2015/2016

Aktualności » Archiwum » Artykuły - archiwum » 2015/2016

 • cke.gif

  Wyniki matur... i nie tylko

  Po odbiór świadectw maturalnych zapraszamy we wtorek 5 lipca - aula, godz. 11:00. Jeśli ktoś nie może odebrać osobiście świadectwa, to może na piśmie upoważnić inną osobę podając jej: imię i nazwisko, serię i numer dowodu osobistego. Upoważnienie pozostaje w szkole :) Zgodnie z dzisiejszym (5.07) komunikatem dyrektora CKE jeśli będziecie chcieli uzyskać wgląd w swoją pracę maturalną, to będzie możliwe zrobienie zdjęcia. Pamiętajcie, że wgląd odbywa się na Wasz pisemny wniosek i warto go złożyć jak najszybciej, bo są one rozpatrywane  w kolejności wpływu.

 • ASNYK.jpg

  Rekrutacja - przyjmowanie dokumentów

  Drodzy Kandydaci! Kolejny etap rekrutacji polega na dostarczeniu do szkoły dokumentów (oryginałów lub kopii): świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 • 001[2].jpg

  GŁOŚNE CZYTANIE – LUBIMY BAJKI

  Dziś - 15.06.2016 r. - gościliśmy dzieci z klasy I A Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Szkolna biblioteka oraz Klub Wolontariusza pod opieką pani Anny Jaroszkieicz i pani Agnieszki Potoczny, w ramach społecznej kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM oraz NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zorganizowali zajęcia dla pierwszoklasistów. 

  Galeria zdjęć - kliknij

   

 • Honorowi Przyjaciele Miasta Kalisza

  Podczas uroczystej Rady Sesji Miejskiej 10 czerwca 2016r. zaszczytne tytuły Honorowego Przyjaciela Miasta Kalisza otrzymali między innymi pan Thomas Hunsteger-Petermann, Nadburmistrz Hamm, pan Ulrich Kroker ze stowarzyszenia Kulturbrücke Kalisz-Hamm oraz pan Wolfgang Komo, emerytowany nauczyciel naszego partnerskiego Gimnazjum Hammonense.

 • DSCF4574[1].jpg

  Nagrody Burmistrza Miasta Hamm

  W piątek, 10 czerwca 2016r., Paulina Piekarska i Karolina Mikołajczak, absolwentki naszej szkoły, zostały uhonorowane nagrodami Burmistrza Miasta Hamm. Wyróżnienia dwóm absolwentkom Asnyka – Paulinie Piekarskiej za wynik z egzaminu DSD z  języka niemieckiego, a Karolinie Mikołajczak za najlepszą średnią – wręczyli jej fundatorzy: Thomas Hunsteger-Petermann, burmistrz Hamm, Ulrich Kroker ze stowarzyszenia Kulturbrücke oraz Wolfgang Komo, emerytowany nauczyciel partnerskiego Gimnazjum Hammonense.

  Galeria zdjęć - kliknij

 • 2-IMGP9159.JPG

  Jak nie czytam, jak czytam...

  Dziś - 10 czerwca - uczniowie Asnyka dołączyli do ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa pt. "Jak nie czytam, jak czytam". Według badań 63 % Polaków omija książki szerokm łukiem. My do nich nie należymy! Dziękujemy za Waszą obecność!

   

   

 • 4facad03b27dc_o.jpg

  Uwaga Gimnazjaliści!

  Pamiętajcie o ostatecznym terminie składania wniosków do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017. Do 10 czerwca do godziny 15:30 możecie przynosić swoje zgłoszenia.

  Nabór w powiecie kaliskim jest prowadzony przy wsparciu systemu elektronicznego - Rekrutacja 2016 Na tej stronie uzyskacie wszelkie informacje dotyczące składania wniosków i otrzymacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Życzymy dobrych wyborów!

   

 • DSCF4400.jpg

  Wystawa "Śladami Żydów w Kaliszu"

  W auli Asnyka można oglądać  wystawę “Śladami Żydów w Kaliszu i w Hamm w pierwszej połowie XX wieku”, przygotowaną przez klasę 2d pod opieką nauczyciela historii Remigiusza Przybyła, przetłumaczoną na język niemiecki przez Agnieszkę Iwanow-Marudę. Swoje piękne grafiki Rozmarka i synagogi prezentuje Wiktoria Galant z 2a, a Piotr Kucharski, absolwent z 3d bardzo ciekawe collage łączące historię i teraźniejszość.

  Galeria zdjęć - kliknij

 • IMG_0739.JPG

  Pierwszy Klawy Piątek za nami

  Dziś pierwszy Klawy Piątek z cyklu spotkań zbliżających nas do upragnionych wakacji. Na hasło - "Okulary włóż! Kapelusz przywdziej" odpowiedziało większość uczniów i nauczycieli Asnyka. Dzięki wielkie!

  Zapraszamy do galerii zdjęć - kliknij

   

   

 • w1.jpg

  Konkurs "Młodzi pamiętają"

  2 czerwca 2016r. reprezentanci z naszej szkoły: Daria Biesiada, Daria Pietruszka, Sebastian Fras i Kamil Popiołek pod opieką pana Remigiusza Przybył wzięli udział w Konkursie Historyczno-Krajoznawczym Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim pt. „MŁODZI PAMIĘTAJĄ”. Zajęli 6. miejsce na 20 drużyn.

   

 • skanwl.jpg

  Wystawa Kaliszanie piszący....

  8 czerwca 2016 r. Pani  Joanna Montelatic wraz z klasą 2d przeprowadziła lekcję dotyczącą twórczości pisarzy związanych z Kaliszem. W pozyskaniu odpowiednich materiałów pomogli uczniom przedstawiciele Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz.

   

 • salis2.jpg

  Rozumiemy się świetnie!

  Uczniowie szkolnego koła PCK zostali wolontariuszami w Kaliskim Centrum Opieki Długoterminowej SALUS. Pomagają w ten sposób osobom starszym i samotnym. Opiekę nad kołem sprawuje Pani Krystyna Kucińska.

   

 • jagielski3.jpg

  Potyczki językowe humanistów

  30 maja 2016 r. uczniowie klasy humanistycznej (2d) uczestniczyli w warsztatach językoznawczych, przeprowadzonych przez Panią dr Beatę Udzik. Tematem warsztatów było kształtowanie umiejętności odbioru tekstu.

