Europejskie Dni Sportu - I Deblowy Turniej Badmintona

Aktualności » Archiwum » 2017/2018 » Europejskie Dni Sportu - I Deblowy Turniej Badmintona

6 czerwca z okazji Europejskich Dni Sportu rozegrany został w naszej szkole I Deblowy Turniej Badmintona o Puchar Dyrekcji I LO dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły: I LO, II LO oraz ZSE. Wśród dziewcząt wystąpiło pięć zespołów: po dwa z Asnyka i Kościuszki oraz jeden z Ekonomika, a wśród chłopców dwie drużyny: I LO i ZSE. Nasze uczennice w składzie Asnyk I - Natalia Chwiralska i Paulina Matysiak zajęły 2 miejsce przegrywając po bardzo zaciętej walce w decydującym meczu z drużyną Kościuszki II 2:1, Asnyk II - Emilia Garncarek i Aleksandra Urban ukończyły zawody na 4 miejscu. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. Jako że wśród chłopców były dwie drużyny, rozegraliśmy złoty mecz w pełnym wymiarze tj. do dwóch wygranych setów, do 21 punktów. Nasi panowie w składzie - Michał Kobus i Michał Jankowski bardzo pewnie pokonali parę deblową z ZSE 2:0.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany, zespoły bez wyjątku dawały z siebie wszystko. Zwycięskie szkoły otrzymały okazałe puchary ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły, a każdy z uczestników i opiekunów otrzymali pamiątkowe medale.

Organizatorem turnieju i zarazem trenerem naszych zawodniczek i zawodników był Marcin Paszyn. Sędzią głównym zawodów była Justyna Bednarska - czołowa badmintonistka naszej szkoły, która z powodu kontuzji nie mogła zagrać w zawodach.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

Dziewczęta:

1 - Kościuszko-II, 2 - Asnyk-I, 3 - Zespół Szkół Ekonomicznych, 4 - Asnyk-II, 5 - Kościuszko-I

Chłopcy:

1 - Asnyk, 2 - Zespół Szkół Ekonomicznych