Wyjątkowy gość - Mariusz Szczuraszek

Aktualności » Archiwum » 2017/2018 » Wyjątkowy gość - Mariusz Szczuraszek

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi gościliśmy w naszym liceum pana Mariusza Szczuraszka – z zawodu architekta, a z zamiłowania podróżnika, który jako 22 Polak zdobył Koronę Ziemi (najwyższe szczyty na wszystkich kontynentach). 

Nasz gość barwnie opowiedział o swojej siedemnastoletniej „przygodzie” z górami, ponieważ tyle czasu zajęło mu dotarcie na 9 szczytów w Europie, Ameryce Płd. i Płn., Afryce, Antarktydzie oraz Australii i Oceanii. Zwieńczeniem projektu była wyprawa do Azji w 2017 r. na Mount Everest w Himalajach – najwyższą górę świata.

Dzięki zdjęciom i filmom zrealizowanym w trakcie wypraw mogliśmy przekonać się, jak ogromnym przedsięwzięciem jest organizowanie wspinaczki na poszczególne szczyty oraz w jakich ekstremalnych warunkach przebywają himalaiści. Panu Mariuszowi Szczuraszkowi dziękujemy za wspaniałą opowieść o pasji do gór, pokonywaniu własnych słabości, a także wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Mamy nadzieję, że to spotkanie rozbudzi w uczniach chęć do poszukiwania i rozwijania własnych zainteresowań i może będzie inspiracją do samodzielnego podróżowania po świecie.