Dzień Języków Obcych

Aktualności » Archiwum » 2016/2017 » Dzień Języków Obcych

27 marca w naszej szkole miał miejsce Dzień Języków Obcych. Z samego rana odbył się interaktywny quiz wiedzy na temat Włoch poprowadzony przez panią Agnieszkę Szymańską-Pawelec. Smartfony uczniów rozgrzały się do czerwoności, wysyłając poprawne odpowiedzi, ale było warto! Zwycięskie pary otrzymały zaproszenia na pizzę do pizzeri Marrone, DaGrasso i Cool Pizza. Następnie aula rozbrzmiała włoskimi przebojami. Zwycięzcami karaoke został Przemek i Martyna. Przemek, zachęcony brawami, brawurowo odśpiewał jeszcze kilka utworów. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjnymi ciasteczkami włoskimi domowego wypieku pani Agnieszki Szymańskiej-Pawelec.

W ramach Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Po zaciętej walce do finału trafiły drużyny klasy 1a, 2d oraz 2f. Najlepiej wypadł Aleks oraz Paulina (2d) (I miejsce), następnie Gabriel i Przemek (2f) oraz Kacper i Jagoda (1a). Po tak emocjonującym konkursie uczniowie mieli okazję wysłuchania dwóch wykładów prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, panią doktor Agnieszkę Wawrzyniak oraz pana doktora Marka Derenowskiego. Pierwsza prezentacja traktowała o zapożyczeniach w języku angielskim z języków skandynawskich, łaciny i francuskiego. Pan doktor Marek Derenowski z kolei zaciekawił uczniów tematem komunikacji niewerbalnej. Pewnie nie każdy wiedział, jak wiele informacji nieświadomie przekazujemy naszym ciałem.

 

W ramach dzisiejszego wydarzenia miał też miejsce test gramatyczno-leksykalny z języka niemieckiego oraz test wiedzy krajów hiszpańskojęzycznych. Najlepszymi „germanistami” w szkole zostali: Olaf Adamczyk (z klas trzecich),  Laura Rzeńca (z klas drugich), Oliwia Kaczmarek, Weronika Hoffman, Aleksandra Musidlak (z klas pierwszych).

 

 

Wszystkie atrakcje przygotowali nauczyciele języków obcych wspólnie z uczniami.