W piątek 16 grudnia rozegrany został XXXIV Mecz Koszykówki o Puchar im. Kazimierza Paszyna. Głównym organizatorem meczu była Kaliska Fundacja im. Kazimierza Paszyna, współorganizatorami: Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, a także Dyrekcje szkół – I i IV Liceum Ogólnokształcącego. Na hali gościliśmy m.in.: Wiceprezydenta Kalisza – Grzegorza Kulawinka, Dyrektor I LO – Urszulę Janczar, Wicedyrektora I LO – Michała Marciniaka, Przewodniczącego Rady Fundacji – Jarosława Paszyna oraz Prezesa Fundacji, piszącego te słowa – Marcina Paszyna wraz z żoną Joanną. Honorowy patronat nad meczem objął Prezydent Miasta Kalisza – Krystian Kinastowski.

W tym roku tradycyjnie pierwsi zagrali absolwenci w wymiarze czasowym 4×10 minut. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 10:10. Po rozpoczęciu drugiej kwarty na kilku punktową przewagę odskoczył Kopernik w 6 minucie gry prowadzili 14:10, aby ostatecznie zakończyć pierwszą połowę meczu 24:19. Trzecia kwarta to dalsza skuteczna gra absolwentów Kopernika i powiększanie swojej przewagi, tą kwartę zakończyli wynikiem 38:26 na swoją korzyść. Ostatnia kwarta to pogoń absolwentów Asnyka którzy na dwie minuty przed końcem zniwelowali przewagę Kopernika do trzech punktów 49:46. Jednak absolwenci Kopernika nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i po 19 latach zdobyli Puchar im. Kazimierza Paszyna.

Najlepszym strzelcem spotkania został Tomasz Nowak z Asnyka. Drużynę „Asnykowców” prowadził prof. Wiesław Łukasiewicz, a „Kopernikan” Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Obecnie Asnykowcy mają na koncie 23 zwycięstw, a Jagiellonowie/Kopernikanie 9 w jednym meczu padł remis.

Puchar im. Kazimierza Paszyna, puchar dla najlepszego strzelca oraz medale ufundowane przez Miasto Kalisz wręczyli: Przewodniczący Rady Fundacji – syn Kazimierza Paszyna, Jarosław wraz z wnukiem Marcinem – obecnym Prezesem Fundacji, jego żoną Joanną oraz Dyrektor I LO – Urszulą Janczar.

Asnyk – Kopernik 53:57 (10:10, 9:14, 7:14, 27:19)

Asnyk – Maciej Idczak, Grzegorz Gmyrek, Marcin Kornacki, Dawid Pietrzak, Michał Kornacki, Bartek Nowak, Tomasz Nowak.

Kopernik – Janusz Zalewski, Jakub Wieczorek, Tomasz Ludwiczak, Dawid Wilkaniec, Bartosz Pudełko, Szymon Sobczak, Bartek Kuczyński.

Po spotkaniu absolwentów, 4×7 minut zagrali uczniowie. Tutaj od początku spotkania dużą przewagę wypracowali uczniowie I LO. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:2. Druga kwarta to nadal skuteczna gra Asnyka, który po pierwszej połowie prowadził już 18:2. Kolejne dwie kwarty to dalsze podwyższanie wyniku przez I LO, które ostatecznie zwyciężyło 33:8.

Najlepszym strzelcem spotkania został Kasjan Jamroziak z I LO. Drużynę I LO powadził prof. Radosław Zakierski a IV LO prof. Piotr Kintzi.

Puchar im. Kazimierza Paszyna, puchar dla najlepszego strzelca oraz medale ufundowane przez Miasto Kalisz wręczyli: Przewodniczący Rady Fundacji – syn Kazimierza Paszyna, Jarosław wraz z wnukiem Marcinem – obecnym Prezesem Fundacji, jego żoną Joanną oraz Wicedyrektorem I LO – Michałem Marciniakiem.

I LO – IV LO 33:8 (12:2, 6:0, 4:2, 11:4)

I LO – Mateusz Horny, Krzysztof Ignaczak, Kasjan Jamroziak, Paweł Jędraszek, Jakub Zimny, Maxim Wieczorek, Daniel Chanyszkiewicz, Filip Bielak, Łukasz Serwiński, Jakub Fiałkowski, Marcel Banaszkiewicz.

IV LO – Kamil Buczyński, Julian Karolak, Szymon Krystek, Mieszko Krzeszewski, Mateusz Mielniczek, Nikodem Pawlak, Daniel Piowowarczyk, Oliwier Szymański.

Głównymi sędziami obu meczy byli: Sandra Nowicka i Mikołaj Wieleba, jako sędziowie stolikowi: obecny uczeń I LO – Kacper Zmyślony oraz nauczyciel wf I LO – prof. Jakub Szczepaniak. Przy mikrofonie zasiadali młodzi adepci spikerki Kajetan Zawartka oraz Jerzy Mazurowski – również obecni uczniowie I LO.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Kalisza.