   

 • DSCF4328.jpg

  Partnerstwo ponad granicami

  Udowodnili to dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu uczniowie z partnerskiego Gimnazjum Hammonense z Hamm. Goszczą oni już od poniedziałku w Kaliszu wyrażając poprzez muzykę zadowolenie z faktu 25. jubileuszu partnerstwa miast.Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy w stronę Urzędu Miejskiego i innych sponsorów.

   

 • maxresdefault_live.jpg

  Gratulacje dla Bartosza!

  Dziś rano Bartosz Piszczorowicz z 1a rewelacyjnie popłynął na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. W biegu na 100 m stylem dowolnym z czasem 50:38 uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów i zakwalifikował się do finału. Gratulujemy !!!

   

   

 • dyrygent Alexander Fox.jpg

  POLSKO-NIEMIECKIE koncerty w Kaliszu

  Zapraszamy na dwa ważne i ciekawe koncerty, które odbędą się w najbliższym czasie w Kaliszu. Od poniedziałku gości u nas  Orkiestra i Chór z partnerskiego Gimnazjum w Hamm. Artyści przybyli z okazji 25. rocznicy współpracy między miastami.Plenerowy koncet miejski w Boże Ciało 26 maja o 17:00 na dziedzińcu Szkoły Muzycznej,  (pl.  Jana Pawła II 9)

   

 • uwagaaaa[1].jpg

  Wywiadówki 25 maja 2016 r.

  Zapraszamy Rodziców na spotkanie z nauczycielami naszej szkoły. Wywiadówki odbędą się w najbliższą środę - 25 maja 2016 r. - w godzinach 17:00 - 18:15. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wywiadówki. Harmonogram wywiadówek - do pobrania

   

 • 211px-Adam_Asnyk-cropped.jpg

  Asnyk jest z Was dumny!

  Z radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali matury ustne. Gratulujemy! Z niecierpliwością wypatrujemy dnia, w którym będą ogłoszone wyniki egzaminów pisemnych. Stanie się to 5. lipca około godziny 11:00. O dokładnym terminie jeszcze poinformujemy. 

  Maturzysta, który chciałby odebrać świadectwo dojrzałości, musi stawić się osobiście lub podać pisemne upoważnienie formalne innej osobie, która pozostawia w szkole upoważnienie i po okazaniu swojego dowodu osobistego będzie mogła odebrać świadectwo.

 • DSCF4142.JPG

  Tegoroczni maturzysci zakończyli naukę

  W miniony piątek – 29 kwietnia – tegoroczni maturzyści zakończyli naukę w naszej szkole i odebrali swoje świadectwa. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Nie zabrakło uśmiechu, wzruszeń i ważnych słów. Gratulujemy wszystkim trzecioklasistom i życzymy im powodzenia!

 • DSCF4113.JPG

  Pamiętając o historii - Konstytucja 3 Maja

  W piątek 29 kwietnia klasa 2 a wraz z wychowawcą - Panią Eweliną Majewską-Kędzią - przypomniała uczniom naszej szkoły wydarzenia związane z przyjęciem Konstytucji 3 Maja. Choć mija dziś 225 lat od tego wydarzenia pamiętajmy, bo naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie.

 • DSCF4095.JPG

  A może Uniwersytet Aberystwyth?

  W naszej szkole dnia 25 kwietnia 2016 roku uczniowie z klasy 2a, 2e oraz 2f wysłuchali oferty studiów w Wielkiej Brytanii na najstarszym walijskim Uniwersytecie Aberystwyth. Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie www.openfutureschool.pl

 • 001[1].jpg

  Stypendium dla maturzystów

  Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia przyznaje stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, chcącej rozpocząć studia na uczelniach wyższych. Stypendia przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych I stopnia.

   

 • 484.jpg

  Uniwersytet Przyrodniczy stoi otworem

  We wtorek 19 kwietnia uczniowie klasy 3e pod opieką p. Krysyny Kucińskiej po raz kolejny gościli na poznańskiej uczelni.

 • DSCF4073.JPG

  Wykład o cukrzycy

  20 kwietnia uczniowie pierwszych i drugich klas uczestniczyli w wykładzie dotyczącym cukrzycy. Wykład prowadziła pani doktor Elżbieta Dębska – Przewodnicząca Krajowego Komitetu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą przy Zarządzie Głównym TPD.

 • katyn (1).JPG

  76. rocznica zbrodni katyńskiej

  W sobotę 16 kwietnia odbyły w Kaliszu się obchody 76. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wartę honorową przy pomniku katyńskim wystawiła Komenda Miejska Policji oraz nasze liceum.

   

 • DSCF4058.JPG

  Witold Pilecki - ważna wystawa

  W poniedziałek 18 kwietnia goście i wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy poświęconej życiu Witolda Pileckiego. Ekspozycję przybliżającą postać Rotmistrza można oglądać w naszej auli. Zapraszamy!

 • 20160410_141818.jpg

  Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2016

  W dniach od 8 do 10 kwietnia w Ostródzie zorganizowano Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali Liceum im. Adama Asnyka. Kamil Bryła i Kamil Popiołek w ogólnej klasyfikacji zajęli III miejsce.

   

   

 • superman.jpg

  Superman w Asnyku

  Dnia 15 kwietnia uczniowie kl. 2a z I L.O. im. A. Asnyka w Kaliszu mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dr A. Skweresa pt. „Is Superman a joke?”. Spotkanie odbyło się w ramach podpisanej pomiędzy I L.O a UAM współpracy oraz akcji „Po angielsku z klasą”.

   

 • Aut. Anna Michalska

  Zawody badmintona

  We wtorek (15.12.15) nasze dziewczęta: Paula Lingowska i Daria Andrzejewska zajęły 3 miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Badmintonie Drużynowym Szkół Ponadgimnazjalnych, gładko pokonując drużynę "Kopernika II" i przegrywając po bardzo zaciętej walce z zespołami "Kopernika I" oraz "Kościuszki I". Dziewczyny dawały z siebie wszystko, walcząc o każdą lotkę. Należy podkreślić, że nasz skład nie miał zawodniczki rezerwowej. Gratulacje!

   Sekcję badmintona w naszej szkole prowadzi p. Marcin Paszyn

 • 10 grudnia - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

  W piątek 11 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się apel z okazji " Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka" oraz przedstawienie upamiętniające ofiary 34. Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Podczas uroczystości mogliśmy przypomnieć sobie dlaczego prawa człowieka są tak ważne, jakie są mechanizmy służące ich ochronie, dlaczego są łamane w wielu państwach na świecie. Podczas wystąpienia klasa 2a w krótki sposób ale wymowny zasygnalizowała jak wyglądało wprowadzenie stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku oraz jakie były skutki  tej decyzji. 

