Burmistrz miasta partnerskiego Preston z wizytą w Asnyku

Aktualności » Archiwum » 2017/2018 » Burmistrz miasta partnerskiego Preston z wizytą w Asnyku

Dnia 23 listopada 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka zjawili się znakomici goście. Dzięki pomocy pani Małgorzaty Zarzyckiej, Radnej Miasta Kalisza, szkoła mogła gościć Burmistrza Preston, pana Briana Rollo wraz z małżonką Trishą Rollo. Preston i Kalisz to miasta partnerskie, które od lat ze sobą współpracują.

Wizyta w I Liceum przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Młodzież przygotowała program artystyczny, podczas którego wystąpił nasz szkolny chór prowadzony przez dr Krzysztofa Niegowskiego. Michalina Parczyńska uświetniła wizytę swoim śpiewem, a Miłosz Bryła zaprezentował swoje własne utwory na pianino. Uczennica klasy IIc, Róża Niczyporuk, zastępczyni Przewodniczącego Szkoły, przedstawiła prezentację o naszej placówce w języku angielskim. Dwie uczennice liceum, Weronika Różańska oraz Natalia Glazer, które w zeszłym roku szkolnym wyjechały do Preston by uczyć się j. angielskiego w Preston Academy of English, podzieliły się z panem

Burmistrzem swoimi wrażeniami i wspomnieniami. W spotkaniu uczestniczyły klasy Lingua z rozszerzonym językiem angielskim. Uczniowie zadawali Burmistrzowi Preston pytania dotyczące polityki oraz ewentualnej wymiany młodzieży między miastami partnerskimi. Na koniec wizyty w szkole, pan Brian Rollo wraz z małżonką obejrzeli mecz badmintona zorganizowany przez p. Marcina Paszyna. W meczu uczestniczyli najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie. Wizyta została zwieńczona wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Adama Asnyka.