Akcja charytatywna na rzecz DPS w Kaliszu

Szkoła promująca zdrowie » Akcja charytatywna na rzecz DPS w Kaliszu

Za nami  jedne z najbardziej rodzinnych świąt – Święta Bożego Narodzenia. Mimo zgiełku, pośpiechu, przedświątecznej krzątaniny znaleźliśmy czas na upieczenie i własnoręczne zapakowanie pierniczków z życzeniami od całej społeczności szkolnej dla podopiecznych DPS–u w Kaliszu.

W akcję zaangażowali  się uczniowie klasy II e: Wojtek Jonczyk, Oliwia Smolarek, Agnieszka Skrzypczyńska, Michalina Antczak wraz z wychowawcą p. Krystyną Kucińską oraz p. Anną Jaroszkiewicz. Każda z obdarowanych osób była wzruszona i wdzięczna za pamięć.

 

Pomaganie potrzebującym to wielkie przeżycie i radość. Doświadczyli tego uczniowie naszej szkoły przyłączając się  do akcji charytatywnej. W dniach 29 listopada i 6 grudnia klasa II a zorganizowała na terenie naszej szkoły świąteczny kiermasz charytatywny, który miał na celu pomoc w zebraniu pieniędzy na kosztowną rehabilitację dla naszego ucznia Michała, który uległ poważnemu wypadkowi. Podczas akcji sprzedawano tradycyjne pierniczki zrobione przez uczennicę klasy II a Martę Kliszewską, a także ozdoby bożonarodzeniowe wykonane uczniów klasy I b oraz uczennice klasy II a - Natalię Placek i Jagodę Rydz. Akcję koordynowała pani Anna Jaroszkiewicz.

Wszyscy darczyńcy okazali wielkie serce i gotowość niesienia pomocy innym.Akcja był dla naszych uczniów swoistą lekcją wychowawczą, uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanychWszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do powyższych działań serdecznie DZIĘKUJEMY!