  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w naszej szkole został zakończony quizem i sprawdzeniem wiedzy z zakresu tematyki zasugerowanej w akademii. Organizatorem przedsięwzięcia była klasa 2a we współpracy z klasą 2d.

  W uroczystości brały udział poszczególne klasy  drugie i pierwsze oraz reprezentacja dwuosobowa z klas trzecich.

  Akademia powstała z inicjatywy p. Eweliny Majewskiej – Kędzi oraz p. Remigiusza Przybyła.

 • WP_20160413_11_01_43_Pro.jpg

  Lekcja czytania poezji

  13 kwietnia 2016 r. uczniowie klas humanistycznych (kl. I d i III d), w ramach współpracy z UAM, uczestniczyli w warsztatach interpretatorskich prowadzonych przez prof. dra hab. Piotra Łuszczykiewicza. 

   

 • IMGP8246.JPG

  Drzwi Otwarte w Asnyku - fotorelacja

  Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom za przybycie do naszej szkoły. Było nam bardzo miło Was gościć i mamy nadzieję, że się wkrótce zobaczymy ponownie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

   

 • jury.png

  Talent Show

  W piątek 11 grudnia w naszej szkole odbył się Talent Show. Mogliśmy tego dnia podziwiać talenty osiemnastu asnykowców. W jury konkursu zasiedli: pani Elżbieta Tomczyk, pani Angieszka Iwanow-Maruda oraz dwoje uczniów- Karolina Hoderna i Piotrek Ignatowicz. Po wszystkich niesamowitych występach  ogłoszone zostały następujące wyniki:

  1 miejsce: 

  The Legacy: Marcin Graczyk, Kajetan Rabiega, Olaf Adamczyk i Bartek Kowalczyk

  Paulina Kubiak i Sebastian Paś

  Miłosz Sipka i Wiktor Niedbalski

  Rafał Sobczak

  2 miejsce:

  Ada Wiśniewska

  Sara Zając

  Weronika Ptak i Witosz Bryła

  3 miejsce: 

  trio: Marcin Maj, Adrian Nurek i Piotrek Szumny

  Marcelina Przybyłowska

  Wiktor Rojecki

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dzięki Wam wszyscy się przekonaliśmy, że ASNYK MA TALENT!

 • logo_ok.jpg

  Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

  Stowarzyszenie Fajna Szkoła zaprasza rodziców na specjalne warsztaty umiejętności wychowawczych i komunikacyjnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Spotkania będą odbywały się w godzinach popołudniowych.  Rodzice otrzymają imienne certyfikaty ukończenia warsztatów oraz materiały.

   

 • book klub.jpg

  Book Club

   

  Marcowe spotkanie miłośników literatury anglosaskiej, oscylowało wokół opowiadań wybitnej brytyjskiej pisarki Virginii Woolf. Uczestnicy przeczytali następujące opowiadania: The Haunted House, The Jeweller and the Duchess, Monday or Tuesday, An unwritten novel oraz Together and Apart. Obejrzeliśmy również fragmenty filmu dokumentalnego przedstawiającego biografię Virginii Woolf oraz fragment filmu The Hours, w którym jednym z wątków było życie i twórczość pisarki.

   

   

 • tytka.png

  Tytka Charytatywna

  Ostatnie dwa tygodnie to wytężony okres działalności wolontariuszy prowadzących róźnego rodzau akcje charytatywne, m.in. zbiórkę zabawek, karmy dla zwierząt , wsparcia dla rodzin.

  W piątek 11.12.2015 zakończyła się akcja Tytka Charytatywna, zainicjowana w naszej szkole przez Darię Symenko z 1a i Adama Wdowczyka z 2a, prowadzona przez kaliski Caritas, podczas której zbieraliśmy produkty dla potrzebujących rodzin. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę i pozostałe akcje.

   

 • Absolwenci

  4 grudnia pełen wrażeń

  Ostatni piątek to nie tylko wykład prof. Jarmołowskiego, ale również dzień podpisania porozumienia o współpracy naszego liceum z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu.

  https://wpa.amu.edu.pl/dla-studenta/content-wp-a-student/porozumienia-o-wspolpracy

  A zakończył się ten piątek już 28 meczem Asnykowcy-Jagiellonowie. Pierwsza faza rywalizacji, w której udział wzięli absolwenci szkół, zakończyła się zwycięstwem Asnykowców. W drugim meczu grali obecni uczniowie i wygrał go po zaciętej walce Kopernik. Tak więc każda ze szkół zdobyła trofeum. Podczas przerw między kwartami zaprezentowali się uczniowie klasy 1c z Asnyka wykonując pokaz musztry paradnej oraz grupa dziewcząt z Kopernika w układzie tanecznym. Znakomicie bawili się kibice obu drużyn, ale  w tej rywalizacji zdecydowanie wygrał Asnyk:)

  Zdjęcia znajdziecie w zakładce Galeria

 • Konkurs.jpg

  Pokaż nam język - konkurs

  Pięćdziesiąt minut - dokładnie tyle czasu miały: Aleksandra Kwiatkowska i Wiktoria Spychała na udzielenie odpowiedzi na dwa pytania w ogólnopolskim półfinale konkursu „Pokaż nam język”.

   

 • debata (5).JPG

  STOP cyberprzemocy!

  W dniu 21 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się debata dotycząca cyberprzemocy i nadmiernego korzystania z Internetu zorganizowana przez p. Emilię Wojtulewicz i p. Agnieszkę Potoczny. Poruszano problem narastającej wrogości i przemocy w sieci oraz konsekwencje zbyt długiego w niej przebywania.

   

 • DSCF3596.JPG

  Targi Edukacyjne 2016

  Już dziewiąty raz nasza szkoła prezentowała się na Targach Edukacyjnych w Hali Kalisz Arena. Program artystyczny został przygotowany przez klasy: I a i I f pod kierunkiem wychowawców. Występ uświetniła Julita Balcerzak z klasy 3 f. Przy stoisku dyżurowali nauczyciele wraz z wyznaczonymi uczniami, którzy polecali naszą szkołę gimnazjalistom.

