Nasi absolwenci - Łukasz Durajski

Rok Asnyka » Nasi absolwenci - Łukasz Durajski

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w rodzinnym Zbiersku. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, profil biologiczno-chemiczny. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Ponadto kształcił się we Włoszech, studiując medycynę na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie. Lekarz rezydent specjalizujący się w dziedzinie pediatrii na Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP) od I 2015r., Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej (PTEiDD) od II 2015r., Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW) od VIII 2015r. Członek Honorowy Studenckiego Koła Kardiochirurgii przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

Lekarz w programie „You Can Dance” TVN w 8 i 9 edycji, „Projekt Lady”. Zwycięzca 3. edycji programu „Bitwa o dom” (produkcja TVN, GoldenMedia).