Gałązka heliotropu - relacja z konkursu

Aktualności » Archiwum » 2017/2018 » Gałązka heliotropu - relacja z konkursu

20 października 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się międzyszkolny konkurs poetycki „Gałązka heliotropu” dla uczniów szkół gimnazjalnych z Kalisza i regionu. Recytatorzy prezentowali wiersze, piosenki fragmenty prozy artystów związanych z Ziemią Kaliską.

Jury w składzie p. Marzanna Forysiak (wykładowca PPSAK w Kaliszu oraz dziennikarka Radia Centrum), p. Anna Raczko (pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka), p. Włodzimierz Garsztka (twórca Teatru na Widoku, nauczyciel IV LO im. I. Paderewskiego w Kaliszu) przyznali 

- I miejsce Aleksandrowi Warzyniakowi (uczeniowi Gimnazjum w Kamieniu) za prezentację wiesza Adama Asnyka „Poeci do publiczności”,

- II miejsce Natalii Czarnek (SP Nr 10 w Kaliszu) za przedstawienie utworu Marii Konopnickiej „Czym jesteś?”,

- III miejsce Dorocie Misiak (SP im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej) za recytację wiersza T. Petrykowskigo „Zmierz”.

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Dąbrowska (SP im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej) za wykonanie wiersza A. Asnyka „Bławatek”, Maja Cieślak (SP im. A Mielęckiego w Koźminku) za wyśpiewanie wiersza A. Asnyka „Miejcie nadzieje”, Szymon Buchwald (SP w Koźminku) za wiersz A. Asnyka „Na przedpieklu”, Klaudia Dąbrowska (SP w Tłokini Wielkiej) za recytację wiersza A. Asnyka „Bławatek”, Zuzanna Stankiewicz (SP w Opatówku) za wiersz A. Asnyka „Dwa anioły”. Patronat na konkursem objęła Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Wszystkim nauczycielom i uczniom (klasy Ib i II d ) zaangażowanym w przygotowanie konkursu serdecznie dziękujemy!!! Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Gałązki heliotropu” w następnym roku szkolnym.