 • salatka[1].png

  Zdrowa lekcja :)

  W czwartek 3 grudnia odbyła się lekcja otwarta zorganizowana przez 2a oraz p. Magdalenę Wiśniewską, a poprowadzona głównie przez pp. Agnieszkę Pietrzykowską i Weronikę Zalewską. Gościem na lekcji była również p. Ewelina Majewska – Kędzia. Lekcja odbyła się w języku angielskim i dotyczyła ‘Healthy Food” tj. zdrowego stylu żywienia. Przygotowaliśmy w domu zdrowe drugie śniadanie i przynieśliśmy je do szkoły na lekcję języka angielskiego, podczas której  dyskutowaliśmy (oczywiście po angielsku), dlaczego warto zdrowo się odżywiać, jakie produkty powinniśmy konsumować i czy przygotowane przez nas śniadania można uznać za zdrowe. Trochę czuliśmy się skrępowani, gdy klasowy reporter zaglądał nam do śniadań, ale wszyscy dobrze się bawiliśmy. Podczas lekcji połączyliśmy ‘przyjemne z pożytecznym’ i w zdrowy sposób napełniliśmy nasze żołądki:)

 • kk.png

  Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

  We wtorek 2.12.2015 r odbył się  po raz ósmy Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS dla gimnazjalistów.
  W konkursie udział wzięło 33 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, rozwijanie  postawy tolerancji, akceptacji i pomocy ludziom chorym na AIDS  i  osobom  zakażonym wirusem  HIV.

  I miejsce  -   Bartosz Woszczyk z gimnazjum w Stawiszynie

  II miejsce – Marta Pilarska z gimnazjum w Korzeniewie

  III miejsce- Karolina Kraus z gimnazjum w Liskowie

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  Organizatorem konkursu była nauczycielka biologii p. Krystyna Kucińska

 • easter-eggs-.jpg

  Wielkanocne życzenia :)

   

   

   

  Uczniom i ich rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy,by Wielkanocny Czas dał chwilę refleksji i wiele pozytywnych emocji.
  Aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

  Z całego serca życzy Dyrekcja Szkoły

 • 20160323_090517.jpg

  Bądź zdrów!

  Kolejna lekcja poświęcona zdrowemu odżywianiu w naszej szkole za nami. Tym razem wspólne zdrowe śniadanie zostało przygotowane przez uczennice klasy 2E i 2 F.

   

   

 • odd_1.png

  Zdrowy ? oddech

  Dzięki uprzejmości pani mgr Elżbiety Wojtyły, kierownika działu Profilaktyki i Promocji Zdrowia kaliskiego Sanepidu, która odwiedziła szkołę w związku z konkursem wiedzy o AIDS, mieliśmy okazję sprawdzić stan wydychanego przez nas powietrza. Krótkie badanie smokolajzerem przeprowadzone przez p. Agnieszkę Stępniak, pracownika Sanepidu, polegało na sprawdzeniu ilości tlenku węgla w wydychanym przez nas powietrzu. Uczniowie, nauczyciele i  pracownicy szkoły mogli sprawdzić  czujność urządzenia.  Tego, czy ktoś „wydmuchał” trochę tlenku węgla nie wiemy - wyniki badania dostępne były dla samych zainteresowanych. Na pewno jednak było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich palących, niepalących uczniów i pracowników szkoły:)

 • Bal Karnawałowy Asnyka :)

  Informacje znajdują się w zakładce Dla rodziców --> Informacje :)  oraz dzienniku librus

 • DSCF3526.JPG

  Gramy dla Dawida

  14 marca 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany koncert charytatywny dla chorego na HCV Dawida Jeżyka, syna pana Tomasza Jeżyka - nauczyciela wychowania fizycznego.

   

   

 • header.jpg

  Wywiadówki, marzec 2016

  Szanowni Państwo, zapraszamy na wywiadówki oraz spotkania z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Kaliszu, które odbędą się w poświąteczną środę 30 marca 2016 r. zgodnie z załączonym harmonogramem.

 • IMG_0360.JPG

  Warsztaty językowe LONDYN 2016

  W dniach 11-16 marca br. odbyły się w Londynie warsztaty zorganizowane dla młodzieży z naszej szkoły. Językowa wycieczka była uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Młodzież mieszkała u angielskich rodzin, starannie wybranych przez partnera biura Atas z Wielkiej Brytanii.

   

 • 12077437_1018622844874836_1524330385_n.jpg

  Muzycznie w Asnyku

  VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej już za nami. W tegorocznej edycji młodzi artyści ze szkół gimnazjalnych zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim oraz włoskim.

   

 • grupowe.png

  Konferencja naukowa

  19 listopada 2015 roku uczniowie klasy 2e wraz z opiekunami pp. Joanną Przywarą i Jarosławem Woźniakiem wzięli udział w konferencji naukowej „Lokalna społeczność żydowska – stosunki sąsiedzkie’’, która odbyła się w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie wysłuchali wykładów:

  • Michała Trębacza - „Rola przedstawicieli żydowskiej mniejszości narodowej w życiu społeczno-politycznym II RP na przykładzie biografii Aleksandra Margolisa’’

  • Zofii Abramowicz – „Imiona starotestamentowe w kulturze żydów i chrześcijan podlaskich’’

  • Krzysztofa Tomasza Witczaka – „Stereotypowe wyrażenia tomaszowskie związane z fabrykancką rodziną Landsbergów”.

  Dzięki spotkaniu z wybitnymi badaczami kultury żydowskiej uczniowie naszej szkoły znacznie wzbogacili swoją wiedzę odnośnie kultury i biografii przedstawicieli tej mniejszości religijnej w Polsce.

 • DSCF3502.JPG

  "Równe" zajęcia

  3 marca 2016 roku w I LO im. Adama Asnyka odbyły się niecodzienne zajęcia dotyczące prawa antydyskryminacyjnego. Spotkanie z Panią doktor Julią Wojnowską-Radzińską z Wydziału Prawa zorganizowano w ramach współpracy i patronatu UAM w Poznaniu.

   

 • write-on.png

  Konkurs WRITE-ON

  19 listopada 2015 odbył się szkolny etap konkursu WRITE-ON polegający na napisaniu najciekawszego opowiadania w języku angielskim.  W konkursie wzięli udział: Natalia Glazer 1d, Kacper Parczyński 2c, Ola Mielczarek 2c, Weronika Żurowska 3e oraz Marysia Czuba 3e. 2 najlepsze prace wybrane przez p. Magdalenę Wiśniewską oraz Weronikę Zalewską zostaną przesłane do eksperta Cambridge do weryfikacji. Czekamy więc na wyniki i życzymy powodzenia naszym uczniom :)

   

 • Dawniej i dziś

  Coraz bliżej wystawy w Hamm

  Dobiegają końca przygotowania wystawy w Hamm, która jest ukoronowaniem półrocznego projektu edukacyjnego uczniów I LO i gimnazjum Hammonense z Hamm. Efektem poszukiwań śladów życia ludności żydowskiej w Kaliszu w pierwszej połowie XX wieku jest 13 plakatów przedstawiających bohaterów tamtych lat – portrety Żydów mieszkających w Kaliszu, zdjęcia budynków, przemysłowców żydowskich, historyczne dokumenty z okresu wojennego, obrazy kaliskiego getta oraz wystawy związane z tematyką żydowską w Kaliszu.

