W dniu 24.10.2022r w naszej szkole odbyła się konferencja zorganizowana z inicjatywy nauczycielki biologii p. Krystyny Kucińskiej.

Tematem przewodnim konferencji były zagrożenia jakie czyhają na młodych ludzi. Uzależnienie od: papierosów, narkotyków, dopalaczy, alkoholu, Internetu i telefonu. W czasie konferencji zostały omówione konsekwencje zdrowotne, społeczne oraz prawne stosowania używek. Konferencja wzbogacona została o emisję filmów profilaktycznych, pokazujących przykłady łamania prawa na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Prelegentami konferencji były: Elżbieta Wojtyła – kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, Agnieszka Olejnik Mucha – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Agata Dybioch – inspektor Straży Miejskiej Kalisza.

Po przeprowadzonej konferencji chętni uczniowie mogli skorzystać z badania smokerlyzerem, a dzięki alkogoglom i narkogoglom udostępnionym przez Straż Miejską Kalisza, mogli przekonać się, jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków.