i spojrzeniem.  

   

 • 20170411_124434.jpeg

  Warsztaty tłumaczeniowe

  Dzisiaj w Asnyku odbyły się warsztaty tłumaczeniowe, które poprowadziła pani Elżbieta Tomczyk – nauczyciel języka angielskiego w naszym liceum. Uczniowie, którzy licznie zgromadzili się w auli mogli poznać kilka uniwersalnych wskazówek potrzebnych do tłumaczenia z języka angielskiego.

  Pani Tomczyk starała się przybliżyć uczestnikom świat tłumaczeń przedstawiając aspekty teoretyczne, w których wyjaśniła czym tak naprawdę jest tłumaczenie i co należy wziąć pod uwagę przystępując do przekładu. Następnie uczniowie poznali elementy praktyczne, tzw. narzędzia tłumacza, którymi można się posłużyć podczas tłumaczenia jakiegokolwiek tekstu, aby uniknąć niezręczności stylistycznych i językowych. Pani Tomczyk zwróciła również uwagę na najczęstsze błędy tłumaczeniowe wynikające np. z różnic kulturowych lub składniowych między językiem polskim a językiem angielskim.

 • dsd.jpg

  „Die Besten” z Asnyka

  Bardzo długo uczniowie klasy 3a, grupy niemieckiej musieli czekać na wyniki swojego egzaminu DSD B2/C1. Ale opłacało się, ponieważ takiego wyniku dawno w Asnyku nie było. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu po raz pierwszy zdali go na bardzo wysokim poziomie!!!

   „Niektórzy nie do końca byli zadowoleni z cotygodniowych rozprawek, omawianych szczegółowo w tzw. „pokoju zwierzeń” czyli indywidualnie. Narzekali również na niezliczone sprawdziany z czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz sprawdzania słownictwa. Mieli dość moich próśb o konsultacje prezentacji do części ustnej” - wspomina nauczycielka przygotowująca grupę, Agnieszka Iwanow-Maruda. Po pierwszym z ważniejszych i tak trudnych egzaminów w ich życiu, nadeszła pora na maturę i wybór studiów. Gratulujemy sukcesu!!!

 • 20170323_115122.jpg

  Angielski z klasą

  Klasa 2a (grupa angielska) wraz z panią Agnieszką Pietrzykowską 23 marca miała okazję uczestniczenia w zajęciach z literatury brytyjskiej na Wydziale Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Moralitet, alegoria, danse macabre - to tylko niektóre z pojęć, które młodzież miałą za zadanie zdefiniować. Uczniowie zapoznali się też z początkami teatru w Wielkiej Brytanii i mieli szansę (choć nie bez sporej dozy nieśmiałości) wcielić się w role bohaterów średniowiecznego moralitetu "Everyman". 

 • 20170327_091038.jpg

  Dzień Języków Obcych

  27 marca w naszej szkole miał miejsce Dzień Języków Obcych. Z samego rana odbył się interaktywny quiz wiedzy na temat Włoch poprowadzony przez panią Agnieszkę Szymańską-Pawelec. Następnie aula rozbrzmiała włoskimi przebojami. W ramach Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.

  Uczniowie mieli także okazję wysłuchania dwóch wykładów prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, panią doktor Agnieszkę Wawrzyniak oraz pana doktora Marka Derenowskiego. W ramach dzisiejszego wydarzenia miał też miejsce test gramatyczno-leksykalny z języka niemieckiego oraz test wiedzy krajów hiszpańskojęzycznych. 

  Wszystkie atrakcje przygotowali nauczyciele języków obcych wspólnie z uczniami.

 • IMG_8027.JPG

  Lekcja otwarta geografii

  Uczniowie klasy 2b przygotowali i poprowadzili pod opieką nauczycielki – p. A Gabiś lekcję otwartą geografii. Tematem zajęć były zróżnicowane warunki panujące na świecie, które mają wpływ na możliwości zamieszkania i życia.

  W czasie jednej lekcji przemierzyliśmy wszystkie kontynenty. Uczestnicy zajęć zobaczyli m.in. chińskie i japońskie miasta czy fawele w krajach Ameryki Południowej. Poznaliśmy „domy z lodu”, czyli igloo budowane przez ludy dalekiej Północy, a także wigwamy i tipi Indian Ameryki Północnej. Gościom dziękujemy za udział w zajęciach. Anna Gabiś

 • DSCF5539[1].jpg

  Muzyka dla Asnyka 2017

  5 kwietnia w auli naszej szkoły odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki obcojęzycznej "Muzyka dla Asnyka".W tym roku ponad dwudziestu wykonawców ze szkół gimnazjalnych Kalisza i okolic wykazało się uzdolnieniami muzycznymi i umiejętnościami językowymi.

  Jury w składzie p. Agnieszka Iwanow-Maruda (nauczycielka języka niemieckiego), Martyna Miśko (uczennica naszej szkoły w klasie z rozszerzonym programem języka angielskiego, a także finalistka licznych festiwali piosenki) oraz p. Agnieszka Pietrzykowska (nauczycielka języka angielskiego) oceniało poprawność językową, muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Zobaczcie - galeria

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Zobaczcie - wyniki konkursu!

 • absolwent.jpg

  Odwiedziny absolwenta

  W piątkowy poranek 24 marca odwiedził naszą szkołę doktor Łukasz Durajski – absolwent asnykowego profilu biologiczno-chemicznego. Bardzo miło wspomina lata spędzone w murach liceum.

  Pan Łukasz jest również absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Ponadto kształcił się we Włoszech, studiując medycynę na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie. Jest lekarzem rezydentem specjalizującym się w dziedzinie pediatrii w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

  Jest również zwycięzcą  3. edycji programu „Bitwa o dom” (produkcja TVN, GoldenMedia). Gratulujemy wszystkich sukcesów.

 • MEN.jpg

  Uwaga! MEN ostrzega!

  Zapraszamy do zapoznania się z listem Pana Ministra Macieja Kopcia skierowanym do Rodziców, Dyrektorów, Nauczycieli, w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  Treść pisma znajdziecie Państwo w tym miejscu - List w sprawie cyberzagrożeń

   

 • ogoszenia.gif

  Uwaga, spotkanie!