 • para.png

  Święto Niepodległości

  Uczniowie naszego liceum uczcili Święto Niepodległości uroczystą akademią, którą przygotowała klasa 2d z wychowawcą, panem Remigiuszem Przybyłem.  Zebrani mogli poczuć klimat roku 1918, bo aula została ozdobiona wycinkami z ówczesnych gazet oraz afiszami obwieszczającymi przybycie Marszałaka Józefa Piłsudskiego do Polski.  Zresztą w trakcie przedstawienia na antresoli pojawił się Marszałek z małżonką, a zebrani śpiewali patriotyczne pieśni. Wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie, czym było odzyskanie niepodległości dla Polaków w 1918 roku oraz skonfrontować to z naszymi odczuciami na temat patriotyzmu i wolności.

   

 • potoczny 3.jpg

  Bezpieczeństwo w Internecie

  W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu w  dniach 24.02.2016 r. oraz  02.03.2016 r. odbyły się w auli szkolnej dla uczniów klas pierwszych oraz 3b prelekcje na temat: "Cyberprzemocy i nadmiernego korzystania z Internetu", poprowadzone przez szkolnego pedagoga panią Agnieszkę Potoczny.

 • jablka1.png

  Konsultacje dla Rodziców

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy na indywidualne spotkania z wychowawcami i nauczycielami w najbliższą środę tj. 24.02.2016 r. w godzinach od 17:00 do 18:00.
  Na 17:30 zaplanowaliśmy dla Państwa spotkanie z Panią psycholog Ireną Nowacką, która poruszy temat cyberprzemocy oraz uzależnienia od internetu wśród młodzieży. Temat na pewno wart przeanalizowania.

  Dziś 23.02.2016 otrzymaliśmy dostawę jabłek i niestety już wszystkie zostały rozdane. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Za dwa, trzy tygodnie spodziewamy się kolejnej dostawy, o której poinformujemy :)

  Dyrekcja i nauczyciele

 • kabaret 1.png

  Kabaret Malina

  W piątek 20.02.2016 r. w Asnyku na zaproszenie p. Kamili Majewskiej
  w ramach zajęć podstaw przedsiębiorczości, gościł Kabaret Malina. 
  O zamiłowaniu do tworzenia skeczy kabaretowych, które zrodziło się jeszcze w szkole średniej, obecnej pracy Kabaretu, o trudnym rynku, jakim jest szczelnie zamknięty krąg kabaretów polskiej sceny opowiadali Dawid Maliński, Karol Dominiak i Kamil Brylak. Podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem: jak rozpocząć pisanie tekstów, monologów, parodii utworów muzycznych, jak utworzyć grupę kabaretową, a także promować i rozwijać działalność kabaretową. Goście opowiedzieli też o trudnościach, z jakimi spotykają się młode kabarety i pomysłach  na sukces.  Uczniowie zadawali wiele pytań m. in.: o ulubiony kabaret gości, jak radzić sobie z tremą, ekstremalnymi sytuacjami w trakcie występów, dochodowością takiej działalności. Skąd pomysły oraz jak wygląda praca nad skeczem czy parodią. Gospodyni spotkania podsumowała je: „Jeśli coś lubisz robić, a to podoba się innym, to rób to !”  Kluczem do osiągnęcia celu jest ciężka praca, determinacja, pasja, nie poddawanie się krytyce. Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem.

 • koniec[1].png

  Gałązka Heliotropu

  22 października 2015 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka odbyła się dziesiąta edycja konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów Gałązka heliotropu. Ma on na celu popularyzację twórczości poetów i pisarzy związanych z Kaliszem i Ziemią Kaliską, rozwijanie talentów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, doskonalenie umiejętności interpretacji. Oceny wystąpień dokonało jury w składzie: pani Marzanna Forysiak- dziennikarka Radia Centrum, wykładowca Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, pani Anna Raczko- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, pan Włodzimierz Garsztka- twórca Teatru na Widoku, nauczyciel IV LO. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Karolina Tubacka z gimnazjum w Zbiersku, Adam Balcerzyk- uczeń Gimnazjum nr 3 w Kaliszu, Aleksandra Trzebińska z Koźminka. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Kliszewska z gimnazjum w Jankowie Pierwszym, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Geppert Zamiast. Druga była Wiktoria Kramarska uczennica Gimnazjum nr 7 w Kaliszu. Zaprezentowała ona wiersz Adama Asnyka Wspomnienie. Zwyciężczynią została Adrianna Pietura z Koźminka, która urzekła wszystkich wykonaniem piosenki Miasteczko cud autorstwa Agnieszki Osieckiej. Finalistom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

 • proj1.png

  Międzynarodowy Tydzień Braterstwa z Narodem Żydowskim w Hamm

  Klasa 2d pod opieką pana Remigiusza Przybyła pilnie pracuje nad projektem: Śladami Żydów w Kaliszu w pierwszej połowie XX wieku. Uczniowie podzielili projekt na obszary, które dokładniej badają. Zajmują się bohaterami z tamtych dni, budynkami – zarówno tymi, które zostały zniszczone, jak i tymi, które przetrwały i zmieniły przeznaczenie, zachowaną dokumentacją dotyczącą sytuacji Żydów w okresie wojny oraz zachowaniem okupanta. Zajęcia dodatkowe odbywają się również w terenie, np. na byłym Adolf Hitler Platz, a zebrane informacje prezentowane są na forum w celu wybrania najważniejszych. Tłumaczeniem na język niemiecki zebranych informacji zajmuje się pani Agnieszka Iwanow-Maruda, a bardzo trudnej pracy składu
  i opracowania graficznego podjął się pan Remigiusz Przybył. Mamy nadzieję zaprezentować wkrótce na stronie fragment naszej wystawy.

 • Book WZ1.jpg

  Book Club

  4 lutego odbyło się kolejne spotkanie miłośników literatury anglojęzycznej. Tym razem uczestniczki omawiały opowiadanie pt. The bear came over the mountain, wybitnej kanadyjskiej pisarki i laureatki nagrody Nobla, Alice Munro.

