Koncert orkiestry i chóru z Hamm

Aktualności » Koncert orkiestry i chóru z Hamm

W piątek 31 maja 2019r. odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu koncert Orkiestry i Chóru Gimnazjum Hammonense z Hamm dla uczczenia jubileuszu 25ciu lat współpracy szkół i 200lecia budynku szkoły. Dyrektor, pani Urszula Janczar, podziękowała za dotychczasową owocna współpracę i zapewniła o woli jej kontynuacji.

Z tej okazji dyrygent i nauczyciel Hammonense, pan Alexander Fox, przygotował specjalny program zawierający klasykę, muzykę rozrywkową polską, niemiecką i angielską oraz utwór skomponowany przez dr Krzysztofa Niegowskiego „Polonez Kaliski” specjalnie na tę okazję. Uczniowie Asnyka zgotowali niemieckim gościom wspaniały poczęstunek w postaci pysznych ciast i sałatek, a Firma Werblińscy zapewniła wspaniałego grilla, za co serdecznie dziękuje Dyrekcja i organizatorzy spotkania: Agnieszka Iwanow-Maruda, Anna Cichorek oraz Tomasz Kałuża.

Zapraszamy w imieniu pana Alexandra Foxa na koncert w niedzielę, 2 czerwca 2019r. o godzinie 17.15 do Katedry św. Mikołaja.