  W piątek o 12.30 w auli szkolnej klasy 2e, 2f, 1e wezmą udział w spotkaniu z dr Martą Sękowską lekarzem z Oddziału Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu i Renatą Maternik pacjentką po przeszczepie serca.

  Spotkanie odbywa się w ramach prowadzonej kampanii Drugie Życie – Transplantacja masz dar uzdrawiania.

 • IMG_2115.JPG

  Wycieczka do Londynu!

  Od 31 marca uczniowie naszej szkoły przebywają na wycieczce edukacyjnej w Londynie. Zwiedzają intensywnie m.in. Katedrę Św. Pawła, Muzeum Brytyjskie, Nauki, Historii Naturalnej oraz Alberta i Wiktorii. Byli też w Muzeum Figur Woskowych, na London Eye i w lochach londyńskich.

  Wycieczka zakończyła się pełnym sukcesem! Dziękujemy!


 • krwiodawstwo.jpg

  Akcja oddawania krwi

  Na początku marca w Asnyku po raz siódmy odbyła się akcja oddawania krwi. Jak co roku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i nauczycieli. Udało się pozyskać 22 litry krwi.

  Bardzo dziękuję wszystkim Krwiodawcom, którzy podzielili się cząstką siebie. Agnieszka Bełzowska-Maślak

 • alchemik.jpg

  Książka miesiąca - Paulo Coelho

  "Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom.

  Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. 

   

 • DSC02412.jpg

  MatmAsnyka

  Pod takim hasłem uczniowie „Asnyka”  obchodzili 14 marca „Światowy dzień liczby Π”. Liczne prezentacje, gry i zabawy matematyczne przygotowane przez uczniów zdominowały tego dnia tradycyjne lekcje matematyki.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za pomysłowość i  wyobraźnię przy wykonaniu plakatów, które uświetniły ten matematyczny dzień. Szczególne podziękowania należą się klasom - Ic, Ie, Ib, IIa, IIb, IIc, IIe, IIf oraz nauczycielom matematyki - p. E. Dyśko, p. E. Lis-Jarnuszkiewicz, za włączenie się w organizację tego szczególnego dnia w naszej szkole.

  Elżbieta Karpisiewicz

 • Spokrewnieni.jpg

  SpoKREWnieni służbą

  Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Akcja odbędzie się 25 marca 2017r. w godzinach od 8:00 do 12.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, ul. Nowy Świat 40-42, gdzie zostanie podstawiony specjalny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa. Krew mogą oddać osoby pełnoletnie.

  Agnieszka Bełzowska-Maślak

 • 20170317_102903.jpg

  Targi Edukacyjne 2017

  W miniony piątek - 17 marca - w Hali Arena odbyły się X Targi Edukacyjne, podczas których zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne i inne placówki z Kalisza i okolic. Nie zabrakło oczywiście Asnyka. Szczególne podziękowania należą się klasie 1a i 2a oraz wszystkim uczniom, którzy włączyli się w promocję naszej szkoły.

  Nauczycielkami, które zaangażowały się w akcję, były Panie - Joanna Przywara, Agnieszka Iwanow-Maruda i Paulina Litwicka-Tomczyk. Zapraszamy do galerii - TARGI 2017

 • styczen luty.jpg

  Książka miesiąca: Stephena Kinga- Misery

  Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność.

   

   

   

 • 2017-02-20_230752.png

  Viva Italia !!!

  30 stycznia 2017 r. 19 osobowa grupa uczniów naszego liceum pod opieką trzech opiekunów wyjechała na sześciodniową wycieczkę do Włoch. Słońce i ciepło towarzyszyło nam prawie przez cały czas. Trasa wycieczki obejmowała najważniejsze i najciekawsze turystycznie miejsca Włoch.

  Przez tych kilka dni wycieczki przeżyliśmy wiele przygód, a dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z pięknem antycznych, rzymskich zabytków. Po słonecznejItalii pozostały wspomnienia i... zdjęcia.

 • Sukces.jpg

  Sukces naszego absolwenta - Jarosława Juszczaka

  Z radością przekazujemy wieści, że absolwent naszej szkoły – Jarosław Juszczak – odnosi coraz większe sukcesy w dziedzinie biotechnologii. Zobaczcie jego projekt, który prezentuje inny punkt widzenia na bionic protetyki.

  You Tube: Mecha Hand - Jarosław Juszczak

  Choć na rynku znane są już takie protezy, to ich cena jest zbyt wysoka. Rozwiązanie Jarosława może pomóc bardzo wielu ludziom, którzy są niepełnosprawni. Sztuczna dłoni imituje ruch ludzkiej ręki. Posiada niezależne sterowanie dla każdego palca i nadgarstka. Jest w stanie chwycić przedmioty i wykonywać wymagane ruchy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • logo-uam.png

  Uniwersytet Otwarty UAM zaprasza!

  Uwaga! Uwaga! Ruszyły właśnie zapisy na kursy przygotowane przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Zajęcia odbywają się od marca do czerwca, popołudniami lub w weekendy, najczęściej raz w tygodniu, a poprowadzą je profesorowie, adiunkci i wykładowcy.

  Opłaty za zajęcia są symboliczne. Aby zapisać się na kurs, trzeba wejść na stronę uo.amu.edu.pl  i założyć konto. Zapisy trwają do 20 lutego, zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca. Liczba miejsc jest ograniczona. 

 • IMG_0501[1].jpg

  Studniówka 2017 - nowe zdjęcia

  Tegoroczna STUDNIÓWKA za nami - w piątek 20 stycznia trzecioklasiści bawili się w restauracji Alio i patrząc na zdjęcia możemy śmiało powiedzieć, że bawili się świetnie! Patrz - galeria.

  Załączamy kilka zdjęć, będziemy sukcesywnie powiększali naszą galerię. Zdjęcia możecie zobaczyć także na stronie kalisz.naszemiasto.pl oraz faktykaliskie.pl

 • ogloszeniaBIG.png

  Wywiadówka 25.01.2017 r.

  Szanowni Rodzice!

  W najbliższą środę 25.01.2017 zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym pliku oraz w ogłoszeniach dziennika Librus. Zapraszamy!

   

 • Czad_2.png

  Czad i ogień. Obudź czujność!