  BOOK CLUB spotyka się w każdą ostatnią środę miesiąca. Następne spotkanie 30 marca. Będziemy omawiać wybrane opowiadania Virginii Woolf.

  Zapraszam :)

  Weronika Zalewska

 • filmikETm.png

  Coś nowego ...

  Uczniowie klasy 2B z p. Elżbietą Tomczyk nagrywali dzisiaj (21.10.15) krótki filmik dla uczniów z Hiszpanii, z którymi w najbliższym czasie rozpoczną współpracę za pomocą komunikatora internetowego Skype. Przy okazji nagrywania grupa świetnie się bawiła. Teraz z niecierpliwością czekamy na video od hiszpańskich uczniów :)

 • DSCF3165.png

  Oddając KREW pomagamy innym

  3 lutego 2016 roku w Asnyku pan Janusz Sibiński, honorowy krwiodawca, przeprowadził dla trzecioklasistów prelekcję dotyczącą zasad bezpiecznego oddawania krwi. W trakcie spotkania wyjaśnił bardzo dokładnie przebieg oddawania krwi i rozwiał wszelkie wątpliwości młodych dawców. Sama procedura nie boli. Szkolni dawcy krwi będą zwolnieni 12 lutego, w dzień akcji, od zajęć lekcyjnych. Po oddaniu krwi pozostaje satysfakcja, że zrobiliśmy bezinteresownie coś dobrego dla drugiego człowieka.  

                                                               Agnieszka Bełzowska-Maślak

 • Międzynarodowy Tydzień Braterstwa z Narodem Żydowskim w Hamm

  Już za miesiąc uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Remigiusza Przybyła i pani Agnieszki Iwanow-Marudy reprezentować będą naszą szkołę w Hamm. Nad projektem „Życie narodu Żydowskiego w Kaliszu w pierwszej połowie XX wieku” pracowali przede wszystkim uczniowie klasy 2d, a impresje artystyczne i szkice budynków z tych czasów tworzą Wiktoria Galant z 2a  i Piotr Kucharski z 3d. Przed nami teraz proces przygotowania kreatywnej wystawy z materiałów zebranych w ostatnich tygodniach. W ulotce informacje o tym przedsięwzięciu przesłane nam przez organizatorów z Hamm.

 • Noc Asnyka.png

  Noc Asnyka

  W nocy z piątku na sobotę (16-17 października 2015) w naszej szkole dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego odbyła się II Noc Asnyka. Od 18:00 powrócili  licznie uczniowie, rodzice i nauczyciele, ale w mało naukowych celach :). Najważniesze było po prostu bycie ze sobą. W auli odbył się konkurs karaoke, w sali nr 10 oglądano strrrrraszne horrory, w 1 koledzy z 2a prezentowali swoje talenty muzyczne, grając na gitarach elektrycznych i śpiewając piosenki z nurtu heavy metal.  W sali 2 ulokowali się wielbiciele gier karcianych. Znaleźli się również amatorzy siatkówki, którzy pod opieką profesora Łukasza Zająca rozegrali mecze. Niezmordowani wielbiciele Fify ulokowali się na górnym korytarzu przy sekretariacie uczniowskim, by tam zdobywać kolejne gole. Najwięcej emocji budziły jednak gra w tenisa stołowego, w której prym wiódł pan profesor Tomasz Bartoszek, no i dyskoteka, która odbywała się na dolnym korytarzu, nieopodal gabinetu Pani Dyrektor. Zabawa była przednia, a rytmiczna muzyka skusiła do tańca również rodziców i nauczycieli.  Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy zaczęli wracać do domów nad ranem. Wszyscy będziemy ciepło wspominać Noc Asnyka, która pomogła nam się zintegrować i miło spędzić czas.

  Zapraszamy na fb:)

 • AKCJA POBORU KRWI W ASNYKU

  12 lutego 2016 roku odbędzie się na terenie szkoły „Walentynkowa akcja poboru krwi”. Akcja  zostanie przeprowadzona w godzinach od 8.00 do 11.00 w ambulansie, który zaparkuje przy sali gimnastycznej. 3 lutego 2016 roku pan Janusz Sibiński z Wydziału Spraw Społecznych omówi zasady
  i przebieg oddawania krwi. Krew będą mogły oddać tylko osoby pełnoletnie. 

                                                                                      Agnieszka Bełzowska-Maślak

 • Projekt_JM.png

  Spotkanie z Richardem Rortym

  Uczniowie klas humanistycznych 2d i 3d, 16 października 2015 r., wzięli udział w spotkaniu z p. Tomaszem Umerle, pracownikiem naukowym Zakładu Literatury XX w. w IFPiK UAM w Poznaniu, który przedstawił młodzieży 5 najważniejszych tez wypływających z tekstów amerykańskiego filozofa R. Rorty'ego, wokół których koncentrowali się uczniowie pięciu wielkopolskich liceów, wykonując zadania badawcze i popularyzatorskie. Pan Tomasz Umerle, po krótkim wykładzie, zaprezentował uczniom film promujący projekt, stworzony przez Martynę Grabowską, Oliwię Klimek, Karolinę Mikołajczak, Zuzię Żywiołowską, Milenę Maćkowiak oraz Martę Sołtysiak.

              Zapraszamy do obejrzenia filmu na www.youtube.com/watch?v=soywWGjAckw, a także do przeczytania artykułów popularnonaukowych autorstwa naszych uczennic, które w najbliższym czasie opublikowane zostaną w e-czasopiśmie dostępnym na www.mackaliteracka.pl.

  Projekt naukowy jest realizowany od lutego do października 2015 r., jego uroczyste zakończenie odbędzie się 21 października 2015 r. w Salonie Mickiewicza Collegium Maius w Poznaniu. Uczniowie zaprezentują zgromadzonym gościom efekty swojej paromiesięcznej pracy. Opiekunem merytorycznym młodzieży naszego liceum jest dr Joanna Montelatic.

 • Zaproszenie

  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na spotkanie z KRYSTYNĄ SIENKIEWICZ oraz Grzegorzem Ćwiertniewiczem, autorem jej biografii. Spotkanie poprowadzi Hanna Mirska-Grudzińska
  9 lutego 2016 (wtorek)  godz. 17.00  Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

 • Bal Asnyka za nami ...

