Nagrody Burmistrza Hamm

Aktualności » Nagrody Burmistrza Hamm

W piątak 7 czerwca podczas święta miasta już osiemnasty raz mogliśmy uczestniczyć w wyróżnieniu dwóch absolwentek Asnyka: najlepszej – Natalii Kasprzak i najlepszej z niemieckiego – Oliwii Majewskiej, nagrodami Burmistrza Hamm.

Burmistrz Hamm, pan Manfred Lindemann, gratulując wyróżnionym podkreślił wagę znajomości języka niemieckiego w kontaktach międzyludzkich w zjednoczonej Europie i wyraził radość, że Asnyk zapewnia zdobycie takiej umiejętności potwierdzone certyfikatem DSD.

Pan Ulrich Kroker ze Stowarzyszenia Most Kulturowy Hamm - Kalisz, współtwórca nagrody, podziękował za wieloletnie kontakty pielęgnowane starannie przez Dyrekcję i nauczycieli Asnyka związanych z projektami z Hamm.

Nie zabrakło słów uznania dla nagrodzonych, rodziców i nauczycieli od wiceprezydenta Kalisza, pana Mateusza Podsądnego. Dyrektor Asnyka, pani Urszula Janczar, dziękując gościom za przybycie, wyraziła nadzieje kontynuowania kontaktów i dobrych tradycji z partnerskim Hamm. Uroczystość uświetnił mini recital Mikołaja Sobczaka i Natalii Kasprzak.