  W związku z sezonem grzewczym rusza akcja, której celem jest przypomnienie Polakom, jakie zagrożenia wiążą się z czadem. Wyniki badań pokazały, że co czwarty obywatel nie wie, że czad jest bezwonny i bezbarwny.

  W tym roku strażacy interweniowali prawie 400 razy w związku z tlenkiem węgla. Od września 2015 roku do końca marca 2016 roku zmarło z tego powodu 50 osób. Niepokoją także statystyki dotyczące pożarów, od września tego roku zginęło w nich 40 osób. Więcej o samym problemie przeczytacie na stronie straz.gov.pl Bądźmy czujni!

 • BN.jpg

  Świąteczny czas...

  Święta to czas, w którym odległości nie mają znaczenia. Pokonujemy je z radością, bo wiemy, że zbliżają nas one do świątecznego stołu, blasku świec, rodzinnej bliskości i radości.

  23 grudnia klasa 2f i 2e, wraz z wychowawcą p. Agnieszką Bełzowska-Maślak oraz siostrą Małgorzatą Depką przygotowali bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny wprowadzając nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 • DSC_1495.JPG

  To był ich „Glückstag”

  Z pewnością 20 grudnia był bardzo szczęśliwym dniem dla ośmiorga uczniów klasy 3a z grupy DSD. Przystąpili oni bowiem do ustnego egzaminu DSD B2/C1 i wszyscy zdali go na najwyższym poziomie kompetencji językowej C1, czyli praktycznie mają w ręku dokument potwierdzający ustną znajomość niemieckiego na poziomie licencjatu.

  Do egzaminu uczniów przygotowała Agnieszka Iwanow-Maruda. Gratulujemy sukcesu!

 • weneckie-maski_1220-144.jpg

  Zaproszenie na BAL KARNAWAŁOWY ASNYKA

  Rada Rodziców zaprasza serdecznie na Bal Karnawałowy Asnyka, który odbędzie się 28 stycznia 2017 r. Jest to świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji!

  Szczegółowe informacje i zapisy pod numerami - 62 757 34 03 (sekretariat szkolny), 660 445 262, 534 321 757, 604 645 087. Zapraszamy!

   

 • DSCF5404_1[1].jpeg

  Lekcja anatomii ssaków

  W piątek 16. grudnia 2016 roku uczniowie trzecich klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w nietypowej lekcji dotyczącej anatomii ssaków. Zajęcia poprowadzili lekarze weterynarii - dr Joanna Kokot-Ciszewska i dr Tomasz Ciszewski.

  Zobacz naszą fotorelację - galeria

  Uczniowie mieli możliwość z bliska zobaczyć narządy wewnętrzne świni, płody w różnym stadium rozwoju, nowotwór serca, a także wziąć do ręki skalpele i samemu zająć się preparacją narządów. Lekcja na pewno zapadnie w pamięć i ułatwi naukę na lekcjach biologii.

  Nauczyciel biologii - Krystyna Kucińska

 • 20161209_114354_resized.jpg

  Czytanie w języku angielskim? YES, WE CAN!

  "Nie dość, że na lekcjach języka polskiego lektura goni lekturę, to jeszcze na angielskim nie mamy spokoju..." Taka myśl z pewnością pojawiła się w głowach uczniów klasy 2a (grupa angielska), kiedy to miesiąc temu zostali poproszeni przez p. Agnieszkę Pietrzykowską o przeczytanie wybranej przez siebie książki w języku angielskim. 

  Można mieć nadzieję, że uczniowie przełamali swoje opory związane z czytaniem po angielsku i zaczną częściej sięgać po książki w języku obcym.

 • 20161205_183753.jpg

  Relacja z treningu kompetencji w Kiekrzu

  W dniach 5 i 6 grudnia 2016r roku uczniowie klasy 3c wraz z p. Żanetą Balcerzak i p. Remigiuszem Przybyłem​wzięli udział w  treningu kompetencyjnym w Kiekrzu. Klasa jest objęta patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

  Trening kompetencyjny organizowany był przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu. 

 • logotyp_wesja-pionowa_granat_PL_5.jpg

  Warsztaty uniwersyteckie dla maturzystów

  12 grudnia 2016 r. maturzyści klasy humanistycznej uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Płaszczyznę językową tekstów reklamowych analizowali wraz z p. dr Beatą Udzik, podczas warsztatów Język narzędziem perswazji czy manipulacji?.

  Pani dr Eliza Gajzler przedstawiła filozoficzne inspiracje w eseistyce Ignacego Krasickiego. Zajęcia, będące wsparciem merytorycznym i metodycznym lekcji języka polskiego, odbyły się w ramach patronatu UAM w Poznaniu i w Kaliszu, którym objęte są w naszej szkole klasy humanistyczne.

 • DSC_1414.JPG

  Utalentowany gość

  W piątek odwiedził naszą szkołę Bartosz Piszczorowicz, były uczeń klasy 2a, bardzo utalentowany i utytułowany sportowiec. Pasja Bartka, pływanie i lepsze możliwości treningów, spowodowały, że uczy się i trenuje w Warszawie.

  Jest nam bardzo miło, że pamięta o klasie i wychowawczyni i znalazł chwilę przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów  w Olsztynie, żeby spotkać się z nami przedświątecznie. Będziemy trzymać kciuki i życzymy złota.

   

 • oddajkrew.jpg

  Konkurs literacki inspirowany ideą honorowego krwiodawstwa

  Uczniowie klas 1e i 2fo profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w konkursieorganizowanym przez Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu na krótką formę literacką inspirowaną ideą honorowego krwiodawstwa.

  Prace:Karoliny Margieli, Julii Mazurek oraz Karoliny Tubackiej zostały przesłane do PCK w Poznaniu. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie eliminacji szkolnych była pani Agnieszka Bełzowska-Maślak.

 • czas.jpg

  Gra miejska „Czas znaków”

  Piątkowe popołudnie (2. grudnia 2016 r.) upłynęło uczniom klasy 1d na rozwiązywaniu zagadek, niezbędnych do wypełnienia zadań miejskiej gry literackiej „Czas znaków”, inspirowanej powieścią fantasy, młodej kaliszanki Agnieszki Wiatrowskiej. 