  23 stycznia 2016 r w restauracji Nastrojowa odbył się pierwszy Bal Asnyka, zorganizowany przez Radę Rodziców. Serdcznie dziękujemy licznym sponsorom oraz rodzicom, dzięki którym bal mógł się odbyć, a loteria fantowa dostarczyła tyle emocji ze względu na atrakcyjne nagrody. Znakomicie przygotowany zespół Pretekst sprawił, że wszyscy świetnie się bawili, tańce trwały do samego rana i gdyby starczyło tylko sił, trwałyby dłużej. Zgodnie wszyscy uczestnicy balu umówili się za rok - wstępnie nawet ustalono termin 28.01.2017 r.  Mamy teraz czas na szlifowanie formy, by ponownie spędzić całą noc na parkiecie przy znakomitej muzyce :)

 • 1[2].png

  Asnyk na podium XII Powiatowy Konkurs im. Stefana Gillera rozstrzygnięty

   

  We wtorek 12. stycznia w Opatówku odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera. Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prezentowali twórczość Agatona Gillera, gdyż w tym roku uczczono 185. rocznicę jego urodzin. W konkursie udział wzięły dwie uczennice z naszego liceum. Gratulujemy Wiktorii Galant (kl. II a), która zaprezentowała wiersz Ciszy! Spokoju!, zachwyciła jury i zdobyła zaszczytne II miejsce. Podziękowania i gratulacje za udział należą się również Aleksandrze Kozanowskiej (kl.IIa), która przedstawiła wiersz Dzień i noc.

   Naszym uczennicom oraz wszystkim innym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Paulina Liwicka-Tomczyk

 • ang1.jpg

  Efektywna komunikacja

  Uczniowie I LO u studentów filologii angielskiej na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu.

   

 • konkurs niem.jpg

  Konkurs pięknego czytania :)

  Szkolny etap konkursu pięknego czytania „Lesen gehen”

  W ubiegłą środę odbył się w szkolnej bibliotece etap szkolny konkursu czytania poezji w języku niemieckim. Uczestnicy, głównie uczniowie grup DSD, stanęli na wysokości zadania przygotowując się do pozornie tylko łatwego zadania przeczytania wiersza po niemiecku. Komisja jednak bardzo surowo oceniała czytających pod względem wymowy niemieckiej, intonacji, płynności przekazu i interpretacji wiersza. I właśnie ostatnie kryterium okazało się zgubne dla większości uczestników. Panie Anna Jaroszkiewicz i Agnieszka Iwanow-Maruda postanowiły więc, że troje uczestników zmierzy się w dogrywce. Wybrano jeden wiersz dla całej trójki, która zaprezentowała się w poniedziałek. Ich zadaniem było porwać komisję, wzmocnioną o panią Agnieszkę Bełzowską-Maślak. Tym razem zdecydowanie im się to udało. Ostatecznie naszą szkołę w Poznaniu reprezentować będą Wiktoria Spychała i Daria Symenko, uczennice klasy 1a, DSD. Życzymy im powodzenia w etapie wojewódzkim!!!

 • wyc_integr.png

  Wycieczka integracyjna

  6 października 2015 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych do Gołuchowa. Program wycieczki był bardzo napięty. Podczas zwiedzania zamku Książąt Czartoryskich nasz przewodnik, pan Tomasz Kubczak, przybliżył nam w sposób niezwykle interesujący historię znakomitych rodów Działyńskich, Leszczyńskich i Cartoryskich. Celem wyjazdu było również propagowanie zdrowego stylu życia. Spacer po parku wśród malowniczego krajobrazu, opadających liści i śpiewu ptaków wpłynął kojąco na wszystkich ucestników wycieczki. Nie zabrakło również wizyty w zagrodzie zwierząt. Czas spędzony w stanicy harcerskiej, wspólne grillowanie, nauka Zumby, pokaz sztuk walki oraz przejazd bryczką po lesie sprawił, że pozytywna energia towarzyszyła nam przez cały dzień. Wspólne zabawy pozwoliły pierwszoklasistom lepiej się poznać i nawiązać więzi nie tylko klasowe, ale również międzyklasowe. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków wpłynął pozytywnie na  nas wszystkich, aż żal było wracać do  obowiązków szkolnych…

 • zb1.png

  XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Uczniowie Asnyka pomaganie innym mają we krwi. Kolejną akcją był udział 10 stycznia 2016 r. w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze w całej Polsce zbierali pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Uczniowie nasze szkoły włączyli się do tej wspaniałej akcji, kwestując na ulicach Kalisza. Koordynatorem akcji był p. Remigiusz Przybył. W godzinach popołudniowych wolontariusze z Asnyka przynosili swoje pełne puszki do szkoły, gdzie wspólnie liczyliśmy zebrane pieniądze. Udało nam się zebrać 2900 zł, a jedna z osób ofiarowała nam srebrną biżuterię. Dziękujemy p. Agnieszce Bełzowskiej–Maślak za pomoc w liczeniu pieniędzy oddanych na Orkiestrę. Atmosfera podczas akcji była radosna, wszyscy się dobrze bawiliśmyJJ. Czekamy na kolejny – XXV finał Orkiestry… to już za rok..

 • 3c

  Studniówka 2016 za nami :)

  Noc z piątku na sobotę (8/9 stycznia) przeszła już do historii ... niestety. Na studniówce bawili się doskonale do białego rana trzecioklasiści i ich goście, a teraz ... trudno wrócić do codzienności :).

  Fotograficzną dokumentację znajdziecie na fb:)

 • lalka.jpg

  Narodowe czytanie Lalki

  5 września 2015 uczennice klasy 2d: Klaudia Stanoch, Marta Karolak oraz Magda Balcerczyk pod opieką p. Weroniki Zalewskiej, wzięły udział w Narodowym Czytaniu "Lalki" Bolesława Prusa, które odbyło się w Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza. Była to już czwarta edycja Narodowego Czytania, która została zapoczątkowana przez prezydenta RP. Wszystkich miłośników powieści przy wejściu witała para: Izabela Łęcka oraz Stanisław Wokulski, ubrani w przepiękne stroje odpowiadające epoce. Każdy kto przyszedł ze swoim egzemplarzem "Lalki" otrzymał pamiątkową pieczątkę.

