„Die Besten” z Asnyka

Aktualności » Archiwum » 2016/2017 » „Die Besten” z Asnyka

Bardzo długo uczniowie klasy 3a, grupy niemieckiej musieli czekać na wyniki swojego egzaminu DSD B2/C1. Ale opłacało się, ponieważ takiego wyniku dawno w Asnyku nie było. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu po raz pierwszy zdali go na bardzo wysokim poziomie!!! Gratulacje należą się Olafowi Adamczykowi, Mikołajowi Drobniewskiemu, Wiktorii Galant, Pawłowi Kaczmarkowi, Aleksandrze Piesyk, Sebastianowi Tomtasowi, Edycie Walkówce i Ewelinie Wypiorczyk.

Zgodnym chórem grupa stwierdziła, że warto było podjąć się trzyletniego trudu, jakim były hardcorowe przygotowania: niezliczone wypracowania rozpoczynające się od frazy: „Betrachtet man...” wykutej z wytycznych do pisania rozprawek DSD, trzy segregatory wykonanych treningów wszystkich komponentów egzaminów w trzy miesiące klasy trzeciej, stres i wiele nieprzespanych nocy przed dniem ostatecznym – egzaminem ustnym, który odbył się 21 grudnia 2016 r. „Niektórzy nie do końca byli zadowoleni z cotygodniowych rozprawek, omawianych szczegółowo w tzw. „pokoju zwierzeń” czyli indywidualnie.

Narzekali również na niezliczone sprawdziany z czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz sprawdzania słownictwa. Mieli dość moich próśb o konsultacje prezentacji do części ustnej” - wspomina nauczycielka przygotowująca grupę, Agnieszka Iwanow-Maruda. Po pierwszym z ważniejszych i tak trudnych egzaminów w ich życiu, nadeszła pora na maturę i wybór studiów. Z pewnością nie będą to studia germanistyczne, ponieważ uczniowie osiągnęli już poziom B2/C1 czyli licencjacki, który otwiera im drzwi na wiele niemieckich uczelni.

 

Gratulujemy sukcesu!!!