  Najlepsze grupy, wśród których znaleźli się nasi uczniowie, zostali nagrodzeni książkami „Signum Sanguinem”. Grę przygotowali studenci Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa WPA UAM w Kaliszu.

   

 • krwiodawstwo_article.jpg

  Dni Honorowego Krwiodawstwa 22-26 listopada

  Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK uczniowie klasy 1e i 1f  przygotowali plakaty promujące ideę Honorowego Krwiodawstwa.  Bardzo dziękuję Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy bezinteresownieoddają krew potrzebującymludziom. Akcja poboru krwi odbędzie się w Asnyku w marcu 2017 r.

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Serdecznie polecam, Agnieszka Bełzowska-Maślak

 • 15281820_686992988147719_1676739466_n[1].jpg

  KONKURS WIEDZY o HIV i AIDS dla gimnazjalistów

  30.11.2016r. odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS dla gimnazjalistów. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, rozwijanie postawy tolerancji, akceptacji i pomocy ludziom chorym na AIDS oraz osobom zakażonym wirusem HIV. 

  W konkursie udział wzięło 40 gimnazjalistów z 12 szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego. Komisja wyłoniła laureatów 3 miejsc. Organizatorem konkursu była nauczycielka biologii Krystyna Kucińska.

 • IMGP1721.JPG

  Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów w Asnyku

  Młodzież z Kalisza, z Konina oraz powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, kolskiego, konińskiego, słupeckiego i tureckiego w dniu 26.11.2016 r. przystąpiła do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

  22 uczniów przeszło do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale. Organizatorem etapu rejonowego iprzewodniczącą komisji konkursowej na terenie szkoły była nauczycielka biologii Krystyna Kucińska.

 • DSC_1402.JPG

  Pisemny egzamin DSD

  Dzień 30 listopada 2016 r. dziewięcioro uczniów z klasy 3a DSD z pewnością na długo zapamięta. Spędzili bowiem pięć godzin w pełnej koncentracji, pisząc egzamin DSD. Po pięciu godzinach wszyscy odetchnęli z ulgą, choć to nie koniec ich zmagań w dążeniu do zdobycia certyfikatu DSD B2/C1. Już 20 grudnia 2016r. będą zdawać egzamin ustny, a komisji przewodniczyć będzie pani Dorothea Burdzik, koordynator do spraw języka niemieckiego. Życzymy wytrwałości i powodzenia na egzaminie ustnym!

 • _20161125_162405.JPG

  Pilotażowy egzamin DSD

  W miniony piątek 25 listopada gościła w naszej szkole koordynator do spraw języka niemieckiego, pani Dorothea Burdzik. Dwoje uczniów z klasy 2a DSD zdawało pokazowy egzamin pilotażowy.

  Oprócz trzyosobowej komisji złożonej z pani Burdzik i germanistek, Agnieszki Szymańskiej-Pawelec i Agnieszki Iwanow-Marudy, dwudziestominutowe wypowiedzi egzaminowanych obserwowali uczniowie klas I, II i III A DSD. Laura Rzeńca i Nikolas Dal Canton zdali egzamin na najwyższym możliwym do uzyskania poziomie C1. Gratulujemy sukcesu!

 • boze.jpg

  Uwaga! Konkurs Bożonarodzeniowy dla szkół gimnazjalnych

  Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu wraz z nauczycielami języków obcych serdecznie zaprasza na kolejny konkurs świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole 7 grudnia 2016 roku o godz. 10.00. Zapraszamy!

  Formularz i regulamin konkursu znajdą Państwo w załączniku!

 • prawo.jpg

  Listopad miesiącem prawa w Asnyku

  W listopadzie klasy humanistyczne miały możliwość wzięcia udziału w wielu przedsięwzięciach związanych  z prawem. 9. listopada klasy 1D, 2D i 3D uczestniczyły w spotkaniu z prokuratorem p. Adamem Handke. Podczas prelekcji młodzież poszerzyła zakres wiedzy z dziedzin prawa karnego i postępowania karnego.

  Koordynatorem wszystkich działań jest p. Ewelina Majewska-Kędzi

 • ogloszenie1.jpg

  Wywiadówki środa 30.11.2016 r

  Szanowni Państwo! Zapraszamy serdecznie na spotkania z wychowawcami w najbliższą środę 30.11.2016 r.

  HARMONOGRAM SPOTKAŃ


   

 • IMG_20161125_080430.jpg

  Konkurs matematyczny KOMA

  W piątek 25 listopada już po raz siódmy nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym KOMA organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

  W piątek 37 uczniów wysłuchało wykładu przygotowanego i przeprowadzonego przez nauczyciela matematyki, panią Ewelinę Lis-Jarnuszkiewicz. Natomiast w poniedziałek, 26 listopada napisali test sprawdzający wiadomości i umiejętności poznane na wykładzie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

 • kalisz (21)m.jpg

  Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów

  W niniejszej wiadomości prezenujemy wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów. Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej - panią Krystyną Kucińską - uczeń i/lub opiekun prawny ma możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach. Gratulujemy wyników. 

 • DSCN1294.JPG

  Dar dla dzieci

  25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 2f i 1d wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Bełzowską-Maślak i p. Joanną Montelatic wysłali pacjentom z Kliniki "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu zakupione pluszaki. Jest to pierwsza nasza akcja, ale z pewnością nie ostatnia, ponieważ pamiętamy o pacjentach Kliniki we Wrocławiu.

   

 • RuhrGames_Dennis_Scholz_klein_.jpg

  Ruhr Games - święto młodych w Hamm

  Ruhr Games to wyjątkowa mieszanka, na którą składają się dyscypliny olimpijskie, sporty akcji i porywające koncerty, odbywające się w Zagłębiu Ruhry. W roku 2015 przyciągnęły one ponad 100 000 widzów!

  Ruhr Games to Europejskie Spotkania Młodzieży (15-18.06.2017) i Europejski Obóz Młodzieżowy (11-18.06.2017). Najbliższe święto młodych odbędzie się w partnerskim Hamm. Więcej informacji na stronie - www.kalisz.pl

 • 566d7ac0f011e35f00b43b4d45cbc63f.jpeg

  Książka listopada

  Książką listopada została powieść Anne Rice Wywiad z wampirem. Anna Rice pozostaje w pełnej mocy twórczej, pisząc nowe części „Kronik wampirów”.