 • Wywiadówki

  Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkania z wychowawcami w najbliższą środę 13 stycznia 2016 r., zgodnie z poniższym harmonogramem:

  Klasy pierwsze - 17:00

  1a - p. A. Iwanow-Maruda - s. 13

  1b - p. A. Szymańska-Pawelec - s. 9

  1c - p. E. Maćczak-Witczak - s. 11 (p. E. Wojtulewicz)

  1d - p. J. Balcerzyk - s. 10

  1e - p. B. Walińska-Łuczak - g. chemiczny

  1f - p. A. Bełzowska-Maślak - g. fizyczny

   

  Klasy drugie - 17:00

  2a - p. E. Majewska-Kędzia - s. 3

  2b - p. E. Tomczyk - s. 011

  2c - p. Ż. Balcerzak

  2d - p. R. Przybył - s.1

  2e - p. J. Wożniak - g. historyczny

  2f - p. M. Mencel - g. geograficzny

   

  Klasy trzecie - 17:45

  3a - p. A. Pietrzykowska - s. 01

  3b - p. E. Dyśko - s. 2

  3c - p. Ł. Zając - s. 04

  3d - p. J. Montelatic - s. 9

  3e - p. K. Kucińska - g. biologiczny

  3f - p. W. Zalewska - g. fizyczny

   Dyrekcja i nauczyciele

 • bateria.png

  „ Czy baterie są jak bakterie

  Ogólnopolski konkurs „ Czy baterie są jak bakterie” rozstrzygnięty!

  Uczennice klasy biologiczno- chemicznej: Klaudia Suchecka, Paulina Kozłowska i Marta Lorenc zajęły 3 miejsce w Ogólnopolskim konkursie „ Czy baterie są jak bakterie”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego postępowania z zużytymi bateriami. Uczennice pod kierunkiem nauczycielki  biologii p. Krystyny Kucińskiej przygotowały  film edukacyjny i akcję promocyjną na terenie szkoły.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Karta Dobrego Ucznia

  Regulamin korzystania z karnetów w ramach programu Karta Dobrego Ucznia

 • DSC_1527.png

  Z niemieckim w Nowy Rok!

  Uczennice klasy 3a, grupy niemieckiej DSD I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu, wkroczyły w nowy rok z przytupem. Przystąpiły bowiem do ustnej części egzaminu znajomości języka niemieckiego DSD – Deutsches Sprachdiplom – i zdały wszystkie!!!

 • p. W. Komo - koordynator z Hamm

  Międzynarodowy projekt historyczny

  Podczas pobytu uczniów naszej szkoły w Hamm nauczycielki, panie Elżbieta Tomczyk i Agnieszka Iwanow-Maruda, zostały zaproszone na rozmowy dotyczące projektu historycznego. Z okazji Tygodnia Braterstwa z Narodem Żydowskim nasi uczniowie wraz uczniami Gimnazjum z Hammonense współpracowaliby nad projektem „Śladami Żydów w Kaliszu i Hamm w pierwszej połowie XX wieku”. W projekt ze strony polskiej zaangażuje się klasa 2d pod opieką pana Remigiusza Przybyła. Ze strony niemieckiej koordynatorem będzie pan Wolfgang Komo, były nauczyciel Hammonense, ze strony polskiej - pani Agnieszka Iwanow-Maruda, nauczyciel języka niemieckiego. Liczymy na ciekawe efekty badań i poszukiwań.

 • Nieodpłatne warsztaty artystyczne

  W imieniu prof. UAM dr hab. Moniki Kostrzewy-prodziekan ds. działalności naukowej i artystycznej WPA
  w Kaliszu przekazuję poniższe zaproszenie :)

  Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w każdą sobotę miesiąca organizowane są nieodpłatne warsztaty artystyczne dla młodzieży ponadgimnazjalnej i gimnazjalnej, która chce rozwijać pod okiem specjalistów swoje twórcze predyspozycje. Warsztaty prowadzone są przez profesorów i wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy na co dzień prowadzą zajęcia ze studentami w unikatowych pracowniach artystycznych WPA w Kaliszu. Dzięki cotygodniowym spotkaniom będziecie mieli okazję poznać Wydział Pedagogiczno- Artystyczny, przygotować serię prac w różnych technikach i odkryć własne pokłady kreatywności. Ilość miejsc jest ograniczona, więc zainteresowani proszeni są o rejestrację uczestnictwa pod adresem zybala@amu.edu.pl.

  Zajęcia odbywają się w gmachu WPA UAM, ul. Nowy Świat 28-30 62-800 Kalisz w każdą sobotę miesiąca w okresie: styczeń - maj 2016 od 9:00 do 12:00. Szczegółowy harmonogram zajęć zobaczysz  klikając w tytuł :)

   

 • Lublin 2015 - zdjęcie ze strony KKS Kalisz

  Nasi pływacy

  Okres przedświąteczny nasi pływacy: Bartosz Piszczorowicz, Zuzanna Kit, Natalia Kit i Michał Mikołajczyk spędzili na basenie w Lublinie, gdzie w dniach 17-20 grudnia 2015 brali udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Mlodzieżowców. Gratulujemy naszym pływakom oraz trenerowi Dominikowi Grudzińskiemu wspaniałych wyników i życzymy kolejnych rekordów w 2016 roku :)

   

  Więcej informacji na stronie http://www.kkskalisz.pl/news.php?readmore=3955

 • CAM01871a.jpg

  Wyprawa - poprawa, czyli sprzątanie świata

  Tradycyjnie jak co roku, w trzecim tygodniu września, młodzież Asnyka wraz z nauczycielami: pp. Agnieszką Bełzowską-Maślak, Agnieszką Pietrzykowską, Klaudią Sochą,  Bogusławą Walińską-Łuczak, Andrzejem Urbaniakiem i ks. Marcinem Zychem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Porządkowaliśmy teren w pobliżu szkoły -  Planty i Park Miejski, segregując śmieci do odpowiednich worków. „Wyprawa- poprawa” to hasło tegorocznej akcji, której celem było promowanie nawyków ekologicznych oraz podkreślenie roli każdego z nas w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

 • IMG_6210.jpg

  Urodziny Asnyka

  13 września 2015 r wraz ze Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu obchodziliśmy urodziny Patrona. Na mszy świętej w katedrze św. Mikołaja spotkali się absolwenci z róznych roczników oraz obecni uczniowie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć

 • choinka-nieg-lampki.png

  Święta

  Największym darem dla człowieka jest drugi człowiek

  Dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w liczne grudniowe szkolne akcje charytatywne. Dobro okazane innym  powróci do Was zwielokrotnione. Pamiętajmy o innych i bardzo różnych ich potrzebach nie tylko w okresie świątecznym.

   Wspaniałych, pełnych radości i miłości świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2016 roku optymizmu, wiary w siebie i innych oraz wielu sukcesów i spełnienia planów i marzeń życzy Dyrekcja

 • I Ty.png

  I Ty możesz....