Sprachcamp Wrocław – dzień trzeci

Aktualności » Sprachcamp Wrocław – dzień trzeci

Dobiegł końca nasz pierwszy Sprachcamp DSD I. Od rana uczniowie sprawdzili robioną wczoraj późnym wieczorem pracę domową i zabrali się do rozwiązywania testu modelowego: sprawność czytania i słuchania ze zrozumieniem sprawdzona na bieżąco przez panią Szymańską-Pawelec zadowoliła wszystkich. Wyniki były zdecydowanie lepsze niż podczas egzaminu próbnego, co dowodzi, że opłacało się ciężko pracować zarówno podczas obozu jak i na lekcjach z panią Iwanow-Marudą analizując przygotowane przez nią zestawy „wiedzy niezbędnej w pigułce”. Teraz obie nauczycielki sprawdzą kolejna pracę pisemną, która omówiona zostanie już w Asnyku.

Cieszy fakt, że w obozie uczestniczył zarówno uczeń III LO im. Mikołaja Kopernika, Hubert Sieradzki, uczniowie grupy międzyszkolnej jak i grupy 2a naszej szkoły. Atmosfera w Kamienicy pod Aniołami sprzyjała nam bardzo.

Nauczycielki i uczestnicy dziękują ZFA-Centrali Szkolnictwa Zagranicznego reprezentowanej przez panią Susanne Lindemann oraz pani Marion Ramackers, Konsul d/s Kultury Konsulatu RFN we Wrocławiu, za wsparcie finansowe i merytoryczne przedsięwzięcia.