  Jej pierwsza poważna i popularna powieść – „Wywiad z wampirem” powstała z zaczątków opowiadań i... zapału do pisania. Bo Rice w młodości postanowiła zostać pisarką - i pisarką została!

   

 • 1[2].jpg

  Smokerlyzer w I LO w Kaliszu

  16 listopada 2016r Szkolne Koło PCK z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu zorganizowało punkt informacyjno-edukacyjno-pomiarowy.

   

   

 • IMG_20161107_115455.jpg

  Geometryczna kultura

  W poniedziałek – 14. listopada – odbyła się lekcja  wychowawcza klasy I B realizującej Mini Projekt Edukacyjny  - „Geometryczna  kultura”. Lekcja została zainicjowana w 135. rocznicę urodzin Pabla Picassa, znakomitego artysty wszechczasów, jednego z twórców kubizmu, który pchnął całą sztukę europejską na nowe tory. 

  Lekcja została przeprowadzona przez p. M. Napruszewską – Jakubowska oraz A. Jaroszkiewicz.

   

 • 20161110_095542.jpg

  Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada społeczność naszej szkoły uczciła 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią - Panią Agnieszką Iwanow-Marudą, przypomnieli nam najważniejsze informacje o Józefie Piłsudskim i radości Polaków z odzyskania wymarzonej wolności. W programie uroczystości artyści zwrócili szczególną uwagę na poezję i pieśni patriotyczne. Spotkanie wzbogacili członkowie szkolnego chóru pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Niegowskiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za piękne spotkanie!

 • 20161111_095214.jpg

  Kalisz 11. listopada

  Już po raz kolejny nasi uczniowie pod opieką pani wicedyrektor Emilii Wojtulewicz i pana Remigiusza Przybyła wzięli udział w miejskich uroczystościach Dnia Niepodległości. W tym roku obchody rozpoczął koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną”, a następnie poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali do kaliskiej Katedry Św. Mikołaja.

 • DSC_1352.JPG

  II edycja konkursu "Lesen gehen"

  Uczennice klasy 2a Wiktoria Spychała i Daria Symenko DSD zmierzyły się w Poznaniu podczas II edycji konkursu "Lesen gehen" z trudną umiejętnością czytania poezji niemieckiej.

  Mimo, że nie zostały finalistkami, zostały bardzo dobrze ocenione przez jury i zdobyły nowe doświadczenia literackie. Agnieszka Iwanow-Maruda

 • IMG_20161110_134353.jpg

  Kreatywne warsztaty tworzenia świec

  Klasa 1c z p. Weroniką Zalewską uczestniczyła w kreatywnych warsztatach tworzenia świec prowadzonych przez p. Annę Jaroszkiewicz. Uczniowie mieli możliwość własnoręcznego stworzenia świec, które ozdobili brokatem, ziarnami kawy lub kawałkami cynamonu. Był to też świetny moment na integrację klasy.

 • kredki.jpg

  Konkurs plastyczny na projekt okładki

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”. Organizatorem konkursu jestbiblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu.

  Termin dostarczenia prac konkursowych upływa dnia 8 grudnia 2016 r. Prace należy złożyć osobiście do biblioteki u p. Anny Jaroszkiewicz.Szczegółowy regulamin dostępny w bibliotece szkolnej.Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

 • 20161109_091000.jpg

  Poranek wyborczy

  Grupa 1 bde języka angielskiego z panią Weroniką Zalewską na dzisiejszych zajęciach na żywo śledziła ogłoszenie wyników wyborów na urząd prezydenta w Stanach Zjednoczonych oraz dyskutowała na temat demokracji w USA. 

 • book[1].jpg

  Konkurs literacki na „Recenzję ulubionej książki”

  Wszystkich miłośników literatury i tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności pisarskie zachęcamy do udziału w konkursie literackim na „Recenzję ulubionej książki”, organizowanym przez bibliotekę szkolną.

  Swoje prace można dostarczać do biblioteki w dniach od 8 listopada do 16 grudnia 2016 r. Jego celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.

 • IMG_20161103_081032.jpg

  Dyskutowali o wolności

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja zorganizowana 3 listopada 2016 r. z inicjatywy naszych uczniów, którzy rozmawiali o wolności w kontekście bieżących problemów społecznych. Pani profesor Joanna Montelatic, będąca moderatorem spotkania, zaprezentowała zgromadzonym uczniom chrześcijańską oraz liberalną koncepcję tego pojęcia.

 • IMG_6736[1].jpg

  Goście z Hamm - relacja

  Od piątku 30 września gościmy w Kaliszu uczniów z Hamm. Przyjechali do nas w ramach międzyszkolnej wymiany. Wymiana była wspierana finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z Warszawy, za co serdecznie dziękujemy. Oto, co do tej pory nasi goscie mogli zobaczyć: piątek (wycieczka do Łodzi) GALERIA, sobota (zwiedzanie Kalisza) GALERIA, niedziela GALERIA, poniedziałek (dzień w szkole) GALERIA

 • 20161108_102212.jpg

  Jak zdobywano Dziki Zachód, czyli wykładów na UAM ciąg dalszy

  Właśnie dziś, w dniu wyborów prezydenckich w USA, uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych historii i kulturze tego kraju. Tym razem to uczniowie klas 2a i 3a pod opieką p. A. Pietrzykowskiej i M. Wiśniewskiej pospieszyli na UAM i wysłuchali wykładu pani doktor Joanny Bukowskiej.

 • 20161107_083510.jpg

  Wykład z językoznawstwa

  Czy wiedzieliście, że słowo "ketchup" nie pochodzi z języka angielskiego, ale tak naprawdę jest zapożyczeniem z chińskiego? Dlaczego symbolami toalety męskiej i damskiej są odwrócony trójkąt i koło? Takich i innych ciekawotek dowiedzieli się uczniowie klasy 1a (grupa angielska) podczas wykładu z językoznawstwa, wygłoszonego przez pana doktora Marka Derenowskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. 

   

 • DebaTA.jpg

  Minikurs z debaty oksfordzkiej

  Uczniowie klas 1a i 1d 28 października 2016 r. uczestniczyli w kursie przeprowadzonym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu przez p. dra Marcina Łukaszewskiego z podstaw debat oksfordzkich, z podstaw erystyki i retoryki.

 • indeks.jpg

  Młoda Krew Ratuje Życie

  25 października 2016r odbyło się podsumowanie akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. W XIII edycji uczestniczyło  12 szkół  ponadgimnazjalnych z Kalisza i 1 z Powiatu kaliskiego. Koordynator akcji w naszym liceum - pani Agnieszka Bełzowska-Maślak wraz z uczennicą Weroniką Ptak odebrała statuetkę z podziękowaniem dla wszystkich osób za udziałw tej zaszczytnej akcji oraz za promocję honorowego krwiodawstwa na terenie szkoły.

 • 20161020_071205.jpg

  Konkurs dyniowy rozstrzygnięty

  2 listopada w auli naszej szkoły pani dyrektor Jadwiga Bartoszek nagrodziła laureatów konkursu na najpiękniejszą dynię halloweenową. Jury konkursu (w składzie p. Weronika Zalewska, p. Agnieszka Pietrzykowska i p. Magdalena Wiśniewska) wyróżniło trzy uczennice: Julię Weirauch z 2e  - I miejsce, Darię Górecką z 1a - II miejsce, Julię Molkę z 1a- III miejsce

 • 20161026_154537.jpg

  Spotkanie miłośników literatury anglojęzycznej

  Pierwsze w tym roku spotkanie miłośników literatury anglojęzycznej odbyło się w środę 26 października. Omawialiśmy klasykę literatury amerykańskiej: "The Scarlet Letter Nathaniela Hawthorne'a". Następne spotkanie w grudniu. Zapraszam! Weronika Zalewska

   

 • image1[1].jpg

  Ogromny sukces naszych pływaków

  25 października odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Kalisza w pływaniu drużynowym. Uczniowie naszej szkoły uzyskali najlepszy wynik.

  Dzięki temu zakwalifikowali się do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się 7 listopada w Poznaniu. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesow. 

   

 • lekcja.jpg

  Lekcja h i ch

  Czy można połączyć dwie lekcje razem, ktoś odpowiedziałby, że to proste. Czy można połączyć dwie lekcje jedną z grupy humanistycznej, a drugą z grupy ścisłej? To jest trudne ale możliwe.

  Czy można połączyć lekcję historii z chemią? Odpowiedź jest prosta – TAK. Dokonał tego Pan Remigiusz Przybył (nauczyciel historii, wosu, i historii i społeczeństwa) oraz Pani Magdalena Napruszewska-Jakubowska (nauczycielka chemii). Przed nimi kolejne wyzwania, które zobaczycie niebawem.

 • 20161026_081948.jpg

  Lekcja pokazowa o Halloween

  26 października odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte z języka angielskiego. Gościem specjalnym w klasie 2e/f była Pani Magdalena Wiśniewska. Tematem zajęć było hucznie obchodzone w krajach anglosaskich święto Halloween. Wybrani uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące genezy tego święta oraz sposobów, w jaki jest ono obchodzone. Uczniowie rozwiązywali też łamigłówki słowne związane z angielskimi wyrażeniami dotyczącymi Halloween. Podobna lekcja odbyła się także w grupie językowej 1bde. 

 • 20161020_132116[1].jpg

  Zostań Żołnierzem Sił Powietrznych

  20 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu organizowanym w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodzieży specyfiki Sił Powietrznych. Opiekunami uczniów była Pani Żaneta Balcerzyk i Pan Remigiusz Przybył. III lokatę w strzelaniu pneumatycznym uzyskał Hubert Bącler z klasy 2c. Zobaczcie zdjęcia!

 • DSC_0390.JPG

  Gałązka heliotropu

  20 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego Gałązka heliotropu.

  W tym roku gościliśmy dwadzieścioro czworo uczestników z gimnazjów z Kalisza i powiatu kaliskiego, którzy prezentowali utwory poetów i pisarzy związanych z naszym regionem.

 • PA144417_Kubus_6.jpg

  Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka

  W piątkowe południe odwiedziliśmy po raz kolejny Integracyjne Przedszkole Sióstr Felicjanek w Kaliszu z przedstawieniem pt. „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”. Pod czujnym okiem wychowawczyni - pani profesor Agnieszki Bełzowskiej-Maślak zadbaliśmy o każdy szczegół.

  Przywitaliśmy wszystkich gości i zaprosiliśmy dzieci do Stumilowego Lasu. Przedstawienie wyszło wspaniale. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy spędzić wspólnie czas z dziećmi z przedszkola.

  Uczniowie klasy IIF

 • Obraz 122.jpg

  Talent Show 2016 - podsumowanie

  Tegoroczny Talent Show już za nami. Bardzo dziękuję za ogromne zainteresowanie koncertem, cieszę się, że tyle osób kibicowało naszym uczniom. Zobaczcie wyniki i zdjęcia!

  Szczególne podziękowania dla jury w składzie: p. Ela Tomczyk, p. Karolina Matuszewska oraz Aleks Ciekalski. Słowa wdzięczności kieruję również do p. Kamili Majewskiej oraz p. Emilii Wojtulewicz za zorganizowanie nagród oraz do wszystkich, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Do ozbaczenia za rok na kolejnym Talent Show.

  Weronika Zalewska

 • niemcy-grunge-flag-old_19-134181.jpg

  Zaproszenie dla miłośników poezji niemieckiej

  Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM Partner Goethe-Institut organizują II edycję Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen..." dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego.

  Eliminacje szkolne odbędą się we wtorek, o 12.00 w sali informatycznej. Zapraszam, Agnieszka Iwanow-Maruda

 • 20161019_115445_1.jpg

  Jak być aktywnym w demokratycznym państwie?

  19 października drużyna naszego liceum (Anna Myślińska i Marta Sołtysiak) wzięła udział w pierwszym etapie konkursu "Jak być aktywnym w demokratycznym państwie?"

  Uczennice spotkały się m.in. z Panią Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Zofią Szalczyk  i omawiały z nią nasz projekt, nad którym opiekę sprawuje pan Remigiusz Przybył .

 • remont.jpg

  Remont czas zacząć...

  Drodzy uczniowie! Na stronie BIP UM w Kaliszu w zakładce „Zamówienia publiczne” pojawiło się ogłoszenie o przetargu na remont w naszej szkole. Dotyczy on przede wszystkim nowego pokrycia dachowego, osuszenia i izolacji ścian oraz adaptacji pomieszczeń budynku.

  Mamy nadzieję, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i wkrótce będziemy się cieszyć pozytywnymi zmianami.

   

 • dziekuje-scale-332-373.jpg

  Bardzo Wam dziękujemy!

   

  Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i innym osobom, które głosowały na aranżację dziedzińca I Liceum. Dzięki Waszej pomocy projekt został zaplanowany w Budżecie Obywatelskim na 2017 rok.

   

 • ksiazka[2].jpg

  Książką października - Johna Greena „Gwiazd naszych wina”

  Książką października została powieść Johna Greena "Gwiazd naszych wina".

  Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

   

 • MM.jpg

  Wizyta w studio telewizyjnym

  Zasada 5. pytań w dziennikarstwie, setka dziennikarska, autoprezentacja, zawód dziennikarza „od kuchni”, rola wydawcy w powstawaniu informacji, a także możliwość zaprezentowania własnych umiejętności przed kamerą z wykorzystaniem promptera, to tylko niektóre tematy realizowane podczas spotkania uczniów klasy 2a z dziennikarką i prezenterką „Magazynu Miejskiego”, panią Agnieszką Gierz.

 • DSCF5011.JPG

  Udana próba ewakuacyjna

  Dziś w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Dziękujemy za dobrą organizację oraz cierpliwość, mimo ponurej pogody! 

   

   

 • photo.jpg

  Kultura Na Widoku

  Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Utwory z instalacji i plakatów zebrane zostały na stronie projektu www.kulturnawidoku.pl.

   

 • 14483681_1149098601837236_1431252359_n.jpg

  Święto Chłopców

  30 września świętowaliśmy dzień naszych miłych chłopców. W klasach odbywały się nietypowe zajęcia. Zobaczcie jak bawili się Panowie z klasy Ia.

  Zdjęcia - GALERIA

   

   

 • IMG_2953.JPG

  Lekcja angielskiego - English tea

  W naszej szkole odbyła się ostatnio nietypowa lekcja języka angielskiego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3d.

   

   

   

 • megafonjpg.jpg

  Zajęcia dodatkowe 2016, okres I

  Drodzy uczniowie, poniżej znajdziecie załącznik - tabelę z dodakowymi zajęciami organizowanymi przez nauczycieli naszje szkoły. Zachęcamy do zapoznania  się i zapisania na zajęcia!

  Załącznik - tabela zajęć dodatkowych

 • image2.JPG

  Było klawo w ten piątek!

   

  Drugie spotkanie z cyklu Klawych Piątków (30.09) przbiegło pod hasłem wszelkiej kratki. Sami zobaczcie, jak było!

  Dziękujemy za miły dzień!

   

 • DSCF4918.JPG

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września 2016 r. w auli naszej szkoły odbyło się głośne czytanie w ramach akcji ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Uczniowie wysłuchali z dużym zainteresowaniem fragmentu książki Andrzeja Sapkowskiego „Ostatnie życzenie”, którą czytał uczeń Witosz Bryła z klasy II F.

  Witoszowi bardzo dziękujemy za to, że odważył się czytać na głos przed tak licznym gronem rówieśników. Inicjatorem akcji była Pani Anna Jaroszkiewicz.

 • DSCF4955.JPG

  Wybory do samorządu

  30 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za wysoką frekwencję i oddane głosy. Waszą decyzją przewodniczącym szkoły w tym roku będzie Kewin Sieradzki. Gratulujemy!

   

   

 • ksiazka[1].jpg

  Książka miesiąca

  Książką tego miesiąca stała się "Szeptucha" Katarzyny Bereniki Miszczu. Drugie miejsce zdobył "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy  i zapraszam do głosowania na książkę października.

   

   

 • DSCF4899.JPG

  Waris Dirie "Kwiat pustyni"

  Pierwsze spotkanie Koła Dyskusyjnego Książki odbyło się we wtorek 20.09.2016 r. Uczestnicy dyskutowali o tekście Waris Dirie "Kwiat pustyni". Bardzo ciekawe spostrzeżenia uczniów dotyczyły tematu kobiet i feminizmu. Warto było się spotkać! Zapraszamy do uczestnictwa w klubie. O spotkaniach będziemy informować na bieżąco.
   
   
   
 • DSCF4856.JPG

  Wykład historyczny

  Dziś w naszej szkole odbył się wykład na temat świąt państwowych w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Dziękujemy za pogłębienie naszej wiedzy na temat dziejów Polski.

  Zdjęcia - galeria

   

 • IMGP1162.jpg

  178 lat temu... i dziś

  11 września 1838 roku w Kaliszu przyszedł na świat Adam Asnyk. Dyrekcja, członkowie stowarzyszenia "Asnykowców", nauczyciele i obecni uczniowie uczcili w minioną niedzielę pamięć swojego patrona. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Katedrze św. Mikołąja Biskupa. Złożono także kwiaty pod pamiątkową tablicą i pomnikiem poety. Dziękujemy za Waszą obecność. Pamiętajmy!

  Więcej zdjęć w galerii: Urodziny Adama Asnyka 11 września 2016 r.

 • 20160916_112739.jpg

  Bardzo udana wycieczka do Warszawy

  Uczniowie klasy 3a i 3d wybrali się w miniony piątek (16 września) na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Opiekunami grupy byli: Pani Ewelina Majewska-Kędzie, Pan Remigiusz Przybył i Pani Paulina Litwicka-Tomczyk. Celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu (poznanie dziejów polskiego parlamentaryzmu) oraz zobaczenie stałej wystawy Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Było warto!

  Zdjęcia - galeria

 • Londyn.JPG

  Zapraszamy do Londynu

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapisania się na organizowaną już po raz drugi wycieczkę do Londynu. Wyjazd odbędzie się w dniach 31 marca – 05 kwietnia 2017 r. Przewidziano wiele atrakcji np. zwiedzanie Tower of London, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Historii Naturalnej i Nauki czy Muzeum Brytyjskiego. W planie również rejs po Tamizie, London Eye, Południk 0, China Town i wiele innych znanych miejsc! Zapisy ruszyły!

 • streszczenie-farby-plamy_23-2147525277.jpg

  Warsztaty plastyczne

  Wygospodarujcie czas na rozwój osobisty. Zapraszam do skorzystania z zajęć twórczych przeznaczonych dla WSZYSTKICH zainteresowanych odkryciem i rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. Warsztaty rozwijają pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas.

   

 • IMG_1486.JPG

  Zdrowe jedzenie nie tylko w domu!

  Po raz kolejny na zajęciach języka angielskiego odbyła sie lekcja na temat zdrowej żywności. Uczniowie kl 3e i 3f przygotowali w domu zdrowe śniadanie i przynieśli je do szkoły, żeby wspólnie sie nim delektować. Atrakcja okazał sie sernik upieczony przez Olę, który był "kropeczka nad i". Uczniowie przygotowali pyszne kanapki i sałatki, których skład musieli opisać w języku angielskim. Było naprawdę smacznie!

   

 • DSC_1172.JPG

  Wizyta artysty - Armina Goike Bentrupa

  Od kilku dni w kaliskiej Wieży Ciśnień można podziwiać obrazy niemieckiego artysty Armina Goike Bentrupa. Tymczasem uczniowie klas 1a i 2a mieli dziś niecodzienną okazję spotkać się i porozmawiać z autorem prac. Artysta opowiedział zebranym o swoim życiu, trudnych doświadczeniach związanych z domem rodzinnym, szkołą i uzależnieniem od narkotyków oraz o tym, w jaki sposób udało mu sie wyjść na prostą, w znacznej mierze dzięki pasji malarskiej.

   

 • 211px-Adam_Asnyk-cropped[2].jpg

  11 września - urodziny Adama Asnyka

  Drodzy uczniowie! Zbliża się rocznica urodzin Adama Asnyka. Chcąc uczcić jego pamięć weźmy udział w uroczystościach upamiętniających naszego patrona.

  W najbliższą niedzielę - 11 września - o godzinie 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji poety w kaliskiej Katedrze. Potem przejdziemy pod pomnik Adama Asnyka, by złożyć kwiaty. Spróbujmy znaleźć czas!

   

   

 • uwagaaaa[1][1][1].jpg

  Ważne informacje!

  1. Diagnoza z matematyki dla pierwszoklasistów odbędzie się we wtorek 6. września na 6. godzinie lekcyjnej - przynieście papier podaniowy, linijkę, cyrkiel.

  2. Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się w najbliższą środę 7 września o godzinie 17:00
  (szczegóły w załączniku). Około 18:15 - zebranie Rady Rodziców, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich klas.

  3.
  14. września o 15:00 rada pedagogiczna z udziałem młodzieży i przedstawicieli Rady Rodziców. O godzinie 17:00 wywiadówki klasy II i III, w tym informacja o egzaminie maturalnym.

 • Nowy rok szkolny.jpg

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Wypoczętych i pełnych energii uczniów i nauczycieli zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2016 r. (sala gimnastyczna):

  - klasy II i III o godzinie 9:00,

  - klasy I o godzinie 10:00.

 • Egzaminy poprawkowe

  1. Poprawkowy egzamin maturalny - wtorek 23.08.2016 o 9:00 - (zbiórka młodzieży 8:30)

  2. Szkolne egzaminy poprawkowe:

  26.08.2016 (piątek) - 9:00 - wych. fizyczne; 10:00 - język angielski 
  29.08.2016 (poniedziałek) - 9:00 - matematyka we wszystkich klasach a, d, f (zakres podstawowy)
  30.08.2016 (wtorek) - 9:00 - matematyka we wszystkich klasach b i c  (zakres rozszerzony)

 • Pożegnanie

  W poniedziałek 25 lipca 2016 roku zmarła Pani Profesor Lucyna Klimaszewska - długoletnia nauczycielka matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu, wychowawczyni wielu pokoleń Asnykowców. Z ogromnym bólem pożegnaliśmy Panią Profesor w czwartek 28 lipca. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci - wspaniały człowiek, nauczyciel, wychowawca.
  Rodzinie Zmarłej wyrazy głębokiego współczucia składają dyrekcja, grono pedagogiczne, nauczyciele, pracownicy i uczniowie.

 • indeks.png

  Zaproszenie do biegania - dla każdego!

  W sobotę 16 lipca odbył się w Kaliszu pierwszy bieg parkrun. To bezpłatny bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok w KAŻDĄ sobotę o 9:00 rano - zbiórka na Wale Matejki przy Aquaparku. W ramach parkrun wszyscy biegamy dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Bez względu na to, jakie ono jest.

  Szczegółowe informacje na stronie biegu parkrun Kalisz

   

 • uwagaaaa[1][1].jpg

  Rekrutacja cd.

  Osoby, które zostały przyjęte w wyniku dotychczasowej rekrutacji powinny dostarczyć wszystkie dokumenty: oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum, oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu, kartę zdrowia, oryginał lub kserokopię aktu urodzenia, dwa zdjęcia, deklarację kandydata do 25.07.2016r. Nie zostawiajcie tego jednak na ostatnią chwilę.

   

 • ASNYK[1].jpg

  Podręczniki dla klas pierwszych

  Gratulujemy! Lista podręczników jest dostępna po kliknięciu na tytuł wiadomości. Na początku września odbędzie się dla Was w szkole kiermasz podręczników. 

   

 • my-university-library_2658976.jpg

  Biblioteka zaprasza

  Drogi Czytelniku! Zaczęły się wakacje! Teraz pora na lżejszą lekturę...  Nie rozstawaj się z książką: w pociągu, w samolocie, w autobusie, na plaży, nad jeziorem - wszędzie można czytać! Zachęcamy do zabrania ze sobą na wakacje książek z Biblioteki Szkolnej. Jeżeli chcesz wypożyczyć książkę w czasie wakacji - zgłoś się do sekretariatu na dole, w godzinach dopołudniowych od 9:00 do 12:00. Zapraszam!

  Anna Jaroszkiewicz